Forum Ginekologia

wkładka hormonalna

selfconfident

selfconfident

chciałabym już zmienić formę antykoncepcji, obecnie jestem na tabletkach. wiem też, że w przeciągu kilku najbliższych lat nie chcę planować powiększenia rodziny. konsultowałam sprawę z ginekologiem i mam przemyśleć sobie kwestię wkładki hormonalnej. może któraś z Was ma/miała? warto?

123704 selfconfident Kobieta, 36 lat, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~vitality

~vitality

sama ostatnio levosert rozwazam, ale wiem że to wkładka przeznaczona dla nieródek, nie wiem jak sytuacja wygląda u Ciebie :)

~kalithea

~kalithea

nie jest to prawdą, ja mam levosert od roku a mam już dwójkę dzieci, chwilowo nie możemy pozwolić sobie na powiększenie rodziny i stąd decyzja.

selfconfident

selfconfident

z tego co mi mówił gin, to wkładka hormonalna może być założona i u nieródki i u kobiety która już rodziła, więc ta kwestia jest rozwiana. pozwólcie, że zaufam lekarzowi :)

123704 selfconfident Kobieta, 36 lat, Warszawa
~joana.k

~joana.k

i słusznie. mam koleżankę, która ma czwórkę dzieciaków na koncie no i teraz po nowym roku też sobie zakłada wkładkę

~Luiza_27

~Luiza_27

Ja jeszcze nie mam dzieci, nie planuję w najbliższym czasie i ginekolog nie widział u mnie żadnych przeciwwskazań do założenia wkładki. Jak widać taką wkładkę hormonalną mogą stosować również kobiety, które nigdy jeszcze nie rodziły.