Skocz do zawartości
Forum

Nieregularne branie tabletek antykoncepcyjnych


Gość Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

witam !prawdopodobnie pominelam wziac tabletke w srode ....nastepnie wzielam w czwartek normalnie a dzisiaj 2 ....(poniewaz myslalm ze pominelam tabletke w czwartek)Czy nie zrobilam sobie krzywdy?Np ryzykujac bezplodnoscia z powodu takiego wziecia tebletek?boje sie bo gdybym pominela tabletke w czwartek a nie w środę to wziecie dwoch w piatke byloby bezpieczne natomiast w obecnej sytuacji nie wiem......bo to oznacza ze w ciagu 24 godzin wzielam 3 tabletki.....

Odnośnik do komentarza

Bezpłodnością to od razu nie grozi, ale na pewno nie jest dobre dla Twojego organizmu. Zażywanie tabletek jest dla osób odpowiedzialnych, gdyż działają one prawidłowo tylko przyjmowane regularnie. W ten sposób, w jaki postąpiłaś (zapomnienie tabletki) obniżyłaś u siebie ochronę antykoncepcyjną na co najmniej tydzień.

Odnośnik do komentarza

Tez mialam podobną sytuacje. Pominelam pierwsza tabletke w pierwszym tygodniu i w tym dniu byl stosunek przerywany. Tzn pierwsza tabletke wzielam z 17 godzinnym opoznieniem, druga i kolejne juz normalnie. Po dwoch tygodniach od tego stosunku zrobilam test ciążowy i nie wykazal ciąży. Pierwszy raz taka glupotę zrobiłam i mam nadzieję, że ostatni. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam mam pytanie. Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne o nazwie Atywia. Wcześniej brałam tabletki sylvie20 przez około 2 lata i zrobiłam sobie przerwę 3 miesięczną. Jednak stosując obecne tabletki zapomniałam o tym, że należy stosować je o regularnej porze tzn. raz brałam o 6 rano, czasem o 22 i tak całe opakowanie. Podczas 7- dniowej przerwy a dokładnie w 7 dniu współżyłam z chłopakiem i doszedł we mnie. Czy jest jakieś prawdopodobieństwo ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Jeśli preparat antykoncepcyjny stosowała Pani na tyle nieregularnie, że występowały spóźnienia większe niż 12 h, to skuteczność antykoncepcyjna jak najbardziej mogła być niepełna. W związku z tym faktem, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy.

Odnośnik do komentarza

Witam . Mój problem wygląda następująco i mam nadzieje że uzyskam odpowiedz na męczące mnie od kilku dni pytanie ..:)
Biore od pół roku tabletki antykoncepcyjne Daylette.. niestety poprzez moją prace bardzo czesto o nich zapominałam ..w marcu zaczęłam nowe opakowanie zapomniałam o 2 tabletek z blistra no i wzięłam chyba nie po kolei .. za każdym razem mój chłopak konczył stosunek we mnie , dodam że seks uprawiamy dość czesto ..tydzien temu powinien mi sie zaczac okres a zamiast tego dostałam najpierw brązowych a potem leciutko czerwonych w sumie rozowych plamien . Po czym to ustaapilo ,caly czas mam nadzieje ze jednak okres sie pojawi .. ale czy moge obawiac sie ciąza ? Co oznaczaly te plamienia ? Dziekuje z gory za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...