Skocz do zawartości
Forum

Skuteczność zabezpeiczenia prezerwatywą


Gość Wyluzuj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Cztery dni temu straciłam dziewictwo ze swoim chłopakiem,zabezpieczyliśmy się prezerwatywą,bo uznaliśmy,że na pierwszy raz będzie to odpowiednie zabezpieczenie,ponieważ nie chcę się truć hormonami jak narazie. Prezerwatywa nie pękła,ani się nie zsunęła,nie była też w żaden sposób uszkodzona,ponieważ w trakcie stosunku mój partner sprawdzał czy aby wszystko jest w porządku. Pod koniec też sprawdzaliśmy,czy nie pękła i była cała. Dodatkowo kupiona została w aptece dobrej jakości,więc przechowywana w dobrych warunkach. Pomimo to boję się,że mogę być w ciąży. Kiedyś słyszałam,że nawet mała mikroskopijna dziurka może sprawić,że można zajść w ciążę. Po wszystkim trochę się pieściliśmy w samej bieliźnie,czy jest więc jakaś możliwość że jestem w ciązy? Był to mój pierwszy raz. Nie mam jeszcze reguralnej miesiączki,więc zdiagnozowanie czy jestem w ciązy będzie jeszcze trudniejsze,bo nie wiem kiedy mam się spodziewać miesiączki. Mam 17 lat i nie wyobrażam sobie,że mogę zostać matką. Proszę powiedzieć jakie jest prawdopodobieństwo,że jestem w ciązy? Mój chłopak mówi,że nie wielkie w zasadzie to zerowe,bo przecież nic się nie stało. I prezerwatywa była cała. Proszę o szybką odpowiedź !

Odnośnik do komentarza

Moje zdanie jest podobne do zdania Twojego chłopaka. Prawdopodobieństwo ciąży jest bardzo, bardzo małe. Jednak musisz zdawać sobie sprawę, ze żadna antykoncepcja nie daje 100% pewności. Czasem nawet tabletki hormonalne zawodzą (choć bardzo rzadko), a nawet niekiedy do zapłodnienia dochodzi po zabiegu sterylizacji. Zastanów się, czy tak naprawdę jesteś gotowa na współżycie i do niczego się nie zmuszaj.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...