Skocz do zawartości
Forum

Brak okresu po tabletce PO


Gość martapawel363

Rekomendowane odpowiedzi

Gość martapawel363

Witam,w połowie stycznia wzięłam tabletke Po,po kilku dniach dotałam miesiączkę,któr aprawidłowo powinnam dostac na koniec stycznia,teraz juz miaj amiesiać od tej tabletki i od tego krwawienia a ja nie mam okresu czy to normalne>prosz eo porade

Odnośnik do komentarza

ja dostalam okres jakos 5 dni po wzieciu tab PO. nastepny normlanie przyszedl po 28 dniach jednak z tego co wiem moze wystapic tydzien pozniej lub tydzien wczesniej. Jezeli sie martwisz zrob test ciazowy, powinien byc juz jak najbardziej miarodajny

Odnośnik do komentarza

Kilka dni temu uprawiałam seks z chłopakiem, pękła nam prezerwatywa. Na drugi dzień poszliśmy do ginekologa, który stwierdził, że dzień, w którym to zaszło na pewno jest niepłodny, ale widział, że nie do końca uwierzyłam, wiec przepisał tabletke 72 po i tego samego dnia ją wzięłam. Nic dziwnego się nie działo, ale powinnam dostać 2 dni temu okres, a nie dostałam do tej pory. Co to może oznaczać?

Odnośnik do komentarza

Witam 1 marca zażyłam tabletkę Ellaone, zażyłam ją 15 godzin po stosunku. Nie dostałam po niej miesiączki(gdy wcześniej zażyłam tabletkę 72po okres pojawił się w ciągu 3 dni) teraz miesiączkę powinnam mieć 10 marca (dziś jest 12). Mam bóle pleców, i dolnej cześć brzucha, zwykle takie mam przed okresem. Czy tabletka ellaone mogła opóźnić okres? bo z tego co wiem większość tabletek "po" go przyspiesza. Czy powinnam się martwić?

Odnośnik do komentarza

~pyszna
Witam 1 marca zażyłam tabletkę Ellaone, zażyłam ją 15 godzin po stosunku. Nie dostałam po niej miesiączki(gdy wcześniej zażyłam tabletkę 72po okres pojawił się w ciągu 3 dni) teraz miesiączkę powinnam mieć 10 marca (dziś jest 12). Mam bóle pleców, i dolnej cześć brzucha, zwykle takie mam przed okresem. Czy tabletka ellaone mogła opóźnić okres? bo z tego co wiem większość tabletek "po" go przyspiesza. Czy powinnam się martwić?

Witam!
Zastosowanie antykoncepcji postkoitalnej mogło spowodować przesunięcie krwawienia. Antybiotykoterapia również może być przyczyną opóźnienia miesiączki. Pojawienie się charakterystycznych objawów towarzyszących może wskazywać na wystąpienie krwawienia w niedługim czasie. Jeśli problemy z cyklem nie unormują się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,
Bardzo proszę o pomoc. Stosunek odbył się 27. maja, nieco ponad dobę po nim wzięłam tabletkę 72 godziny po. Przez 2 dni po zażyciu tabletki nieznacznie krwawiłam, przez 4 dni czułam się osłabiona. Ostatni okres rozpoczął się 22. maja, mój przeciętny cykl trwał zwykle 27-28 dni. Gdy następn miesiączka nie pojawiła się w tydzień po spodziewanym terminie, zaniepokojona, wykonałam test ciążowy, który wyszedł negatywny. Czytałam, że zażycie tabletki może opóźnić kolejny okres, na dodatek na czas od wspomnianego stosunku przypadły wielkie upały, które u mnie zawsze bardzo wydłużają cykl ( w zeszłe lato wynosił on ok. 46 dni), więc widząc, że test wyszedł negatywny, przez następne dni nie martwiłam się brakiem okresu. 20. lipca zrobiłam test ponownie i znów wyszedł negatywny, co uspokoiło mnie tym bardziej. Dodam, że nie zaobserwowałam żadnych niepokojących zmian w moim organiźmie, nie wystąpiły mdłości, nie urosły mi piersi, ani nie stały się obolałe. Próbowałam się udać do ginekologa, ale do końca tygodnia nie ma wolnych miejsc, a w weekend wyjeżdżam. Czy powinnam się martwić? Stosunek odbył się podczas dni niepłodnych, a tabletka zniwelowała ryzyko ciąży niemal do zera, negatywne wyniki testów również powinny mnie uspokoić, ale wciąż mam obawy. Mam nadzieję, że mój strach jest irracjonalny, choć z każdym dniem, w którym nie pojawia się okres, jest coraz większy.

