Skocz do zawartości
Forum

Ile utrzymuje się w organizmie tabletka Ellaone?


Gość s...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam pytanie odnośnie tabletki ellaone tj ile utrzymuje sie w organizmie "hormon"z tabletki? Po jakim czasie jest wydalany z organizmu tzn kiedy organizm jest "czysty"po niej? Jak długo wpływa na gospodarkę hormonalna kobiety? Jak często mozna ja stosowac by nie zaszkodzić zdrowiu i nie obciążać organizmu?

Odnośnik do komentarza

Antykoncepcja awaryjna nie jest metodą antykoncepcji do regularnego stosowania. Pigułka ellaOne to dodatkowa metoda zapobiegająca ciąży i należy stosować ją wyłącznie okazjonalnie.
Jeśli chcesz uprawiać seks po zażyciu pigułki ellaOne, do kolejnego okresu stosuj mechaniczną metodę antykoncepcji. Jest to o tyle istotne, że płodność może powrócić bardzo szybko.
Hormony znajdujące się w doustnej antykoncepcji awaryjnej mogą zmienić Twoją miesiączkę w cyklu, w którym je zażyłaś - okres może pojawić się wcześniej, w terminie lub później niż zazwyczaj. Następnie cykl powróci do swojej regularności.

Odnośnik do komentarza

Tak jak pisze mój poprzednik antykoncepcja awaryjna nie zastępuje normalnej. Częste stosowanie takiej jest nie wskazane to w końcu bomba hormonalna, która ma wpływ na całą gospodarkę naszego organizmu. Lepiej wybrać sie do ginekologa w celu dobrania odpowiedniej metody antykoncepcyjnej. Możesz podpytać np o tabletki Belara, które zawierają małe ilości hormonu i dają zabezpieczenie przed ciążą.

Odnośnik do komentarza
Gość Gawlinka

Raz w roku to też sporo szczerze mówiąc. Nie wyobrażam sobie co by było gdybyś brała raz w miesiącu takie tabletki "po" - jedna wielka masakra w organizmie. Jestem tego samego zdania co Padka, ze lepszym rozwiązaniem są takie tabletki anty jak belara - jesteś stale zabezpieczona i nie musisz w razie "W" szukać na szybko ginekologa, który przepisze Ci tabletkę awaryjną.

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina223
W dniu 20.10.2019 o 20:17, Gość Gosiaczek098 napisał:

Czy wy też dziewczyny miałyście długofalowe skutki uboczne ellaone?? byłam i ginekologa ciazy nie ma na 100% a piersi i mdłości trwaja juz ponad miesiąc . To jest jakas masakra..

Witam, u mnie minęło 26 dni od zażycia tabletki i dopiero teraz jest mi strasznie niedobrze, zrobiłam 3 testy i Wszystkie negatywne. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.03.2020 o 07:03, Gość Karolina223 napisał:

Witam, u mnie minęło 26 dni od zażycia tabletki i dopiero teraz jest mi strasznie niedobrze, zrobiłam 3 testy i Wszystkie negatywne. 

Ja po wzięciu tabletki super przez ponad 2 tygodnie, teraz zaczęły się mdłości, pokrzywka itp. Jutro zrobię test, ale Wasze wpisy mnie uspokoiły bo byłam pewna że to niemożliwe aby efekty pojawiły się po takim czasie 

Odnośnik do komentarza
Gość Żanett

Najlepiej się zabezpieczać a nie później truć tabletkami awaryjnymi. Ja osobiście używam diafragmę caya, mechaniczna metoda i początkowo myślałam że nie będzie się sprawdzała, ale obecnie tylko ją mam i nie żałuje 

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.03.2017 o 10:20, Tabletka Po napisał:

Antykoncepcja awaryjna nie jest metodą antykoncepcji do regularnego stosowania. Pigułka ellaOne to dodatkowa metoda zapobiegająca ciąży i należy stosować ją wyłącznie okazjonalnie.
Jeśli chcesz uprawiać seks po zażyciu pigułki ellaOne, do kolejnego okresu stosuj mechaniczną metodę antykoncepcji. Jest to o tyle istotne, że płodność może powrócić bardzo szybko.
Hormony znajdujące się w doustnej antykoncepcji awaryjnej mogą zmienić Twoją miesiączkę w cyklu, w którym je zażyłaś - okres może pojawić się wcześniej, w terminie lub później niż zazwyczaj. Następnie cykl powróci do swojej regularności.

Pytanie dotyczy długości utrzymywania się hormonów w organizmie. Ja też dołączam się do pytania. Jak długo mogą być odczuwalne skutki zażycia tej tabletki, jak długo substancja utrzymuje się w organizmie? 

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, mam pytanie.

Dzień przed owulacją, w owulację albo dzień po owulacji współżyłam z partnerem. Użyliśmy prezerwatywy, nie doszedł we mnie, gumka nie pękła ani nic z takich rzeczy. Jednak po wszystkim spanikowałam i po 14 h od stosunku zażyłam EllaOne. Od trzech dni mam ból brzucha, który często promieniuje aż do pleców (jak na okres) a okresu brak. Po jakim czasie udać się na wizytę do lekarza? Od stosunku 9 dni dopiero. Dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza

Witam, ja tabletkę ellaone wziąłam 3 czerwca. Okres przyszedł 23 czerwca. Przed okresem mialam lekkie mdlosci.Test robiłam dzień wczesniej. Wyszedł negatywny. Ale od jakiegoś tygodnia mam ciągle mdlosci,brak apetytu, bole jajnikow I piersi. Znowu zrobiłam test wyniki negatywny. Trochę się uspokoilam czytając wasze wypowiedzi bo widze, ze nie tylko ja tak mam, że skutki uboczne pojawiły się dopiero teraz. Przez to wszystko jestem całą w nerwach. Cierpliwie czekam na następny okres. Trzymajcie się 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...