Skocz do zawartości
Forum

Spirala czy bezpieczna? Czy warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
JW :) czy jest sens zakładanie spirali? Otóż chodzi mi o to czy nie ma żadnych powikłań ani zastrzeżeń? Ile konsultacji trzeba odbyć jeśli bym chciała takową? Nie mieszkam w Polsce, będę tylko siedem dni, w między czasie będę miała inne załatwienia, zdążę? Czy ktoś może mi polecić gabinet w Krakowie zajmujący się tym? Z góry dziękuję za odpowiedź :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wiesz co ja zakładałam wkładkę hormonalna levosert w centrum medycznym Skopia w Krakowie. Na wstępie musisz iść na wizytę do ginekologa żeby porobić potrzebne badania czy nie ma przeciwwskazań do założenia takiej wkładki. Poza tym spirale zakłada się podczas miesiączki. Najlepiej sobie tam zadzwoń i podpytaj jak coś.Ja jestem mega zadowolona z wkładki i nie wymieniłabym jej na żadna inna antykoncepcję.

Odnośnik do komentarza
Gość gooośććć

Spirala powoduje stały stan zapalny w obrębie macicy. Sprzyja też ciąży pozamacicznej. Niszczy endometrium, może powodować nawet późniejszą bezpłodność. Niewskazana jest dla kobiet, które nie rodziły. Poza tym, nie gwarantuje, że nie dojdzie do poczęcia dziecka. Jeśli zarodek nie zagnieździ się w jajowodzie, spirala uniemożliwia mu zagnieżdżenie się w macicy... czyli w zasadzie powoduje nieuświadomioną aborcję...

Odnośnik do komentarza

ja rozważałam spiralę, ale przyznam że to chyba jednak dla mnie zbyt "postępowe" rozwiązanie. A z drugiej strony zwyczajnie się bałam o siebie. Od zawsze mam straszny problem z tabletkami - przy każdej zmianie pojawiały się skutki uboczne jak wysypka czy nawet syfy na twarzy ;/ pół roku temu kolejna zmiana się zwyczajnie nie przyjęła, więc odstawilam tabletki, ale ginekolog podsunęła jeszcze pomysł na wkładki hormonalne levosert Zdecydowałam się i do dzisiaj nie mam żadnych powikłań no i mam zabezpieczenie na kolejne 5 lat. Bez martwienia się o recepte czy o regularne łykanie tabletek (a ja naprawde mialam z tym problem). To chyba dużo bezpieczniejsza metoda dla Ciebie samej niż spirala...

Odnośnik do komentarza

sens to jest w kazdym zabezpieczeniu antykoncepcyjnym, grunt by wybrac to co kazdemu odpowiada.. ja np od dawna biore tabletki belara i nie zamienilabym ich na nic innego ale spirala jesli jestes zdecywana tez jest ok z tym ze w 7 dni to nie wiem czy zdarysz bo trzeba porobic troche badan itd

Odnośnik do komentarza
Gość spiralkaa

jest to metoda wczesnoporonna!!!!!
Spiralka/drut Cu włożony do macicy sieje jony Cu, które powodując permanentny stan zapalny śluzówki macicy nie pozwalają na zagnieżdżenie się zapłodnionego jajeczka i taka zygota wydalana jest na zewnątrz. Poza tym permanentny stan zapalny sprzyja rakowi.

Odnośnik do komentarza
Gość Niebezpieczna

spiralka domaciczna, to metoda wczesnoporonna. Wywojuje ja drut Cu, siejąc jony miedzi i powodując permanentny stan zapalny błony śluzowej macicy!!! Zapłodnione jajeczko w takim zjonizowanym środowisku nie ma szans zagnieździć się w macicy i jest wydalane z krwią na zewnątrz.
Permanentny stan zapalny sprzyja rakowi macicy!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Gość Jeszcze normalna

Kogoś pogieło aby takie pierdoły pisac o wkładkach. Oczywiście bladego pojęcia nie masz o czym psizesz. Wkłądki nie mają drutu...to raz!!! a dwa i jakim zagnieżdżeniu mowa!!! Czytam i nie wierzę co za bdzury .Z ruchu pro- leife zapewne nawiedzona owieczka przywędrowała :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...