Skocz do zawartości
Forum

Brązowe upławy


Gość sezuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 15 lat i jestem dziewczyną. Ostatnio po okresie pojawiły się u mnie brązowe upławy. Na początku były ciemne, później były się coraz jaśniejsze. Trwa to do teraz, czyli 5 dni od zakończenia krwawienia. Dodatkowo po pieszczotach bądź stosunku z moim chłopakiem często, lecz nie zawsze pojawiały się tego tupu upławy. Poza tym nie odczuwam ciągłego i silnego pieczenia oraz swędzenia, zdarza się to sporadycznie i nie jest mocno nasilone. Co to może być ?

Odnośnik do komentarza

Witam. Ponad tydzień temu współżyłam z chłopakiem i niestety zorientowaliśmy się za późno,że pękła nam prezerwatywa. 18 godzin po stosunku wzięłam tabletkę ESCAPELLE. Wczoraj strasznie bolał mnie brzuch i piersi jak zawsze przed okresem. Gdy wstałam dzisiaj rano zauważyłam na wkładce krew wraz z brązowymi upławami,których wcześniej nigdy u siebie nie zaobserwowałam. Od kilku godzin nie pojawia się krew tylko brązowe plamienie i śluz. Więc sama nie wiem czy jest to miesiączka, a powinnam ją dostać za tydzień. Boję się,że mogę być w ciąży,ponieważ mam dopiero 18lat i nie mam pojęcia czy tabletka ESCAPELLE zadziałała. Wiem,że wchłania się ona przez 4 godziny,nie można w trakcie tych 4 godzin wymiotować ani mieć biegunki,lecz dzień później ją miałam. Czy te brązowe upławy ze śluzem świadczą o ciąży? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Zawsze należy udać się do ginekologa, gdy zaobserwuje się coś niepokojącego. Ja do momentu wizyty złagodziłam objawy MUlti gynem actigel. ale u mnie lekarz stwierdzil grzybice, ktora nie leczona moze powodowac bardzo nieprzyjemne skutki. Dlatego wychodze z założenia, ze najlepiej sie czyms zabezpieczyc. no dlatego ten gel uzywam po stosunku.

Odnośnik do komentarza

Witam, piszę na tym portalu ponieważ ostatnio mam problemy ze swoim organizmem.
Zacząć chyba należy od tego, że mam 16 lat i około już od roku mam dosyć regularne miesiączki. Od sylwestra tego roku, miałam jednak dużo stresu w życiu i momentami okres przesuwał mi się o np tydzień, raz również wystąpiło drobne krwawienie pomiędzy nimi. Ostatnią miesiaczkę miałam około 21 kwietnia i standardowo trwała gdzieś z 4 dni. Wszystko przebiegało normalnie, potem 30 uprawiałam petting, a następnego dnia zauważyłam delikatne krwawienie. Trwało ono 2 dni i było na tyle małe, ze wystarczyła wkładka. Od trzeciego dnia krwawienie stało sie na tyle duże, ze musiałam zacząć nosić podpaski. Zaczęły mi także wyskakiwać pojedyncze krostki na tylnej części warg sromowych większych. Zwykłe krostki wielkościowo i wyglądem podobne do pryszczy. Następnie krwawienie zaczęło ustępować przybrało bardziej jasno różową barwę w tym samym czasie wyskoczyło 5 krost w jednym miejscu. Kolejnego dnia wszystkie objawy zaczęły powoli ustępować i myślałam, ze to było przejściowe. Jednak 10. maja na bieliźnie zobaczyłam bardzo ciemne, brązowe upławy. Nie wiem co to może być i bardzo się martwię, bo obawiam się, że jest to coś naprawdę poważnego. Rak szyjki macicy lub coś w tym stylu... Ginekolog nie wchodzi tymczasowo w grę, ponieważ moja mama tego nie rozumie, poza tym boję się jej to powiedzieć.
Bardzo proszę o pomoc, jakąś poradę, opinię na ten temat. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Gość Tabakiera

powiedz jej tylko pomiń część o pettingu. Powiedz, że się martwisz i tyle. A co do objawów to tak, mogło dojść do naderwania błony dziewiczej,możesz mieć plamienia okołoowulacyjne, jeśli to było w połowie cyklu, możesz też mieć zaburzenia hormonalne. to niekoniecznie musi być rak szyjki macicy. Nie myśl o najgorszym,bo najprawdop[odobniej to nie jest to

Odnośnik do komentarza

Powiedziałam mamie, kupiła mi jakiś środek do podmywania i pomogło, stwierdziła że to zwykła infekcja i nie potrzeba iść do ginekologa. Zamiast tego pojawiły się kolejne komplikacje - brak miesiączki. Ogółem ciężko powiedzieć czy powinnam się jej spodziewać 20. maja czy 30 maja, ponieważ zawsze była pod koniec miesiąca, aczkolwiek ostatnie dwa razy okres był właśnie dosyć wcześnie jak na mnie (20 marzec i kwiecień).
Trzy dni temu zrobiłam profilaktycznie test ciążowy, by ewentualnie móc na pewno wykluczyć tą opcje (nigdy nie wiadomo, choć oczywiście jest to mało prawdopodobne) i wyszedł negatywny. Powinnam być względnie spokojna, a jednak miesiączki dalej nie ma. Wspomniałam mamie, ale stwierdziła że "przestery" się zdarzają w moim wieku.
Czy ktoś miał podobnie?

Odnośnik do komentarza

Witam, 4 dni temu skończył mi się okres od tego momentu pojawia mi się jasnobrązowa wydzielina na majtkach. Nigdy takie upławy po okresie nie występowały, zastanawiam się czy to nie z powodu obtarcia w trakcie stosunku, ale nie wiem czy to możliwe po upływie tygodnia. Nie wystąpiły żadne bóle podbrzusza także nie wiem czy to coś poważniejszego. Powinnam udać się z tym do ginekologa czy nie ma takiej potrzeby?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...