Skocz do zawartości
Forum

Ellaone a ryzyko ciąży


Gość n...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Z soboty na niedziel kochałam się ze swoim partnerem niestety jak się później okazało, podczas stosunku pękła nam prezerwatywa. Do tego owulację miałam w niedziele, po 12h przyjęłam tabletkę ellaone. Martwię się ze mogło być za późno i niestety zajdę w ciąże. Czy taka tabletka pomaga w trakcie owulacji? Dodam ze w poniedziałek zaczęłam krwawić ale to pewnie skutek uboczny?

Odnośnik do komentarza

Czy pani wie, że wzięła środek wczesnoporonny? Nie musi pani być dostępna zawsze na żądanie partnera. Jak on panią traktuje? Jak zabawkę, a pani na to pozwala. Jeśli doszło do zapłodnienia, to ellaone nie pozwoli dzidziusiowi przetrwać. Niewinne dziecko...

Odnośnik do komentarza

@anty33
Tabletki antykoncepcji awaryjnej to nie są środki poronne, proszę nie wprowadzać w błąd. Jeśli kobieta jest w ciąży taka pigułka nie spowoduje jej przerwania.
@n...l
ellaOne jest skuteczna, kiedy ma to największe znaczenie – może zapobiec ciąży, nawet jeśli spodziewasz się owulacji, czyli wtedy, kiedy ryzyko zajścia w ciążę jest największe. Jednak należy pamiętać, że pigułki antykoncepcji awaryjnej nie są w 100% skuteczne. Istnieje bowiem możliwość, że do owulacji doszło przed zażyciem pigułki antykoncepcji awaryjnej. Największe szanse powodzenia daje zażycie pigułki antykoncepcji awaryjnej możliwie jak najszybciej po odbyciu stosunku bez zabezpieczenia, w ciągu 24h.

Odnośnik do komentarza

"Substancja czynna preparatu (octan uliprystalu) łączy się z umieszczonymi w macicy receptorami progesteronu – hormonu, który pośrednio wpływa na wystąpienie owulacji (jajeczkowania), a bezpośrednio – na przygotowanie wyściółki macicy do przyjęcia zarodka. Warto zauważyć, że preparat może zahamować lub opóźnić owulację wyłącznie wtedy, kiedy zostanie podany przed jajeczkowaniem. Przyjęty po owulacji, gdy do zapłodnienia już doszło, zatrzyma prawidłowy rozwój błony śluzowej macicy i uniemożliwi w ten sposób implantację (zagnieżdżenie) i rozwój embrionu. Nastąpi wtedy śmierć zarodka."

EllaOne

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...