Skocz do zawartości
Forum

Pominięcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych


Gość Anna0077

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gosia8888

Witam, od roku biore tabletki... 2 razy pod rząd wziałam tabletke z 8-10 godzinnym opóźnieniem... A mianowicie W sobote wziałam (15 tabletkę) o 23 (tak zawsze biore) W niedziele zapomniałam wziąść o 23... Zabrałam odrazu w poniedziałek (16 tablętkę) o 7 rano... w Poniedziałek, niestety znowu nie zabrałam o 23... i 17 tabletkę przyjełam we wtorek o 7 rano... Zostały mi 4 tabletki... Jeśli wezme je dziś o odpowiedniej porze, będę zabezpieczona przez 7 dni przerwy?

Odnośnik do komentarza
Gość Anna0077

Witam,
pominęłam 2 tabletki antykoncepcyjne, w 9 dniu stosowania oraz 21. Nie brałam ich w późniejszym czasie gdyż przerwa była dłuższa niż 12 godzin. Stosowałam dodatkowe zabezpieczenie. Mam pytanie czy w takim przypadku w ogóle działa jeszcze antykoncepcja ? i czy przy następnym opakowaniu po 7 dniowej przerwie gdy będę prawidłowo stosować tabletki będę zabezpieczona ? Bardzo proszę o odpowiedź, dziękuje

Odnośnik do komentarza

Biorę tabletki antykoncepcyjne Syndi 35. Już pare miesięcy. przez wariacje świateczne zapomniałam wziąć tabletkę 5 i 6. natomiast dziś wziełam tylko tą dzisiejszą, czy mam nadrobić? Pojawiło się plamienie. Jak w tym momencie funkcjonuje moje zabezpieczenie? Czy muszę korzystać z innych form zabezpieczenia? Nigdy mi się nie zdarzylo zapomnieć o dwóch tabletkach pod rząd. Co mogę teraz zrobić?

Odnośnik do komentarza

Nie łyknełam ich wogóle. Wyleciało mi z głowy. Wiem że powinnam je łyknąć razem z następną tabletką ale tego nie zrobiłam. A jak przyjechał narzeczory po wyjeździe z wojska to dałam się ponieść i wszystko wyleciało mi z głowy gdy go zobaczyłam. Jakie jest jest prawdopodobieństwo że mogłam zajść w ciążę, bo na test jeszcze za wcześnie?

Odnośnik do komentarza

~monaaa1122
witam! ostatnio zapomniałam wziąć dwóch tabletek anty w 3 tygodniu ich zażywania.gdy to zauważyłam wziełam dwie pod rząd.kochałam się wtedy z chłopakiem czy mogło dojść do zapłodnienia???

Witam!
Ze względu na fakt, że zapomniała Pani przyjąć dwóch tabletek w trzecim tygodniu powinna Pani nie przyjmować już zapomnianych tabletek, tylko od razu rozpocząć 7 dniową przerwę licząc od dnia, w którym jako pierwszym zapomniała Pani o tabletce. Takie postępowanie zachowałoby skuteczność antykoncepcji. Ponieważ postąpiła Pani inaczej, antykoncepcja może nie być zachowana, co oznacza ryzyko ciąży. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy - powinien być wiarygodny mniej więcej 14 dni po stosunku.

Odnośnik do komentarza

~Paaaatkaaaa
Witam. Pominełam 13 i 16 tabletke Lesinelle. Przy 17,18 i 19 tabletce doszło do zbliżenia. Jakie jest ryzyko ciąży w moim przypadku?

Witam!
Ponieważ całkowicie pominęła Pani dwie tabletki, a w tym czasie doszło do stosunków seksualnych, ryzyko ciąży jest bardzo duże. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy. Powinien być wiarygodny mniej więcej 14 dni po stosunku. Do czasu rozpoczęcia kolejnego opakowania tabletek proszę także stosować dodatkowe metody zabezpieczające.

