Skocz do zawartości
Forum

Nierówne wargi sromowe


Gość gagiii

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem zauważyłam jeszcze w szkole podstawowej, nigdy o tym nikomu nie mówiłam ale problem narasta. Wargi sromowe mniejsze są na tyle nie równe, że utrudniają mi normalne funkcjonowanie. Ocierająca się o bieliznę jedna z warg powoduje dyskomfort i ból... ciągle muszę się "poprawiać"...nie wiem co mam z tym zrobić

Odnośnik do komentarza
Gość incydent

Wiele kobiet mają powiększone wargi mniejsze. Ja także tak mam, więc nie musisz się z tym problemem martwic jeśli chodzi o wyglad. Natomiast jeśli chodzi o to, że ci przeszkadza w chodzeniu i wgl. to mozna to generalnie z operowac ( u mnie to akurat nie przeszkadza) Ale z tego co się orintuje to są to zabiegi plastyczne nie refundowane chyba. Kazda kobieta jest inna i tak jak mężczyźni mają różne rozmiary swoich nadprzyrodzen tak i my kobiety mamy tam różny wygląd. :)

Odnośnik do komentarza

Labioplastyka i tego typu zabiegi prywatnie sa dość drogie a jesli chodzi o NFZ to wątpie zebyc je refundowali. Mimo to poinformuj sie. Natomiast nie powinnas sie tym przejmowac bo u kazdej kobiety srom jest inny.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Gość Rudzik84

no ja własnie nie wiem czy by jej tego nie zrefundowali, jeśli ginekolog napisze, że są do tego wskazania ( ból i dyskomfort) to może potraktują to nie jako zabieg estetyczny. Podobnie jest z przegrodą nosową, jej prostowanie można z jednej strony potraktowac jako zabieg medycyny estetycznej ( no bo nos wygląda ładniej o zabiegu) a z drugiej strony łatwiej się oddycha

Odnośnik do komentarza

no właśnie mój ginekolog widział to ale ja mu nie wspominałam, że mam z tym problem i on też nic nie mówił. Trochę mi wstyd o tym z nim rozmawiać... ale przy następnej wizycie wspomnę o tym i możliwe, ze lekarz nie potraktują tego jako zabieg estetyczny i może to zrefundują. a orientuje się ktoś jakie to są koszty prywatnie zrobić zabieg?

Odnośnik do komentarza
Gość incydent

Jak każdy zabieg plastyczny, wszystkie są drogie. Powiem Ci, że lekarz nic Ci o tym nie wspominał, bo nie jesteś jedyną osoba która ma większe wargi sromowe, taka uroda kobiety. Ja pamiętam, że jak szłam pierwszy raz do ginekologa to się strasznie tego wstydziłam, ale ona także nic nie powiedziała jak to zobaczyła, więc się przestałam tym przejmowac. Drugi i obecny mój ginekolog do którego chodzę także nic nie wspominał ani sie nie zdziwił. Podam ci linka, którego ktoś założył na forum "seks" poczytaj sobie. Wypowiadają się tam kobiety, które mają także tam inaczej niż każdy chciałby miec, a akże męzczyzni, którzy to akceptuja. Natomiast jak ci to przeszkadza w funkcjonowaniu to wspomnij jednak o tym ginekologowi, jak mu nie powiesz to to sie sam nie domysli, ze ci do przeszkadza, bo nie kazdego jest to niewygodne.

http://forum.abczdrowie.pl/forum-seks/300384,tablica-wagin

Odnośnik do komentarza

Ja strasznie długo borykałam się z problemem niesymetrycznych warg sromowych, ale sądziłam, że skoro taka jestem to tak pewnie musi być... Guzik. Uprawiam jazdę konną i był czas, gdy podrażnienia zwyczajnie nie dawały mi normalnie funkcjonować, był to tak fatalny dyskomfort że czasami doprowadzał mnie do płaczu :( zdecydowałam się na zabieg w swojej prywatnej przychodni i z czystym sumieniem polecam każdej kobiecie, która się z tym męczy! Owszem, koszt jest duży ale ja rozłożyłam to sobie na jakieś mniejsze raty w czasie i wyszło do przeżycia :-) to jest na tyle ważna kwestia, że nie można tego lekceważyć kobietki!

Odnośnik do komentarza

Było to już pewien czas temu, więc nie wiem jak ceny kształtują się teraz, ale mój zabieg wynosił coś około 4,5tys złotych. To pewnie też jest uwarunkowane konkretnym przypadkiem, ale polecam gorąco kobietki :)

Odnośnik do komentarza
Gość Fruzelline

tez borykam sie z tym samym problemem i postanowilam sie przeniesc z innego forum na to,bo tam wszystkie sie uzalaja ale jak ktos o operacji wspomni to jest bluzgany :| niedwno wrocilam z konsultacji i jestem bardzo zadowolona,zabieg odbedzie sie prawdopodobnie za miesiac,lekarz poinformowal mnie o mozliwych konsekwencjach i kazal sie z tym przespac,ale ja i tak jestem zdecydowana,troche sie obawiam tego ze za miesiac bede w srodku tornada-sesji i nie wiem jak obolala dam rade wyrobic z egzaminami itp.moglby ktos opowiedziec o samopoczuciu w ciagu kilku najblizszych dni po zabiegu?Tzn. czy jest sie bardzo oslabionym,obolalym,czy mozna wykonowac normalne codzienne lekkie czynnosci?? Dodam, że zabieg wykonywałam w Krakowie w tej klinice https://cliniqmed.pl/oferta_categories/medycyna-estetyczna/

Odnośnik do komentarza

Dla wielu kobiet jest to tematem tabu oraz wstydzą się do tego przyznać. Moim zdaniem jednak nie ma sie tutaj czego wstydzić. OBecnie jest wielu lekarzy, którzy zajmują się tym problemem oraz będą w stanie doradzić, co robić. Istnieje wiele metod poprawienia okolic intymnych

laser

fale ultradźwiekowe

ewentualnie operacja

https://depilacjalaserem.info.pl/305-2/ - na stronie jest to opisane. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...