Skocz do zawartości
Forum

Podpaski czy tampony?


Rekomendowane odpowiedzi

Te tampony co rzekomo uzywac mozna przy stosunku to jakas głupotka;) Znajoma sie nabrała na to.
Ja zdecydowanie wole podpaske choc niekiedy zdarza mi sie uzyc tampon. Co do infekcji to wg mnie to kwestia higieny a nie tamponow czy podpasek.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

ja kiedyś jako dziewczyna młoda używałam podpaski ale najgorzej było kiedy sie chodziło do szkoły bo podpaski sie odznaczały i sie zakładało dłuższy sweter żeby w klasach i szkole chłopaki nie mieli używki . Ale po urozedzniu dziecka i dojeżdżajac do pracy rowerem 40 km po 20 km w jedna storna to tampony nie zawodna rzeczy nie obciera sie ciało . Od 3 lat jestem na podpaskach znowu bo mam bardzo mocne okresy i obwite ze skrzepami wiec osobiście w takiej sytuacji wolę podpaski .

Odnośnik do komentarza

Odnosnie tych tamponów w których można uprawiać seks...w sumie to czemu miałaby to być ściema? z tego co widziałam są jak gąbeczka, więc do uszkodzenia ścian pochwy nie może dojść..sama zastanawiam się czy nie wypróbować.

Odnośnik do komentarza

Ktos, kto uwaza ze tampony sa niehigieniczne lub szkodliwe jest w bledzie. Tampon pozostaje w pochwie okolo 4-6 h i zostaje usuniety. Srodowisko w jakim jest i jakie pozostawiamy jest czyste. Podpaski sa bardziej problematyczne. Zwijaja sie, przesuwaja, trzeba je czesciej zmieniac, bo bakterie maja swietna uczte na zaschnietej krwi.

Oczywiacie pytanie podpaski czy tampony zalezy glownie od wlasnych upodoban. Jednym wygodniej w podpasce, innym tylko w tamponach.
Trzeba wybrac najlepsza metode dla siebie.

Co do tamponow do seksu to zadne tampony, jakie znajdziemy w drogerii nie sa do tego przystosowane. Kazdy tampon jest twardy i moze narobic wiele klopotow podczas igraszek. W internecie ( i mozliwe juz w aptekach) sa dostepne tampony typowo do stosunkow, do masazy( ogolnie gdy sznureczek jest problematyczny) sa drozsze od zwyklych. Wygladaja jak miniaturowa gabka i czy sa skuteczne... To juz trzeba samemu sprawdzic. Jedne kobiety sa zadowolone, inne nie.
Tego typu tampony maja takie minusy, ze jezeli juz go zaaplikujemy i stosunek odbedzie sie w czasie 2-4 h to bardzo prawdopodobne, ze pod naciskiem ta krew i tak sie pojawi ( tak jak z gabka do mycia naczyn) wiec jezeli juz to od razu po aplikacji gdy krew nie zdazy sie nazbierac. I jednym, chyba najwiekszym minusem jest to, ze wyjac to jest naprawde sztuka.... Bo trzeba znalezc te gabke, znalezc dziurke na palec, ktora jest tam zrobiona i go " wygrzebac" .

Odnośnik do komentarza

Używam tamponów właściwie odkąd zaczęłam miesiączkować. Miałam oczywiście mnóstwo pytań co do tamponów i samej miesiączki, ale miałam też szczęście, że na wszystkie te tematy mogłam porozmawiać z moją mamą. Nie każdy ma jednak taką mamę, i tym dziewczyną polecam stronę https://www.myob.pl/. Właściwie można tam znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania, jakie nas nurtują nie tylko przed pierwszym użyciem tamponu, ale także w trakcie ich używania, gdy zmienia się nasze ciało (np. po porodzie) i gdy zmieniają się nasze oczekiwania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...