Forum Ginekologia

Co wpływa na otwieranie się pochwy u kobiety?

~Michał1992

~Michał1992

Pochwa mojej dziewczyny (24 lata) raz jest zamknięta, a niekiedy otwarta. Od czego to zależy? (Ona twierdzi, że nie potrzebuje seksu oraz ostatni raz robiliśmy to rok temu.)
czasami gdy otwiera dolną część tzn łapie za wargi i lekko rozciąga w boki jej pochwa jest zamknięta ale ostatnio jej pochwa otwiera się i widać dużą dziurę (mniej więcej na szerokość palca mężczyzny) czym to może być spowodowane?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kwiatuszek2

kwiatuszek2

Może się masturbowała i pochwa się poszerzyła.
Ale niekoniecznie, czasami jest jak Ty to mówisz "otwarta" a nic nie było ( mam na myśli moją osobę).

Dziwna sprawa, tym bardziej, że nie współżyjecie. 24 lata i go nie potrzebuje? No nie wiem nie wiem.

88352 kwiatuszek2 Kobieta, 28 lat, Katowice
~michal1992

~michal1992 wpis edytowany

Ona czuje obrzydzenie do tego miejsca nie i chce się tam dotykać. Więc się nie masturbuje. Więc to może być normalne, że pochwa się tak sama otwiera?
Chyba, że masturbacja łechtaczki na to ma wpływ bo tak się czasami masturbuje natomiast jeśli chodzi o wsadzanie czegoś do środka pochwy to nie.

kwiatuszek2

kwiatuszek2

Tak, masturbacja łechtaczki ma na to wpływ, ponieważ pochwa pod wpływem podniecania się rozluźnia.

~michal1992

~michal1992

Tylko, że nie masturbowała się tak od miesiąca i nagle taka dziurka:) Więc to normalne?

~sjcdk

~sjcdk

Tez uwazam ze sie masturbowala, a ty jej widocznie nie pociagasz. nie wyobrazam sobie takiej sytuacji,zeby byc w zwiazku z facetem ktorego pragne i nie kochac sie wcale lub rzadko. rok to jakis kosmos; jest z toba bo tak jej wygodnie,ale traktuje cie jak brata. Pieknie klamie o braku potrzeb,obrzydzeniu do seksu; Naiwny jestes tyle powiem.

~michal1992

~michal1992 wpis edytowany

Nie kłamie bo ma bardzo obniżony poziom estrogenu co wpływa na brak libido. Poza tym u niej w rodzinie każda kobieta ma podobne zdanie odnośnie seksu.

~michal1992

~michal1992

Ginekolog mi powiedział, że to nic dziwnego i rozmiar otworu pochwy oraz to czy się otwiera czy jest zamknięta zależy od pozycji ułożenia ciała w danym momencie. Więc możliwe, że to było przyczyną

kwiatuszek2

kwiatuszek2

Nie wiemy co jest przyczyną, ale ogólnie to ten temat jest jakiś z kosmosu. Czemu to Cię w ogóle interesuję? Mnie by do głowy w życiu nie przyszło takie pytanie, to tak jakby zapytać, dlaczego zwieracz się zaciska.

A tak poza tym to zgadzam się z sjcdk. Ma obniżony poziom estrogenu, ale się masturbuje? Jedno wyklucza drugie.

mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Otwartość pochwy zależy od tego, czy kobieta jest podniecona, jaki jest dzień cyklu (płody, niepłodny), od poziomu hormonów płciowych (co wiąże się z dniem w cyklu), od pozycji ciała itp. Otwartość pochwy zmienia się w czasie intymnego zbliżenia. Myślę, że na jakość seksu nie wpływa to, jak bardzo otwarta jest pochwa. Ciasna pochwa generalnie sprzyja przyjemności czerpanej ze stosunku przez obydwie strony. U kobiety te same fizyczne bodźce dostarczane w obrębie pochwy mogą powodować zarówno ekstremalną przyjemność, jak i ogromny ból, w zależności od jej nastawienia emocjonalnego. Mówi się, że najważniejszą strefą erogenną kobiety jest jej mózg. Jest to szczególnie trafne u kobiet, które dopiero zaczynają współżycie albo mają jakieś problemy seksualne, które nie bardzo wiedzą jeszcze, czego oczekiwać po seksie lub jak się do niego zabrać. Warto skupić się podczas Państwa zbliżeń na budowaniu intymnej atmosfery, pełnej miłości i bezpieczeństwa. Dopiero wtedy będziecie Państwo w stanie odczuwać przyjemność ze współżycia. Stosunek powinien wynikać z Państwa pożądania i długiej gry wstępnej, a nie być celem samym w sobie. Pozdrawiam!

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 33 lata, Lublin
~sjcdk

~sjcdk

Dokladnie kwiatuszku. Poza tym ok, niech będzie że nie ma ochoty na seks itd. Ale myślisz autorze, że jeżeli faktycznie by Cię pożądała to nie zrobiłaby tego dla Ciebie? Przeciez to nie jest tak, że ma jakiś uraz i czuje wstręt. Wiesz co, ja Ci współczuje. Pewnie jeszcze młody jesteś, jak znajdzie lepszego kandydata to może dojrzejesz i będziesz sobie pluł w brodę '' co ja robilem z ta dziewczyna'' chyba ze to jest tak, ze wgl siebie nie pociagacie i tylko udajecie milosc. jak wiekszosc par. jest szacunek, gadka o milosci, ktorej nie ma... zycie jak rbat z siostra.

~michal1992

~michal1992

Jestesmy razem 6 lat i to nie jest typ "imprezowej" dziewczyny. Przebywa ciągle w domu i tylko mysli o nauce:) Nie chodzio to ale gdy się widzimy to nie ma problemu z seksem bo ciagnie nas do siebie tylko zastanawiala mnie ta dziurka aczkolwiek po konsultacji z ginekologiem wiem juz wszystko:)

~ZwyklyGosc--

~ZwyklyGosc--

Hej. To ja mam taki problem: moja byla partnerka dwukrotnie miala pochwe przypominajaca litere "o"- doslownie... ( cozauwazylem podczas gry wstepnej)... A podczas sexu wowczas... Hmmm... No slabo bylo... ( nie mam "malego", raczej moj penis jest wg. Kobiet dosc spory). Przed pierwszym przypadkiem byla rano z kolezanka na zakupach, w przed drugim byla w pracy na nocce... Czy jest mozliwosc ze to nie byly zakupy a za drugim razem to nie byla nocna zmiana?

~xoxo1

~xoxo1

nie pomogę, bo nie wiem, o co chodzi. Wręcz nigdy nie zauważyłam, żebym miała otwartą pochwę. o_O