Forum Ginekologia

Brak okresu po odstawieniu luteiny

~paulina2105

~paulina2105

witam , mam problem , bralam luteine na uregulowanie miesiaczki , miesiac temu odstawiłam luteine okres dostałam 21 listopada , i od tej pory miesiaczka sie nie pojawiła , fakt mam predyspozycje zeby ja dostac , bole podbrzusza , skurcze itp. stosuku z partnerem nie miałam tylko zrobił mi palcówke i takie tam igraszki , ale sie nie spuscił nie mial czlonka nawet przy pochwie ale boje sie ze mial preejakulant na palcach , czy to może byc ciaża czy musze czekac jeszcze na okres ????

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~srz

~srz

w ciazy zapewne nie jestes, ja mysle ze to moze byc problem tego iz odstawilas luteine i twoj organizm poprostu nie daje sobie rady zeby okres sam sie pojawił bez tabletek. A dlaczego je odstawiłaś? Lekarz ci kazał je odstawic? Czy przed rozpoczeciem brania tabletek tez mialas problemy z okresem? Czy byl to jednorazowy incydent ze musialas je brac?

~paulina2105

~paulina2105

przed luteina mialam nieregularne wiec lekarka przypisala mi luteine bralam ja przez 4 miesiace ale i tak nie uregulowalo sie to . odstawilam bo chce wspolzyc i brac anty.

~paulina2105

~paulina2105

mam nieregularne . cykle mam czasami po 36 dni o dlatego bralal luteine . i nie wiem co teraz robic czy zrobic test czy wziasc luteine lub isc do lekarza

~srz

~srz

Test mozesz dla pewnosci zrobic zawsze ale skoro bylo tak jak opisujesz to raczej na ciaze bym nie obstawiala, tylko zapewne wina tych twoich nieregularnych cykli. Skoro chcesz zaczac brac anty bnw chcesz wspolzyc to i tak musisz pojsc do gin. Po recepte wiec przy okazji na wizycie powiedz o tym ze luteina nie pomaga, powinna cie wogle wyslac na badania hormonow. Mozdm to jakies konkretne zaburzenia.

~paulina2105

~paulina2105

z hormonami to mam cos nie tak . juz bylam dostalam na ostatniej wizycie anty

~paulina2105

~paulina2105

dzis bylam i ginekologa innego bo tamtem byl jakis chory . jak bralam.luteine to mnie swiedzialo . i to drapalam .pani ginekolog stwierdzila gdybym nie drapala to by nie swiedzialo . teraz bylam u innego 1raz stwierdzil ze troche sobie krzywde ta luteina zrobilam i kazal odstawic i nawet zalecil brac anty . aktivie . a na okres musze czekac bo organizm musi sam teraz wyprodukowac progesteron

~paulina2105

~paulina2105

tylko teraz ile mam czekac na ta miesiaczke ginekolog tak z niepełnym potwierdzeniem stwierdzil ze to jestem w polowie cyklu ale nie wiem teraz ile cykl wynosi to co mam czekac ile 2tyg 3tyg.miesac ???

~srz

~srz

poczekaj spokojnie na miesiaczke. Bo rozumiem ze razem z miesiaczka chcesz zaczac juz brac antykoncepcje?

~paulina2105

~paulina2105

tak odrazu anty , nawet lekarz mi zalecił brać , bo luteinka mi zaszkodziła

~paulina2105

~paulina2105

to jak kiedy mam sie niepokoic w styczniu czy lutym . bo jezeli dostala okresu 11 listopada i wtedy odtswilam luteine a byl pseudo petting 22 listopada i do tej pory nie mam okresu to jak???

~srz

~srz

szkoda ze nie zapytalas go czy masz poczekac na okres i zaczac brac anty? Czy mozesz zaczac brac od razu. Generalnie pamietam ze kiedys jak mialam problemy z okresem to lekarz mi nie kazal czekac do okresu tylko od razu zaczac brac antykoncepcje, mnie wtedy pamietam tez sie ciagle spoznial okres ale tak o 3 miesiace.

angela325

angela325

Zazwyczaj trzeba czekać do okresu, ale zdarzają się przypadki kiedy lekarz każe od razu zacząć brać tabletki. Ja czekałam do okresu. A nie możesz zadzwonić do lekarza i się zapytać

--

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

85000 angela325 Kobieta, 30 lat, Daleka:)
~srz

~srz

3 miesiace, ja ogolnie mam problemy z okresem, ale to juz inna bajka.

~paulina2105

~paulina2105

dzis rano robilam test ciazowy . wyszla jedna kreska . bo juz myslalam ze moze to jednak ciaza ale to nie to . a coraz bola mnie piersi itp. tak jak przed.okresem ale nic sie nie dzieje poboli i pare sni przerwy i zas bole piersi . podbrzusza . wiec czekam dalej . tak lekarz mi kazal zaczac brak anrygwalty jak dostane okres . no te cykle juz mnie slabia . po 30 pare dni z hakiem . albo nie mam miesiaczki tez po 2 miesiace

~srz

~srz

miesiaczka na pewno sie predzej czy puzniej pojawi, wiec jak sie pojawi to natychmast od pierwszego dnia zacznij brac antykoncepcje i wtedy okres bedziesz miec juz regularnie bo pomoga ci w tym tabletki. Wtedy bedzie to rwawienie z odstawienia.

~paulina2105

~paulina2105

i jest lipa caly czas mnie kluje ale dzis dostalam dni plodne a okresu nie wiec chyba przeszlam cykl bez okresu

~paulina2105

~paulina2105

aha zapomnialam dodac ze 2 tyg temu mialam dosc duzo bialego sluzu czytalam ze to jak sie jest w ciazy ale jak ??? czy to dni plodne

~paulina2105

~paulina2105

ale to plodne bo teraz to mialam a powiedzcie mi jaka pewnosc dsje mi taki test ciazowy z moczu ???