Odnośnik do komentarza
Gość limonkaaa

Witam,
wzięłam tabletkę Ellaone jakieś 30godzin po stosunku, miałam wtedy dni płodne. Po jej zażyciu dostałam 2-dniowego krwawienia, miałam też huśtwaki nastroju, co było opisane w ulotce jako "częste działania niepożądane". Miesiączke miałam dostać 25lipca, jednak krwawienie zaczęło się u mnie dzień później, trwało 2dni i było bardzo skąpe, co jest u mnie nietypowe, bo zwykle mój okres trwa jakieś 8dni i jest obfity. Nie wiem co mam o tym myśleć, czy takie krwawienie można nazwać miesiączką, a jeśli nie to jak długo może się ona spóźniać? Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

witam .ponad Miesiąc (01.01.2014)temu odbyłam stosunek zaraz po okresie i wzięłam tabletki do 72h ,,escapelle''po stosunku i tydzień później pojawił mi sie znowu okres , do dnia dzisiejszego tj 11.02.2014 nie mam okresu , robiłam dwa testy ciążowe jeden po 2 tyg od stosunku drugi po 3 tyg pod stosunku oba wyszły negatywne ze nie jestem w ciazy , czy jest prawdopodobne ze jestem w ciąży ??

Odnośnik do komentarza

Ginekolog, którego odwiedziłam był niezwykle "oszczędny" w wypowiedziach stąd ta wiadomość.30 września współżyłam bez zabezpieczenia (stosunek przerywany) partner NIE skończył we mnie. Było to na ok 2-4 dni przed planowaną miesiączką. Teoretycznie dni niepłodne. Cykle mam nieregularne od 24-do 27 dni. Kiedy okresu planowo nie dostałam poszłam do ginekologa po tabletke tzw. 72 \\\"po\\\". Lekarz przebadał mnie jako w pełni zdrową. Wysłuchał wszystkiego co opisuje teraz i przepisał Escapelle. Tabletke zażyłam w ok 49 godzinie. Zapoznałam się z ulotką sam lekarz jednak niewiele powiedział "czego moge sie podziewać". Usłyszałam jedynie, że jeżeli okres nie pojawi się do tygodnia mam zrobić test. Obecnie mija 4 dzień od zażycia tabletki. Efekty jej działania są bardzo odczuwalne wręcz książkowe. Wahania nastrojów, bóle głowy, złe samopoczucie, humory. Niestety okres w dalszym ciągu się nie pojawił. Więc krótko mówiąc jestem przerażona. Jakie są szanse na to, że jednak mogłam zajść w ciąże pomimo stosunku przerywanego, dni nie płodych i zażycia Escapelli?

Odnośnik do komentarza

Witam.

Współżyłem z moją kobietą ponad 2 tygodnie temu z prezerwatywą. To był 13-15 dzień cyklu. Wszystko okej. Następny stosunek był po obudzeniu się po 2 godzinach i wtedy nie umyłem swojego narządu płciowego, a prezerwatywa pękła.
Poszliśmy więc po tabletkę - lekarz przepisała nam EllaOne.
No i wszystko było okej. Następnym razem współżyliśmy 2 razy, gdzie te prezerwatywy się zsunęły. W żadnej z tej sytuacji nie doszło do wytrysku.

Moja kobieta powinna dostać okresu wczoraj, ale ze względu, że maxymalnie jej okres w ciągu roku opóźniał się do 30 dnia - może wystąpić jutro. Ma nieregularne cykle 25-30 dni. Miała wszystkie objawy okresu wczoraj - od bolący piersi, po drętwienie nóg, bóle podbrzusza.
Dziś natomiast jest wszystko okej, ale tego okresu nie ma.
Dodam że pod koniec tamtego tygodnia miała kontrolną wizytę ginekologiczną z badaniami i było okej, a ponadto lekarz przepisał jej plastry.

Stąd moje pytanie - jak waszym zdaniem - istnieje ryzyko ciąży ?
Czy taka tabletka jaką dostaliśmy opóźnia owulacje, czy ostatecznie ją hamuje w danym cyklu ?

Jak Wy zapatrujecie się w tą całą sytuację ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam, 5.08 zażyłam tabletkę "po" w 8 godzin po niezabezpieczonym stosunku. Był to według moich obliczeń 11 dzień cyklu, 6 dni przed owulacją. Dokładnie tydzień po zażyciu tabletki pojawiło się 4-dniowe krwawienie. Teraz oczekuję na okres, który spóźnia się już tydzień. Ponoć tabletka jest bardziej skuteczna, kiedy zażywa się ją przed owulacją, ale wciąż się stresuję. Jaka jest szansa, że jestem w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...