Forum Ginekologia

Czy mogę brać tabletki antykoncepcyjne?

~z...l

~z...l

Witam.Piszę w sprawie tabletek antykoncepcyjnych ponieważ nie dopytałam ginekologa i pomyślałam,że państwo mogliby mi pomóc. Czy jeśli w bliskiej rodzinie(mama,tata) występuje miażdżyca to może mi się coś stac przyjmując tabletki? Czy powinnam nawet nie zaczynac? Czy po korekcji zeza ( odbyla sie kilka lat temu ) mozna przyjmowac tabletki antykoncepcyjne? Pytam poniewaz cos przeczytalam na ulotce,że jesli wystepują choroby oczu nie są one wskazane. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~andriel

~andriel

nie rozumiem, czemu jesteście tak nastawione na te tabletki, które nie są obojętne dla organizmu, mają sporo skutków ubocznych. Obecne metody niehormonalne są przecież równe skuteczne.

~Refilka

~Refilka

Miażdżyca to choroba tętnic a tabletki antykoncepcyjne zwiększają ryzyko zakrzepicy żył oraz zatoru tętnicy płucnej więc tu już jest duże ryzyko. Ginekolog przed doborem antykoncepcji powinien zrobić Ci obszerne badania w tym właśnie pod kątem zakrzepicy ale wątpię aby przepisał Ci pigułki. Podpytaj o inne metody antykoncepcji jest tego spory wybór. Ja przy żylakach i ryzyku zakrzepicy mam wkładkę hormonalna levosert ponieważ jest ona bezpieczna dla mojego organizmu bo nie zwiększa ryzyka zakrzepicy.