Skocz do zawartości
Forum

Zapytaj ginekologa-położnika - otrzymaj szybką odpowiedź


Rekomendowane odpowiedzi

Kobiety, które planują dziecko, są w ciąży lub są już młodymi matkami z pewnością mają wiele pytań. Nie zawsze jednak mają komu je zadać lub wstydzą się to zrobić.

Właśnie dlatego zapraszamy Was na na forum Ginekolog - położnik, gdzie lek. Magdalena Hołownia oraz mgr Monika Łuszczyńska odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania!

Nie ma przecież głupich pytań, więc nie krępuj się!

Ekspertki odpowiadają na forum: https://forum.parenting.pl/ginekolog-poloznik.

Odnośnik do komentarza

Witam przepraszam ze to pytanie zadaje tutaj ale nie moge sie odnalezc na tym forum.
bralam tabletki cerazette przez 1,5 roku bo karmilam piersia.odstawilam tabletki 3 tyg temu. Czy moge zaczac tabletki yasminelle bez czekania na okres???bardzo mi zalezy zeby zczac je przyjmowac jak najwczesniej bo za 2 tyg przyjezdza moj maz.dziekuje

Odnośnik do komentarza

asia07
Witam przepraszam ze to pytanie zadaje tutaj ale nie moge sie odnalezc na tym forum.
bralam tabletki cerazette przez 1,5 roku bo karmilam piersia.odstawilam tabletki 3 tyg temu. Czy moge zaczac tabletki yasminelle bez czekania na okres???bardzo mi zalezy zeby zczac je przyjmowac jak najwczesniej bo za 2 tyg przyjezdza moj maz.dziekuje

Prosimy zadać pytanie w wątku, w którym udzielają się eksperci, czyli: https://forum.parenting.pl/ginekolog-poloznik

Odnośnik do komentarza

Witam. Jestem w 10 tc lekarz stwierdził rozwarcie na opuszek. Przepisał tylko leki.Dufasto, luteine i wit B6. SSłyszałem o założeniu szwu na szyjkę macicy.Czy w tym tyg robi się taki zabieg?
Dodam że pierwszej ciąży nie donosiłam.Zakończyła się w 26 tyg. Na szczęście synek jest zdrowy i prawidłowo się rozwija. Prawdopodobnie szyjka macicy się nagle skrocila.
Bardzo się boje o to czy same leki dadzą radę czy nie potrzebny jest ten zabieg. wizytę będę miała dopiero za dwa tyg i boję się żeby do tego czasu nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Gość czy to ciąża

Witam mam pytanie za 3 dni mam termin miesiączki moje piersi są większe mam prześwitujące zyly na piersi i klatce piersiowej . Ostatni stosunek miałam 2 miesiące temu mam większy brzuch i piersi mnie zarywaja w górnej części. A przy okazji mam nie regularne miesiączki . W marcu dostałam 5 dni po terminie a w kwietniu 4 dni przed terminem takie jakby plamienie . Czy to ciąża ?

Odnośnik do komentarza
Gość Monikahhh

Witam. Wczoraj o normalnej porze przyjełam tabletke antykoncepcyjna(to była 20 tabletka, czyli przedostatnia z blistra), jednak jakies 2 godziny pozniej zwymiotowałam. Kolejna, czyli ostatnią z blistra przyjełam dzis o normalnej porze i jakieś 2 godziny później uprawiałam seks bez dodatkowych zabezpieczeń. Czy istnieje ryzyko zajścia w ciąże? Tabletki jakie biore to harmonet

Odnośnik do komentarza

Witam, 27 kwietnia miałam ostatnią miesiączkę, okres mam co 28 dni(spóźniony wyjątkowo o 4 dni) 9 maja miałam inseminację(to już trzecia) dziś zrobiłam badanie beta hcg wynik 1,33 czy to wyklucza całkowicie ciążę czy badanie stanowczo za wcześnie zrobiłam? Dziękuję za szybka odpowiedz Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

ania663
Witam. Jestem w 10 tc lekarz stwierdził rozwarcie na opuszek. Przepisał tylko leki.Dufasto, luteine i wit B6. SSłyszałem o założeniu szwu na szyjkę macicy.Czy w tym tyg robi się taki zabieg?
Dodam że pierwszej ciąży nie donosiłam.Zakończyła się w 26 tyg. Na szczęście synek jest zdrowy i prawidłowo się rozwija. Prawdopodobnie szyjka macicy się nagle skrocila.
Bardzo się boje o to czy same leki dadzą radę czy nie potrzebny jest ten zabieg. wizytę będę miała dopiero za dwa tyg i boję się żeby do tego czasu nic się nie stało.