Odnośnik do komentarza

Witam. Już drugi miesiąc przyjmuję lek Naraya i niestety poprzez duże zamieszanie nie wzięłam tabletki z soboty i niedzieli ( dziś jest poniedziałek) z pierwszego blistra. Czy mam całkowicie pominąć te dwie tabletki? Czy wziąć dzisiaj tabletkę z soboty i niedzieli, a przykładowo poniedziałkową (dzisiejszą) wieczorem? Zaznaczę, że aktualnie przez najbliższe dni, nie mam możliwości pójść do ginekologa. Proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam, w środę przyjęłam tabletkę o stałej porze czyli o 21.00 była to tabletka 14 ( ostatnia z 2 tygodnia) jednak dopadła mnie grypa żołądkowa i około 00.45 zaczęłam wymiotować. Gdy wymioty ustały tj.w czwartek po południu przyjęłam tą samą tabletkę czyli 14 z rezerwowego opakowania i była to godzina 17.00. jednak ze zmęczenia zapomniałam przyjąć tabletki kolejnej, prawidłowej w czwartek czyli 15 ( pierwszej z tygodnia 3), zorientowałam się o tym dopiero w piątek o 21, dlatego tez połknęłam dwie tabletki na raz - czyli 15 i 16. I nie wiem jak dalej powinnam stosować tabletki? czy dokończyć tydzień trzeci i opuścić 7-dniową przerwę i przejść do kolejnego opakowania czy postąpić inaczej? I jak długo powinnam się dodatkowo zabezpieczać?

Odnośnik do komentarza

Witam,
Biorę już Syndi 35 od ponad pół roku-dodam iż chodzi tu głównie o cerę. Przy ostatnim opakowaniu zapomniałam wziąć jednej tabletki, przy czym zorientowałam się dopiero wtedy jak był już 21 dzień brania tabletek. Tak więc, postanowiłam zrobić przerwę siedmiodniową (tak jak robię to zawsze pomiędzy opakowaniami-czyli zamiast 21 tabletek wzięłam 20) oraz po siedmiodniowej przerwie zaczęłam nowe opakowanie. Zrobiłam tak, ponieważ nie miałam dostępu do internetu ani nie posiadam numeru do swojego ginekologa. Chciałabym zadać jedno pytanie czy powinnam brać dalej normalnie tabletki, czy zrobić cokolwiek innego. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 21 lat. Niedawno zaczęłam brać Jeanine, w celu wyregulowania cyklu. Zapomniałam wziąc tabletki z czwartku i piątku ( tabletki nr 8 i 9), dzisiaj wystąpiło krwawienie. Co mam robić? Poczekać 7 dni i zacząć brać nowe opakowanie? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Witam. Jestem w trakcie zażywania mojego pierwszego opakowania tabletek yasminelle, które biorę w celu uregulowania cyklu. 12. i 13. dnia zapomniałam wziąć tabletek. 14. dnia zażyłam te dwie zaległe + tą jedną z dnia 14. Dodam że tego dnia pojawiło się krwawienie. Czy dobrze zrobiłam zażywając 3 tabletki na raz? Czy dalsze tabletki mam zażywać normalnie? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Mam pytanie: w drugim tygodniu nie przyjęłam 2 tabletek anty ( pod rząd ) i trzeciego wzięłam tylko jedną, czyli nie wzięłam tych dwóch pominiętych. Wystąpiło krwawienie. Co mam zrobić w takiej sytuacji? Przyjmować dalej, przyjąć te wszystkie pominięte czy odstawić zupełnie. Kiedy zakończy sie krwawienie?

Odnośnik do komentarza
Gość predator

A co jeśli zapomniałam tabletki w 15 dniu i wtedy by łstosunek bez zabezpieczenia ;/ (postąpiłam wg ulotki i wzięłam tabletkę jak najszybciej i ulotka mówi żeby nie robić 7 dniowej przerwy tylko od razu brać następny blister) ale zapomniałam też ostatniej tabletki w tym blistrze (wzięłam ją po jakiś 15-17 godzinach) i teraz normalnie zaczęłam nowy blister. Od czasu tamtego stosunku był tylko jeden, ale z prezerwatywą. Jest ryzyko ciąży? Powinnam się zabezpieczać przez następne 7 dni?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...