Forum Ginekologia

Bolesna krostka z ropą na wardze sromowej

~Juta

~Juta

2 dni temu na prawej wardze ( narzadu intymnego ) pojawila mi sie mała jakby chrostka i lekki dyskomfort z tego powodu ,dzis jest wieksza z białym odcieniem u góry jakby ropa ,utrudnia chodzenie i okropnie boli ,,warga w tym miejscu jest opuchnieta .Czy to jest opryszczka i czy mozna ją wyleczyc domowym sposobem czy konieczna jest wizyta ginekologiczna? Jesli to opryszczka to bedzie sie pojawiac juz do konca zycia czy sa szanse na całkowite sie jej pozbycie .

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Carlos

~Carlos

Opisana zmiana może sugerować zapalenie mieszka włosowego. Powinna ustąpić w ciągu 7-10 dni.Zmianie może towarzyszyć miejscowy dyskomfort, ból podczas dotyku.
Opryszczka narządów płciowych ma inny przebieg. Charakteryzuje się występowaniem mnogich drobnych pęcherzyków o treści surowiczej, które ulegaja pękaniu pozostawiając owrzodzenia.Zmianom towarzyszą z reguły silne dolegliwości bólowe, świą lub pieczenie, czasami nawet poprzedzające wystąpienie zmian.

Lek. M. Turowska

Lek. M. Turowska

Odpowiedź eksperta

Zmianę powinien ocenić ginekolog lub lekarz rodzinny, dopiero wtedy będzie można zalecić odpowiednią kurację i decydować o rokowaniu.

31 lek-m-turowska Kobieta, 48 lat, Izabelin
Kulka17

Kulka17

może masz zapalenie mieszka włosowego, mnie czasami robi się tak na nogach.

13 kulka17 Kobieta, 24 lata, Tarnobrzeg