Skocz do zawartości
Forum

Pozbądź się infekcji intymnych


Rekomendowane odpowiedzi

Gość amelia__87

powracajace infekcje sa skutkiem nieprawidlowej profilakatyki , a wiec dbalosci o wlasciwa higiene, wlasciwej diety, choc wedlug mnie zazwyczaj chodzi i zbyt slaba flore bakteryjna pochwy, bo niestety zadko ja uzupelniamy, a ona przeciez ulega oslabieniu pod wplywem roznych czynnikow, dlatego trzeba co jakis czas przyjmowac probiotyki ginekologiczne, ktore szybo i skutecznie uzupelniaja ja, ja od lat stosuje provag, bo ten probiotyk poleca Polskie Towarzystwo Gienkologiczne i nie mam problemow z infekcjami intymnymi!!

Odnośnik do komentarza

~amelia__87
powracajace infekcje sa skutkiem nieprawidlowej profilakatyki , a wiec dbalosci o wlasciwa higiene, wlasciwej diety, choc wedlug mnie zazwyczaj chodzi i zbyt slaba flore bakteryjna pochwy, bo niestety zadko ja uzupelniamy, a ona przeciez ulega oslabieniu pod wplywem roznych czynnikow, dlatego trzeba co jakis czas przyjmowac probiotyki ginekologiczne

Wiesz co, jest wiele kobiet które pomimo dobrej diety i dbania o higienę, cierpią na nawracające infekcje. Czasem nawet jest to kwestia partnera seksualnego lub łykania antybiotyków! A co do probiotyków ginekologicznych to się nie zgodzę z Tobą, ja też biorę (tylko LaciBios FEMINA) i takie należy nie brać co jakiś czas tylko najlepiej regulanie cały czas - wtedy najlepiej działają.

Odnośnik do komentarza

ja niestety, mimo bardzo dużej dbałości o higienę intymną zdecydowanie unikałam basenu, po którym notorycznie miałam upławy. Potrzeba matką wynalazku...teraz za każdym razem biorę probiotyki i zaraz po basenie używam płynu do higieny intymnej Lacibios femina i uwaga....mam święty spokój z infekcjami. A co do jogurtów to dla zdrowotności również jadam ;)

Odnośnik do komentarza

dokladnie tak, wizyta u ginekologa to rzecz nieunikniona, niestety w naszych przychodniach kolejki sa strasznie i ja czasem musze czekac ponad miesiac na wizyte!dlatego kiedy dopada mnie infekcja intymna najpierw siegam po dopochwowy probiotyk gienkologiczny Lactovaginal, ktory obniza pH i dostarcza zywych szczepow bakterii lactobacillus, co zatrzymuje rozwój infekcji, a nastepnie umawiam sie na wizyte do lekarza

Odnośnik do komentarza
Gość aliszja w.

wiele dziewczyn zapomina że przy leczeniu infekcji warto sprawdzić również swojego mężczyznę czy przypadkiem to nie on jest powodem nawracających infekcji i ewentualnie jego też przeleczyć, a ja ostatnio przy infekcji stosowałam invag dopochwowy lek probiotyczny, mnie bardzo pomaga, stosuję przez siedem dni mimo że wcześniej już odczuwam poprawę

Odnośnik do komentarza

to prawda, często zapominamy o higienie mężczyzn a przecież dla nich również są specjalnie do tego przystosowane kosmetyki. Ja mam swój sprawdzony lacibios femina w żelu i jestem bardzo zadowolona. Jednakże samo dbanie o higienę intymna nie wystarczy. Warto robić badania kontrolne, raz w roku cytologię, usg i badanie krwi. Czasem wydaje nam się że jesteśmy zdrowe i nie ma co biegać po lekarzach, ale z doświadczenia wiem, że profilaktyczne badania w porę potrafią wykryć poważne choroby.

Odnośnik do komentarza

Święta prawda, sama zaniedbałam trochę wizyty u ginekologa i jak poszłam po dwóch latach przerwy to miałam torbiel na jajniku prawie 8 cm a dolegliwości żadnych. Dobrze, że moją mamę zapisywałam na wizytę, więc razem z nią poszłam. Oczywiście była operacja i teraz grzecznie raz na pół roku jestem u lekarza i systematycznie robię cytologię. A profilaktycznie dla ochrony przed infekcjami intymnymi podmywam się super łagodnym lacibios femina i jest dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Miałam ciągłe infekcje pomimo dbania o higienę, osobnego ręcznika, płynu do mycia itp. Pomogła mi dopiero zmiana diety - ograniczenie słodkich rzeczy, naturalne jogurty oraz eliminacja serów pleśniowych. Od 1,5 roku odpukać spokój.

Odnośnik do komentarza
Gość marta 233

Dieta jest bardzo ważna, bo spożywanie dużej ilości węglowodanów złożonych sprzyja infekcją. Warto też kupić płyn z kwasem mlekowym i zażywać probiotyk. Jak mnie coś bierz to sięgam po iladian, działa od razu, nie wycieka i łatwo się aplikuje

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...