Skocz do zawartości
Forum

Nawracające zapalenie pęcherza po seksie?


Gość KaśkaZpolotem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KaśkaZpolotem

Hej! Ostatnio zdarzyło mi się coś takiego, że po seksie poczułam dziwne swędzenie w miejscach intymnych. W dodatku często musiałam oddawać mocz, ale nie leci go zbyt dużo. Przeszło mi po po kilku dniach, ale po dwóch tygodniach wróciło. Domyślam się, że to jakieś zapalenie? Iść już do lekarza czy jakoś leczyć samemu?

Odnośnik do komentarza
Gość gosia0017

mnie pomogło zastosowanie od razu probiotycznego leku dopochwowego invagu - można go kupić bez recepty w aptece. Jeśli nie byłoby wyraźnej poprawy po 1- 2 aplikacjach koniecznie trzeba iść do lekarza , natomiast probiotyk zawsze pomoże w skróceniu czasu leczenia , nawet jeśli okaże się że będzie trzeba zastosować dodatkowe leki.

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam ;) Dodam jeszcze, że uprawianie seksu też czasem może powodować zapalenie, bo w czasie współżycia może zainfekować cewkę moczową jakimiś bakteriami. Tak samo różne otarcia zwiększają ryzyko infekcji. A przecież lepiej porządnie się wyleczyć niż rezygnować z seksu :D

Odnośnik do komentarza

Najlepiej zrezygnuj ze współżycia i od razu pójdź do ginekologa, albo nawet do lekarza pierwszego kontaktu (na pewno będzie szybciej :P)
Ja miałam podobny problem i moja ginekolog kazała mi brać urofuraginum max, oczywiście do końca kuracji zero seksu i zwrócić jeszcze większą uwagę na higienę. Jak ręką odjął :) Ja po wyleczeniu jeszcze profilaktycznie piję dużo wody i jem czasem żurawinę :)

Odnośnik do komentarza
Gość ladyshining

Wróciło tak szybko, bo zapewne nie wyleczyłas do końca, zrób pełną kurację urofuraginum max, później uważaj żeby cie nie owiało i pomoże to na pewno na dłużej. Tylko całą kuracje zrób i poczytaj też o naturalnych sposobach, gorące kąpiele itp.

Odnośnik do komentarza

Najgorzej jest jak się czegoś do końca nie doleczy, ja np kiedy zlapie mnie zapalnie pęcherza biorę urofuraginum max, objawy ustępują u mnie już po 2-3 dniach ale wiem, że trzeba brać tabletki przez tydzień bo tyle trwa leczenie. W trakcie choroby warto się też oszczędzać i ciepo ubierać, aby się porządnie wyleczyć i choroba nie wróciła.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...