Skocz do zawartości
Forum

Wtręt nieunaczyniony i mięśniak podsurowcówkowy


Gość Gronia2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Bardzo martwi mni moje ostatnie USG, po ktorym lekarz zlecil mi wykonanie badania z markerem ca-125. Nie bardzo wiem jak zrozumiec to co napisal lekarz, dodam ze mam 36 lat nigdy nie rodzilam, a badanie wykonane zostalo 2 dni po zakonczonej miesiaczce. Trzon macicy w przodozgieciu, nierowny zarys, niejednorodna echogenicznosc, o wymiarach dlugosc 49 mm, strzalkowy 39 mm. na scianie przedniej miesniak podsurowcówkowy o srednicy 10 mm. endometrium 4 mm, rowny zarys 3-echowe Jajnik prawy o wymiarach 27x41 mm z kilkoma torbielkami , w jednej z nich obserwowany drobny wtret nieunaczyniony Jajnik lewy o wymiarach 28x36 mm o niejednorodnej echogenicznosci - zmiana o srednicy 19 mm- podejrzenie endometriozy lub zwloknienia, Zatoka Douglasa wolna. Powodem USG byly lekkie bole w prawym jajniku, Nie wiem jak mam ten wynik rozumiec, niestety z powodu sylwestra musze czekac na badania ca-125 ok, 5 dni, bardzo prosze o pomoc w interpretacji wyniku.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Grubość endometrium wskazuje na to, że badanie wykonane zostało tuż po miesiączce. Jajniki są nieco powiększone, ale jest to wynikiem zmian, które opisał lekarz radiolog, czyli torbieli i endometriozy.
Endometrioza to schorzenie, w którym błona śluzowa macicy pojawia się w miejscach niefizjologicznych, czyli na przykład w jajniku. Może to powodować objawy bólowe. Objawy takie mogły powstać również na skutek torbieli prawego jajnika. Koniecznie proszę dalej to diagnozować!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...