Skocz do zawartości
Forum

Czy jest możliwość, że problem z hemoroidami jest spowodowany antykoncepcją?


Gość d...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dwóch lat stosuję antykoncepcję hormonalną - przez 1,5 roku były to tabletki a teraz od listopada jest to Nuvaring. Od grudnia mam problem z hemoroidami. Stosowałam różne maści, czopki, tabletki typu Cyclo3fort/DIH. Jednak wszystko to nie za bardzo pomaga. Czy jest możliwość że problem z hemoroidami jest spowodowany antykoncepcją? Że przestanę ją stosować i hemoroidy znikną?

Odnośnik do komentarza
Gość mijerka

Mojemu ginekologowi kiedyś się pytałam o to, czy antykoncepcja hormonalna ma wpływ na żylaki odbytu i stwierdził, że nie ma przeciwwskazań. Ale dodał, że osoby, które mają problemy z układem krążenia, żyłami raczej powinny unikać takiej anty. Dużo bezpieczniejsza wówczas jest wkładka domaciczna levosert, której działanie ogranicza się do macicy i hormony nie przedostają się do całego organizmu. Warto zastanowić się nad taką zmianą. A co do pytania, czy jak odstawisz krążki to czy wówczas hemoroidy znikną - niestety nie, lepiej przejdź się do proktologa

Odnośnik do komentarza
Gość groudon

Niestety, ale bardzo ciężko wyleczyć hemoroidy lekami dostępnymi bez recepty. Może w początkowym stadium choroby, ale i tak wątpię. One prędzej łagodzą objawy, aniżeli prowadzą do wyleczenia. Warto jednak udać się do proktologa, osobiście polecam dr Grochowicza ze szpitala św. Elżbiety. Niech on to obejrzy i zapisze odpowiednią kurację, dowiesz się też może czy to ma jakiś związek ze stosowaną antykoncepcją.

Odnośnik do komentarza

u mnie bardzo szybko zacząl sie problem z hemoroidami zaraz po tym jak zaczelam eksperymentowac z dietami... masakrycznie wyniszczylam i spowolnilam prace jelit. Juz jakies pół roku sie mecze z ciaglymi zaparciami, wzdeciami i w ogole odczuwam lekki dyskomfort. 2 tygodnie temu lekarz zalecił mi kuracje dicopeg 10g i rzeczywiscie po 5-dniowej kuracji czuje ze jelita zaczynaja normalnie pracowac. Mam ją powtorzyc za jakies 2 tygodnie. Mam nadzieje, ze wplynie to pozytywnie rowniez na hemoroidy...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...