Skocz do zawartości
Forum

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych


Gość j...l

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Miesiąc temu odstawiłam swoje tabletki anty - trochę z własnej, a trochę nie z mojej woli. Pierwszym powodem było zerwanie z chłopakiem (nie było więc sensu ich już dalej brać), a drugim to, że nawet nie było tych tabletek już w hurtowniach, pytałam w wielu miejscach i nic, a nie chciałam zamiennika, bo już raz popełniłam ten błąd i dostałam za silne jak dla mnie tabletki...
No i teraz moje pytanie o konsekwencje odstawienia takich tabletek - jakie mogą być? Moja figura strasznie się pogorszyła od momentu odstawienia, 2 miesiące temu nawet jak przytyłam 3 kg (ważyłam 49kg przy wzroście 162cm, teraz ważę 52 lub 53kg, więc w normie) to wyglądałam ok, teraz moja sylwetka to tragedia, zrobiła mi się straszna oponka na brzuchu.... nawet jak nieustannie ten brzuch wciągam to i tak to widać... wyglądam jak w ciąży a tym bardziej jak coś zjem i to nie jest tylko moje zdanie! W dodatku moje uda.... nie marzę o przerwie między nimi, ale bez przesady żeby się ze sobą łączyły w górnym odcinku! :( Wczoraj tak pomyślałam, że może to skutek odstawienia - czy dobrze myślę? Poza tym pogorszyła mi się cera i spóźnia mi się okres - powinnam mieć na początku zeszłego tygodnia, a nie mam go do tej pory :/ Po jakim czasie wszystko wróci do normy? Pytam Was, bo do lekarza niestety nie mam czasu narazie iść przez pracę, nawet nie miałam szansy skonsultować tego odstawienia z moim ginekologiem... :/

Odnośnik do komentarza

Wszystko mozliwe. Wiesz czasem niektorym kobietom pogarsza sie wyglad lub ogolniej zdrowie w trakcie brania hormonow. Ja np biore juz ponad 2 lata tabletki anty i najbardziej ucierpiał moj brzuch. Ogolnie czuje sie dobrze wszytsko jak dawniej tylko nie brzuch... Powiekszyl sie,przytylam na nim nie jest juz ladny... jak widze go w porownaniu z resztą ciala ktore mam szczuple to plakać mi sie chce.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Witam chcę odstawić tabletki antykoncepcyjne, ostatni raz seks z chłopakiem uprawiałam 18 czerwca a dziś (26.06) wzięłam ostatnią tabletkę placebo. Czy mogę bez obaw nie zaczynać następnego opakowania tabletek, czy jednak istnieje ryzyko zajścia w ciąże i powinnam rozpocząć następne opakowanie?

Odnośnik do komentarza

Witam. Zaczęłam stosowanie "Vobin mini" brałam regularnie od pierwszego dnia krwawienia. Jednak po 6 dniach zrezygnowałam i 7 już nie wzięłam ponieważ cały czas występuje plamienie. Moje pytanie jest następujące, czy po odstawieniu po 6 tabletkach plemienie ustąpi (jeśli tak to w jakim czasie?), czy teraz znów zacznie się miesiączka ?

Odnośnik do komentarza

Witam . Chcialam zapytac czy jak bralam tabletki antykoncepcyjne przez 4 miesiace , 5 dni przed okresem skonczylam czwarte opakowanie i zdecydowalam sie przestac brac .. okres dostalam i w ostatnim dniu okresu odbylam stosunek bez zabezpieczenia .. czy mozliwe ze doszlo do zaplodnienia ? jak tak czy mozna cos jeszcze z tym zrobic dzien po odbywanym stosunku zeby nie zajsc w ciaze ?

Odnośnik do komentarza

Witam .
Piszę odnośnie odstawienia tabletek antykoncepcyjnych a miesiączkowanie. Brałam tabletki przez ok rok, odstawiłam w marcu 2016..dostałam okres(była to 7 dniowa przerwa a później już nie brałam tabletek) obliczyłam i w kwietniu miałam dostac okres 2.04 tak było..więc następny powinien być 30.04 ( 2 dni przed bolał mnie brzuch)..już jest 4.05 a okresu jak nie było tak nie ma..dodam że uprawiałam seks z prezerwatywą,ale zdarzyło się bez - w dni niepłodne. nie robiłam testu, czekam jeszcze..trochę boli mnie brzuch, ale już myślę tylko o najgorszym...

Odnośnik do komentarza

Witam. Brałam tabletki antykoncepcyjne ok 1 roku, w marcu postanowilam je odstawic,okres dostalam - okres z odstawienia. W kwietniu dostalam normalnie po 28 dniach , teraz czekam juz 33 dni i nic..okresu jak nie bylo tak nie ma. Uprawiałam seks, z zabezpieczeniem ale zdarzylo sie bez - moj partner nie skonczyl we mnie. Czy jest mozliwosc zajscia w ciaze? Czy po tabletkach tak jest? Dodam ze testu jeszcze nie robilam,nadal czekam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...