Skocz do zawartości
Forum

Czy te zmiany są związane z przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych?


Gość t...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie od jakiegoś czasu biorę pigułki antykoncepcyjne miałam novynette ale niestety mocno szybko przytylam a teraz mam yasminelle i mam co najmniej raz w tyg migrenę , puchną mi mocno nogi , kolana mnie bola, mam wahania nastrojów , jestem senna i zmęczona , mój stan psychiczny jest w rozsypce czy jest to z jakiś skutków ubocznych i co z tym zrobić . Dodam że od 5 lat choruje na zapalenie tarczycy niedoczynność i Hashimoto oraz mam mocne alergię i nie wiem co jest przyczyną moich zmian .

Odnośnik do komentarza
Gość Komistka

Zdecydowanie to są skutki uboczne tabletek. Jeśli puchną Ci nogi może to być objaw zakrzepicy więc jak najprędzej wybierz się do ginekologa. Tez miałam tak przy pigułkach i zmieniłam je na wkładkę hormonalna levosert, która jest bezpieczna przy ryzyko zakrzepicy.

Odnośnik do komentarza
Gość Komistka

Wkładka hormonalna to najskuteczniejsza metoda antykoncepcji więc tu zupełnie nie masz się o co martwić, że zaliczysz przysłowiową wpadkę. A czy zdradzisz czemu lekarz Ci ja odradził? Jeśli masz ryzyko zakrzepicy to zdecydowanie powinnaś zrezygnować z tabletek bo one je zwiększają. Najlepiej skonsultuj sprawę jeszcze z innym ginekologiem, porób badania w kierunku zakrzepicy. Samo tycie może być przyczyną problemów z tarczycą w szczególności,że masz zdiagnozowane hashimoto.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...