Skocz do zawartości
Forum

Nieregularna miesiączka u nieletniej


Gość o...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 17 lat,a 5 lat temu dostałam miesiączke, a mimo to jest nieregularna. Czasem spóźnia się nawet 14 dni. A moje pytanie jest takie: jak duże jest prawdopodobieństwo że dostanę tabletki antykoncepcyjne? Wiele o nich czytałam i nie ma żadnych przeciwwskazań abym je dostała, A bardzo chciałabym uregulować miesiączke. Drugie pytanie: jak powinna wyglądać rozmowa o tym jeśli lekarz sam tego nie zaproponuje ?, bardzo by mi zależało. I jeszcze czy mogę je dostać mimo mojej niepełnoletności?

Odnośnik do komentarza

Witam,
jesteś nieletnia, musisz iść z rodzicem lub opiekunem prawnym, nie musi być w gabinecie przy rozmowie, ale musi wyrazić zgodę na taką receptę.
Niestety młody wiek to do siebie ma że okres może być nieregularny, ale też wiele dorosłych kobiet też się z tym boryka.
Nie wiem czy tabletki w tym wieku były by wskazane. Ponieważ jesteś jeszcze bardzo młoda i pomimo różnych wariantów osobiście uważam , że z tym mogłabyś się wstrzymać. Chyba że w grę wchodzi niechciana ciąża. Jeżeli uprawiasz sex to jak najbardziej, aby uniknąć wpadki. Ale musisz pamiętać też o różnych konsekwencjach brania leków anty... na dalszą swoją przyszłość i planowanie rodziny.
Pamiętaj też że regularność zależy też od wielu innych rzeczy: sposób i systematyczność odżywiania, czas odpoczynku, sen, stres itp.

decyzja należy do Ciebie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...