Prosimy zadać pytanie w wątku, w którym udzielają się eksperci, czyli: https://forum.parenting.pl/ginekolog-poloznik. Z pewnością specjalistki odpowiedzą na pytanie jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza

~czy to ciąża
Witam mam pytanie za 3 dni mam termin miesiączki moje piersi są większe mam prześwitujące zyly na piersi i klatce piersiowej . Ostatni stosunek miałam 2 miesiące temu mam większy brzuch i piersi mnie zarywaja w górnej części. A przy okazji mam nie regularne miesiączki . W marcu dostałam 5 dni po terminie a w kwietniu 4 dni przed terminem takie jakby plamienie . Czy to ciąża ?

Prosimy zadać pytanie w wątku, w którym udzielają się eksperci, czyli: https://forum.parenting.pl/ginekolog-poloznik. Z pewnością specjalistki odpowiedzą na pytanie jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza

~Monikahhh
Witam. Wczoraj o normalnej porze przyjełam tabletke antykoncepcyjna(to była 20 tabletka, czyli przedostatnia z blistra), jednak jakies 2 godziny pozniej zwymiotowałam. Kolejna, czyli ostatnią z blistra przyjełam dzis o normalnej porze i jakieś 2 godziny później uprawiałam seks bez dodatkowych zabezpieczeń. Czy istnieje ryzyko zajścia w ciąże? Tabletki jakie biore to harmonet

Prosimy zadać pytanie w wątku, w którym udzielają się eksperci, czyli: https://forum.parenting.pl/ginekolog-poloznik. Z pewnością specjalistki odpowiedzą na pytanie jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza

irenab
Witam, 27 kwietnia miałam ostatnią miesiączkę, okres mam co 28 dni(spóźniony wyjątkowo o 4 dni) 9 maja miałam inseminację(to już trzecia) dziś zrobiłam badanie beta hcg wynik 1,33 czy to wyklucza całkowicie ciążę czy badanie stanowczo za wcześnie zrobiłam? Dziękuję za szybka odpowiedz Pozdrawiam

Prosimy zadać pytanie w wątku, w którym udzielają się eksperci, czyli: https://forum.parenting.pl/ginekolog-poloznik. Z pewnością specjalistki odpowiedzą na pytanie jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza

staramy się o dziecko ponad 1,5 roku mamy badania hormonalne nasienia ok brakuje tylko hsg Zastanawiam się czy może to być przyczyna braku dziecka a dodatkowo zastanawia mnie fakt ze moja siostra nie ma potomstwa,zaadoptowala dziecko.Mowila mi tylko ze to genetyczna przyczyna. Co może być genetyczna przyczyna?nikt wcześniej nie miał zadnych problemów czy ja tez moege mieć jakas genetyczna przyczyne? juz myslalam o endometriozie ale nie mam na razie zadnych przesłanek w kierunku tej choroby.Co mam robic dalej? pojsc do lekarza i prosić o te hsg czy od razu laparoskopie. Naprawde nie wiem nie mam już sił co robić dziękuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Witam bardzo się stresuje bo okres spóźnia się w zasadzie nie długo bo 3 dni ostatnia miesiaczke miałam 6 maja moje cykle trwają od 30 do 32 dni . Wspolzylam z mężem bez zabezpieczenia ale nigdy nie kończył we mnie . Przez ostatni miesiąc miałam bardzo dużo stresów ponadto nie sypiam za dobrze pracuje 24h w pracy śpię ale jest to sen przerywany ponadto końcem mają zachorowalam zwykłe przeziębienie brałam leki ibuprom zatoki i rozgrzewający fervex itp często też leki przeciwbólowe nimesil , zamiast okresu pojawiła się biało przezroczysta wydzielina . Dodam jeszcze że mam 10miesieczna córecZkę. Czy to może być ciąża ?

