Forum Ginekologia

Czy tabletki mogą powiększyć moje popękane naczynka?

~a...m

~a...m

Witam, mam 20 lat i miesiąc temu zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne Belara. Niestety zauważyłam coraz więcej naczynek na nogach i bardziej widoczne żyły z tyłu łydki w okolicach tylnej części kolana. U mojej mamy w wieku 32 lat, zaraz po 2 ciąży zaczęło pojawiać się sporo pajączków i ma niewydolność żylną w prawej nodze. Czy tabletki mogą powiększyć moje popękane naczynka i mogą pojawić się żylaki? Jeśli tak, jaka inna forma antykoncepcji nie będzie pogłębiać mojego problemu?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~junna

~junna

Myślę że to zależy od predyspozycji genetycznych i skłonności do tworzenia się tego typu defektów bardziej niż od antykoncepcji. Ja biorę różne tabletki od kilku lat i nie zauważyłam żeby jakieś naczynka czy żylaki się pojawiły, teraz mam co prawda tabletki vines z minimalną dawką hormonów ale ogólnie tabletki nowej generacji są o wiele bezpieczniejsze pod każdym względem

~Komilla

~Komilla

Predyspozycje genetyczne to jedno jednak z drugiej strony na to patrząc to lekarz powinien wykonać przed doborem antykoncepcji pakiet badań. Jeśli posiada się predyspozycje do żylaków czy też zakrzepicy żył tabletki nie są wskazane ze względu na zwiększenie ryzyka zakrzepicy. W takim wypadku lekarz powinien zaproponować inna metodę zabezpieczenia - ja mam żylaki i wkładkę levosert, która nie zwiększa ryzyka zakrzepicy. Najlepiej jeśli wybierze się Pani do ginekologa w celu kontrolnym i powie mu o swoich podejrzeniach.

~lidialila

~lidialila

We wrześniu zeszłego roku skonczylam antykoncepcje po 4tylko miesiącach również tabletki Belara
Mnie również popękały naczynka poszłam z tym.do mojej ginekolog gdyż bylam zaskoczona i nie podobało mi sie to ona mowi ze to nie możliwe po tabletkach ja zanim.zaczelam je brać nie miałam nigdy popękanych naczynek i nie mam skłonności.
Znajoma działa w branży farmaceutycznej zapytałam ja o te pigulki i powiedziała ze sa to bardzo dobre pigulki dobrej firmy dość mocne pigulki raczej nie dla mlodych dziewczyn ,i mysle ze tu jest problem one są dla młodych dziewczyn po prostu za mocne.
Pozdrawiam