Skocz do zawartości
Forum

Opóźnienie miesiączki o 6 dni


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o podpowiedz. Od 6 dni spóźnia mi się okres. Cykle mam regularne, miesiączka zawsze występowała w terminie, czasami max 2 dni po. Z partnerem nie zabezpieczamy się. Jedyna metodą antykoncepcji jest stosunek przerywany w dni płodne. W dni niepłodne trwa "do końca". Okres powinnam mieć w tamtą sobotę czyli 13.02 dziś jest 18.02 i nic. Zrobilam dzisiaj test ciazowy, ponieważ ciąża wydawała mi się możliwa jednak test pokazał wynik negatywny. Co może być przyczyna takiego opóźnienia?

Odnośnik do komentarza

A dni płodne to określasz na podstawie obserwacji czy wyliczeń?
To ważne pytanie bo okres jak sie przesuwa to najczęściej z tego powodu, że owulacja się przesunęła, a jeśli całkiem zanika to najczęściej dlatego, że owulacja zanika. Jeśli określałaś na podstawie wyliczeń to obawiam się że dni uważałaś za płodne takimi nie były a dni, które uważałaś za niepłodne mogły być płodnymi. A gdybyś wyznaczała na podstawie obserwacji to przypuszczam, że byś wiedziała czy ci sie coś przesuneło czy nie. W takiej sytuacji jesli okres nie przyjdzie to zrób test po jakichś 2, 3 tygodniach od ostatniego niezabezpieczonego stosunku. Możesz tez szybciej bo nie wiadomo kiedy te dni płodne przypadły, ale tak żeby wykluczyć ciąże to tak jak napisałam.

Co do reszty to jesli okresu dalej nie będzie w ciągu najbliższego miesiąca a testy wyjdą negatywnie to zgłoś się do lekarza z tym. Taka jednorazowa sytuacja z przesunięciem nie jest niczym szczególnym i nie powinna byc powodem do nie pokoju i lekarze interweniują dopiero jak już sie częściej powtarza. Ale jakieś badania nie zaszkodzą, bo to może byc początek poważniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza

Skoro wyliczałaś to bardzo możliwe że to ciąża. Ale nie musi być. Z dni płodnych i nie płodnych korzystać można pod warunkiem że się je zaobserwuje, na podstawie objawów a nie wyliczy. Na internecie jest dużo stron o NPR (naturalne planowanie rodziny) i można się podszkolić samemu. No chyba że ci wszystko jedno czy zajdziesz w ciąże czy nie. Kalendarzyk niestety nie uwzględnia przesunięć owulacji ani różnych anomalii jakie mogą występować w cyklu, a uwierz mi że mogą nawet jak cykle sa super-regularne.

Co do powodów przesunięć owulacji to jest ich mnóstwo: stres, choroba, zmiana klimatu, leki, antybiotyki, zmiana diety, zła dieta, brak pierwiastków w organizmie, brak wypoczynku, przemęczenie, duza aktywność, zbyt młody wiek, zbyt dojrzały wiek, menopauza i tak dalej.

Nawet czasami może sie wydawać że bez powodu się to dzieje, a czasami jest tak że nie musi być to w danym cyklu tylko sie kumuluje przez ileś cykli i z każdym kolejnym osłabia hormony i w końcu dochodzi do zaburzeń hormonalnych.

Odnośnik do komentarza
Gość Mija10.07

Mam bardzo podobny problem do Twojego też powinnam mieć okres 12.02 a do tej pory go nie mam.. To już tydzień. Okresy ostatnio mam już regularne i do tego bolesne. Ból się pojawił praktycznie taki jak zawsze z wyjątkiem braku bólu podbrzusza.. Piersi i bóle w dole kręgosłupa mam, ale oprócz tego zauważyłam zmianę na piersiach. Wokół brodawki uwidocznily się gruczoły łojowe.. Testu wciąż nie zrobiłam, ale jestem bardziej niż pewna że jestem w ciąży

Odnośnik do komentarza
Gość AutorkaPytania

Jeżeli to ciąża to znaczy, ze test mógł być wykonany za wcześnie od zapłodnienia? Myslalam, ze 5 dni po terminie spodziewanej miesiączki test juz będzie wiarygodny. Czytalan trochę w internecie i boje się, ze to może być torbiel, ponoć tez zatrzymuje okres.. :-( Sama juz nie wiem..

Odnośnik do komentarza

Byłby wiarygodny 5 dni po terminie miesiączki gdybyś miała owulację tak jak ci wyliczył ten kalkulator. I to kolejny dowód, że prawdopodobnie owulacja się przesunęła. Jeśli nie wiadomo kiedy miałaś owulację to test będzie wiarygodnie negatywny dopiero jakieś 3 tygodnie po ostatnim stosunku. 3 tygodnie to już taka maksymalna granica, kiedy jak wyjdzie negatywny to można wykluczyć ciążę. Ale pozytywny test może wyjść wcześniej, bo nie wiadomo kiedy ta owulacja była i ile u ciebie trwałby proces zagnieżdżenia.

Torbiel nie zatrzymuje okresu sama w sobie. Tworzy się z nie pękniętego jajeczka, czyli brak owulacji. Nie ma owulacji, to nie ma okresu. Jesli ci się cos takiego przydarza jednorazowo to taka torbiel powinna się wchłonąć w ciągu 3 cykli. Ale czasami się nie wchłaniają i trzeba by sprawdzić u lekarza za jakiś czas czy sie wchłonęło. Tak samo jeśli sytuacja będzie się powtarzać.

Zuza
Najlepiej liczyć właśnie 3 tygodnie od stosunku, bo owulację nawet jeśli się obserwuje to można określić z dokładnością do 2,3 dni. Zdarzają się wyjątki, bo np u niektórych kobiet hcg się rozwija wolniej, ale to kwestia może 2 dni żeby test wykrył. Chociaż pozytywny może wyjść wcześniej, ale cały czas piszę o teście który wyklucza ciążę.

Odnośnik do komentarza
Gość Mija10.07

Dziękuję :) mój test pokazał mi nawet, który to tydzień ciąży :P ale to nie niespodzianka bo wiem kiedy mąż wystrzelił ;P. Test robiłam tydzień po spodziewanym dniu okresu, a prawie 3 tygodnie po stosunku także poczekaj jeszcze chwile. Alkohol i częsty sex też jest przyczyną opóźnienia okresu.

Odnośnik do komentarza
Gość Mija10.07

W pierwszej ciąży strasznie bolały mnie piersi, plecy i podbrzusze
Zawsze miałam bolesne miesiączki ale nie az tak, normalnie nie mogłam się ruszyć. Teraz też bolą mnie piersi i plecy jednak nie aż tak bardzo wiec myslalam ze okres mi się spóźnia bo często się spóźnia. Ale stwierdziłam że tydzień to długo. Przy dzisiejszej kompieli moje piersi wydały mi się większe, brodawki i sutki ciemniejsze no i wkoło sutkow pojawiły się takie grudki. Te grudki to gruczoły łojowe które w ciąży się pojawiają.no i żyły są bardziej Widoczne na piersiach a temperatura ciała się zwiększa

Odnośnik do komentarza
Gość AutorkaPytania

Wrocilam się wyzalic :-P . Okresu nadal brak, dzisiaj dostalam delikatnego, brązowego plemienia i nie wiem czy to objaw ciąży czy początek okresu.. Zmierzylam temperaturę bo pamietalam, ze w ciąży jest wyższa i pokazało 37,1. Boje się czy wszystko ze mną ok

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...