Skocz do zawartości
Forum

Długo nie występująca miesiączka


Gość incydentmiesiczki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość incydentmiesiczki

Witam dziewczyny. Piszę, bo muszę się was poradzic co na ten temat sądzicie. Otóż ostatnio zdarzyło mi się cos takiego, iz miałam miesiączkę 24 marca. Cykle mam ok. 36-39 A więc z moich obliczen by wynikało iż kolejna powinnam dostac jakos na weekend majowy. Jednak zamiast miesiaczki pojawily sie u mnie silne brązowe plamienia trwały tydzień (uznałam to za okres lecz...) po ok. 4 dniach od zakończenia plamień znów się pojawiły i także trwały ok. tygodnia. (wtedy zaczelam sie martwic poniewaz stwierdzilam ze to chyba jednak nie okres). Zapisalam sie wtedy z tego powodu do lekarza, ale wizyta dopiero na 4 czerwca :( Po zakonczeniu plamien pojawil sie u mnie pobolewanie w lewym jajniku, które trwały ok. prawie 2 tygodni. Potem w końcu dostałam już normalną miesiączkę 21 maja. Teraz nie wiem zastanawiam sie czy wogle warto isc do ginekologa skoro w koncu okres sie pojawił. Dodam, ze w ciazy nie jestem , poniewaz nie współżyje. Kiedys juz zdarzylo mi sie cos podobnego do objawow, które teraz opisałam, wybrałąm sie wtedy równiez do ginekologa, lekarz wtedy stwierdzil, iz ginekologicznie (badanie usg dopochwowe plus takie ogolne na fotelu) wszystko jest wporzadku zaproponowala mi wtedy tabletki anty. po tych tabletkach wszystko wrocilo do normy nawet po odstawieniu. Wiec zastanawiam sie jednak czy nie lepiej odmowic tej wizyty i zobaczyc czy nastepna miesiaczka przyjdzie juz normalnie czy cos sie bedzie dziac dalej, czy tez wybrac sie lecz obawiam sie iz znow zaproponuje mi antykoncepcje. Ale przeciez w koncu ile mozna za kazdym razem brac tabletki. Co myslicie wybrac sie? Czy tez odmowic i poczekac i zobaczyc co bedzie dzialo sie dalej, bo byc moze jest to jednorazowy incydent?

Odnośnik do komentarza
Gość incydentmiesiaczki

A wiec, wszystko jest ok. Lekarz stwierdził lekkie zaburzenia. Kazała mi przyjsc jakby się to powtarzało. Zbadała i wszystko jest w porządku. Na usg zauwazyla 18mm pecherzyk, i stwierdzial ze jestem przed owulacja (to był 15 dzien mojego cyklu) , bo podobno przy 22mm peka. Ale czytalam w necie ze nie zawsze peka przy 22mm niekórzy maja wiecej i nie peka. Nie znam sie na tym wiec niewiem poczekam na okres ;)

Odnośnik do komentarza
Gość incydentmiesiaczki

Nie wysłała mnie na żadne badania hormonów, jedynie zrobiła cytologię, ale wyniki dopiero po ok. 2-3 tyg. będą. Dziś znów pojawiły się u mnie te brązowe plamienia plus dodatkowo ból lewego jajnika. Już sama nie wiem co mi jest skoro ginekologicznie jest ok. Stwierdziłam, ze poczekam na wyniki cytologii, jeśli po tych. 3 tygodniach nie dostane wiadomości, że mam się zgłosic do lekarza, to juz sama nie wiem co mam z tym zrobic. Czy pojsc sie poradzic do innego lekarza ginekologa czy co zrobic?

Odnośnik do komentarza

To mogą być również jelita, bo w tamtej okolicy nie tylko jajniki się znajdują.
Ile warzysz? Ile masz wzrostu?

Odradzam badania hormonalne, poza tarczycą. Bo są drogie, poza tym nic Ci wyniki nie dadzą. Bo nie ma żadnego lekarstwa na regulację , gdyby w wynikach wyszło, że jest czegoś za dużo czy za mało.
Mówił mi to mój ginekolog i to ma sens.

Odnośnik do komentarza
Gość incydentmiesiaczki

Wiem, że jesli bedzie zły wynik to mi dadzą znac, a jesli nie to nie bedzie potrzeby powrotu do lekarza ;)
Ale generalnie skad te plamienia pomiedzy miesiaczkami i przy tym bol lewego jajnika, i do tego miesiaczka bardzo nieregularna skoro wszystko jest w porzadku. Nie wydaje mi se ze moglyby to byc jelita, bo jaki zwiazek moga miec jelita z miesiaczkami i brazowymi plameniami?

Odnośnik do komentarza

~incydentmiesiaczki
Wiem, że jesli bedzie zły wynik to mi dadzą znac, a jesli nie to nie bedzie potrzeby powrotu do lekarza ;)

no nie wiem cytologia z grupa 2 świadczy o stanie zapalnym który trzeba wyleczyć. A o 2 nie informują listownie

Odnośnik do komentarza
Gość incydentmiesiaczki

ważę 59kg i mierzę 168cm A co może miec do miesiaczek i plamien waga i wzrost?
Generalnie lekarz i babka w rejestracji mnie informowały, że jeśli wynik wyjdzie zły to przyjdzie do mnie sms po 2-3tyg. A jesli nic nie przyjdzie to wynik bedzie w porządku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...