Odnośnik do komentarza

anastazja9308
Witam bardzo się stresuje bo okres spóźnia się w zasadzie nie długo bo 3 dni ostatnia miesiaczke miałam 6 maja moje cykle trwają od 30 do 32 dni . Wspolzylam z mężem bez zabezpieczenia ale nigdy nie kończył we mnie . Przez ostatni miesiąc miałam bardzo dużo stresów ponadto nie sypiam za dobrze pracuje 24h w pracy śpię ale jest to sen przerywany ponadto końcem mają zachorowalam zwykłe przeziębienie brałam leki ibuprom zatoki i rozgrzewający fervex itp często też leki przeciwbólowe nimesil , zamiast okresu pojawiła się biało przezroczysta wydzielina . Dodam jeszcze że mam 10miesieczna córecZkę. Czy to może być ciąża ?

Ekspertki odpowiadają na forum: https://forum.parenting.pl/ginekolog-poloznik i to tam prosimy o zadawanie pytań.

Odnośnik do komentarza
Gość ewelina anna 30

Mam pytanie w zeszły piatek mialam zabieg ginekologiczny usunięcie polipa na szyce macicy i usuniecie resztek blony dziewiczej w tym momencie wystaje mi czerwona gulka wielkosci malego paznokcia czy to jest spuchniecie po zabiegu czy moze byc to cos powaznego i udac sie do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Gość zmartwiona 2611

Witam co mogą oznaczać brązowe plemienia zamiast miesiączki? Zaznaczam ze jestem 4 MSC po porodzie. Pierwsza miesiączki juz dostalam miesiąc po połogu.a teraz prawie dwa miesiące mi się spóźnia miesiaczka i są tylko te plemienia. Brzuch rownierz bolijak do miesiączki ale jest bez zmian.

Odnośnik do komentarza

Witam, wczoraj po upływie nie całych 3h od życia tabletki, dostałam lekką biegunkę. Nie będąc pewna zażyłam tabletkę z następnego blistra, po 7 h od zażycia następnej tabletki znów wystąpiła biegunka (to chyba nie ma znaczenia). Nie jestem pewna czy dawka hormonów nie była np. zbyt wysoka i czy jestem w pełni chroniona. Czy może mam się zabezpieczać? Zażywam Lesiplus. Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

witam od 3 miesiecy staramy sie z mezem o dziecko od niedawna mam pewne objawy ktore moglyby wskazywac na to ze jestem w ciazy okres dostalam w terminie ale trwal zaledwie 2 dni gdzie zawsze trwal 6-7 dni. juz 2 tydzien bola mnie piersi pojawily sie na nich widoczne zyly. Odczuwam takze czeste ukucia w podbrzuszu . zrobilam juz kilka testow ciaz0wych jednak kazdy jest negatywny. w zeszlym roku cytologia wykazala ze jestem zakazona wirusem HPV po leczeniau i badaniku kolposkopowym wyszlo ze zniknol jednak w tym roku z cytologia znowu wskazala wirus HPV czy ta dolegliwosc moze mniec wplyw na wynik testu ciazowego?

Odnośnik do komentarza

Czy mogłam zajść w ciązę?
Cykle mam nieregularne, potrafią wynosić nawet 36 dni. Kochałam się z moim partnerem dwa dni przed okresem. Bałam się, że zaszłam w ciążę, ale dostałam okres. Zazwyczaj moja miesiączka trwa 7 dni, ale ta trwała cztery dni, a potem przed dwa dni jeszcze lekko plamiłam na brązowo. I kochałam się dzień po zakończeniu, czyli w 5 wliczając te plamienie. Czy mogę być w ciąży? Pobolewa mnie czasem lewy jajnik, co nigdy mi się nie zdarzało.

Dostałam miesiączkę 9 czerwca, a kochałam się 13 czerwca.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie. Dzis (22.06.15) jest mój 9 dc . Kochaliśmy sie z chlopakiem 20i21.06.15 nie znam długości moich cykli ponieważ były nie regularne. Moja pierwsza miesiaczka 14.06.15 po wywolaniu luteina. Wyniki robiłam TSH prolaktyne glukozę cala morfologię i wszystko mieści sie w normie. Dodam ze staramy sie o dziecko.
Proszę mi powiedziec czy jest szansa na ciążę? Czy za wcześnie byl odbyty stosunek a owulacja nie wystąpiła?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...