Skocz do zawartości
Forum

Częste występowanie okresu


Gość agata-karol

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agata-karol

Witam serdecznie !!! Piszę do Państwa - prosząc o POMOC Ponieważ - jestem jedynaczką , nie mam do kogo zwrócić się o poradę, a o rodzicach nie wspomnę. Dostaję okres dosyć często, moja Pani ginekolog twierdzi że to przy rozwijaniu ale mnie to nadal bardzo martwi. Np. ostatnio dostałam w nocy okres 9.12.2010r miałam go przez 10,11,12 ( licząc 4 dni miałam okres ) dostaję do co 18 dni licząc od ostatniego dnia : czyli wypada na 30.12.2010r. owszem współżyłam z chłopakiem kilka razy owszem - zawsze szło do środka brałam tabletkę w trzecim dniu po współżyciu aby nie być w ciąży, lecz jest 5.01.2011r.i nadal okresu nie mam -czyli 6 dni mi się spóźnia okres. 5.01.2011r około późnym popołudniem dostałam okres. - dziś jest 6.01.2011r i tak myślę czy teraz nie jestem w ciąży ??? - czy ten okres to sam z siebie się tak spóźnił czy z tego powodu że brałam tabletki ? - czy mogę zrobić test ciążowy teraz w sobotę gdy będę mieć końcówkę okresu ? - czy test ciążowy pokaże mi dobrze ? - czy na test nie jest już za późno ? - czy mam się bać - czy mogę być spokojna ? - czy ten mój okres przebywa dobrze - skoro trwa 4 dni i nie raz jest nawet 2 razy w miesiącu ? - czy powinnam zmienić ginekologa - skoro mówi że to przy rozwijaniu tak jest ? - jakie są objawy gdy jest się w ciąży - proszę mnie trochę przyszykować ? - czy jeżeli jest się w ciąży to dostanie się okres normalnie, czy tylko plamienia ? Proszę o pomoc - boję się jak cholera a nie mam do kogo się zwrócić o pomoc - poradę , nie mam na kogo liczyć liczę na szybką - bardzo szybką odpowiedź ponieważ w sobotę chcę zrobić test i nie wiem czy mogę skoro będę mieć końcówkę okresu czy wstrzymać się i zrobić go jak się okres skończy. Z góry wszystkim dziękuję za udzielone mi odpowiedzi o udzielenie mi pomocy oraz za cenny poświęcony czas pozdrawiam serdecznie :) Jeżeli w sobotę 8.1.2010 zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywnie czy muszę do powtórzyć czy już jest to pewne że nie jestem w ciąży ? Jak mogę teraz obliczać dni płodne i niepłodne jeżeli mam okres nieregularnie ?

Odnośnik do komentarza

Hej, jeśli zrobiłaś w sobotę test ciążowy i wynik był negatywny, to prawdopodobnie nie jesteś w ciąży i nie powinnaś się tak denerwować. Być może opóźnienia miesiączki są u ciebie spowodowane zażywaniem tabletki po, mogą też wynikać ze stresu i zdenerwowania. Nie wiem, kiedy ostatnio współżyłaś płciowo, więc trudno stwierdzić, czy test nie został zrobiony za wcześnie. Najlepiej wykonać go dwa tygodnie po odbytym stosunku płciowym. Wtedy wynik jest najbardziej wiarygodny. Jesli chodzi o bazowanie na dniach płodnych i niepłodnych, to w twoim przypadku radziłabym nie stosować kalendarzyka, gdyż masz bardzo nieregularne cykle miesiączkowe. Raczej zabezpieczajcie się, uprawiając seks, jeśli nie planujecie jeszcze dziecka. Metoda kalendarzykowa często zawodzi. Pigułka po też nie jest najlepszym rozwiązaniem...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...