Forum Dom

Zmywarka a zmywanie naczyń w zlewie

~katharras

~katharras

No właśnie - jak w temacie - jak zmywacie naczynia? Czy zmywarka naprawde jest oszczedna ale czy dobrze, dokladnie zmywa? Pytam bo chciałabym kupic sobie zmywarke ale mam pewne zastrzezenia moze sie myle bo nie uzywalam ale czy to nie jest podwojne mycie - raz splukanie syfu do zlewu czy wiadra a potem mycie. Co sadzicie o zmywarce do naczyn?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Igraszka

Igraszka

ja jak będziemy już na swoim to na bank kupimy zmywarkę bo żadne z nas nie lubi zmywać. A tak to moim zdanie jeśli myję się tak, że napełnia się zlew wodą i do niej dodaje się płyn to się więcej oszczedza niż jak się zmywa w strumieniu wody

--

Somewhere over the rainbow
Skies are blue
And the dreams that you dare to dream
Really do come true

87105 igraszka Kobieta, 27 lat, gdzieś za tęczą
Kaśka098716191918

Kaśka098716191918

Zmywarkę polecam. Mam w mieszkaniu, cudo! Nie muszę myc brudnych garów, oszczędzam czas i kase. Genialna sprawa:):)

95096 kaska098716191918 Kobieta, 32 lata, Polska
~Lebiotka

~Lebiotka

na pewno zmywarka jest bardziej oszczędna. Po za tym kto lubi zmywać naczynia????

~lemioch

~lemioch

Zmywarka się opłaca przy dużym zmywaniu czyli większej rodzinie. Mieszkając we 2 raczej średnio wam się to opłaci.

~MamEla

~MamEla

Dla rodziny 5 -osobowej, jaka zmywarka będzie najlepsza? Szukam ekonomicznej.

cienka granica

cienka granica

Nie zgodzę się, że zmywarka opłaca się tylko w dużych rodzinach. My jesteśmy z mężem we dwoje i właśnie 2 tygodnie temu nabyliśmy zmywarkę. Zbieramy naczynia z całego dnia i idealnie udaje nam się uzbierać na jeden załadunek, a nawet jeśli nie, to kupiliśmy zmywarkę z opcją połowy załadunku, była droższa, ale ta kwota szybko nam się zwróci, bo można myć mniej naczyń i wtedy zużywa mniej prądu i wody. Poza tym znacznie oszczędza czas, a czas jest bezcenny w dzisiejszych czasach :)

90242 cienka-granica Kobieta, 31 lat, Piekary Śl.
alllankas

alllankas

Zmywarka to oszczędność wody. Zużywa jej mniej niż przey tradycyjnym myciu...moja zmywarka to moja najlepsza przyjaciółka w domu:)

111138 alllankas Kobieta, 25 lat, Warszawa
sensej.pln

sensej.pln

a ja lubię zmywać - gorzej z patelniami i duzymi garami, jednak wiem co mam potem . Zdaję sobie sprawe że trace dużo czasu na to i chyba wody też

133301 sensej-pln Mężczyzna, 45 lat, Łódź
~lucjusz

~lucjusz

Jeśli masz problem ze zmywarką to zmien tabletki i wyczysc odplyw i filtry, a jak to nie pomoże to oddaj ją na porządny przegląd do serwisu. Wiem, że w Katowicach jest świetny, nazywa się AGDS

~Danuta718

~Danuta718

Rozumiem że przy zmywarce jest oszczędność wody... jednak nie rozumiem gdzie jest oszczędność przy energii? Czy faktycznie kalkulując, wychodzi taniej? Zawsze się nad tym zastanawiałam i jednak ciągle mam wrażenie że nie ma oszczędności...

anetamska

anetamska

Potwierdzam, że zmywarka to znaczne udogodnienie! Używamy jej w domu od paru lat i już wiem, że na pewno nie wrócę do tradycyjnego zmywania ;) Najgorzej jest co prawda z dużymi patelniami i miskami (zwłaszcza jeśli są zaschnięte) i z resztkami jedzenia, które wpadają do odpływu, ale jeśli się dba o zmywarkę i nie wrzuca naczyń z resztkami, to naprawdę będzie służyć przez lata

148587 anetamska Kobieta, 30 lat, Kraków
lilia526

lilia526

ja początkowo byłam przeciwniczką zakupu zmywarki ale mój chłopak bardzo nalegał.Ale odkąd ją zakupiliśmy faktycznie zmieniłam zdanie i uważam że jest to duże udogodnienie.

156473 lilia526 Kobieta, 28 lat, Kraków
~Danuta718

~Danuta718

kamakam
Jesli chodzi o oszczędnośc, to wodę oszczędzamy myjąc w zmywarce, ale prąd??

Jeśli mieszkasz w bloku to oszczędzasz na gorącej wodzie ale dodaj koszt reperacji to wyjdzie że tylko wygoda... największa oszczędność jest gdy wodę grzejesz grzałką a jeśli w piecu to oszczędzasz na pompie. Niedługo przypływ gotówki więc po remoncie chyba kupię :) bo myć ręcznie to tortura podobna do chodzenia boso po żarzących się węglach :D.

Agniechaa

Agniechaa

Ja mam zmywarkę i jestem bardo zadowolona. A najbardziej z tego, że mogę ja włączyć jak wychodzę z domu i jak wracam to mam wszystko czyste :)

157668 agniechaa Kobieta, 38 lat, Zabrze
joonek9

joonek9

Zmywarka w moim domu dokładnie oczyszcza naczynia z resztek jedzenia, także pod względem technicznym nie ma do czego się przyczepić, do tego oszczędność wody no i pracy.

157841 joonek9 Mężczyzna, 31 lat, Rzeszow
~Danuta718

~Danuta718

joonek9
Zmywarka w moim domu dokładnie oczyszcza naczynia z resztek jedzenia, także pod względem technicznym nie ma do czego się przyczepić, do tego oszczędność wody no i pracy.

A możesz podać model jeśli to nie problem? Bo mnie aż nosi jak pomyślę o samym myciu ręcznie o samym fakcie zmywania nie mówiąc :P.

Kari_miki

Kari_miki

Ja bez zmywarki nie wyobrażam sobie w ogóle życia. I to są dla mnie mega oszczędności potwierdzone w rachunkach za wodę

167396 kari-miki Kobieta, 28 lat, Warszawa
Mlenywiec

Mlenywiec

Ja póki co zmywam ręcznie, bo w wynajmowanym mieszkaniu nie ma miejsca na zmywarkę - nad czym mocno ubolewam. Ale w swoim będę bronić koncepcji zmywarki własną piersią :P

167926 mlenywiec Kobieta, 32 lata, Bydgoszcz
fitness_baba

fitness_baba

Ja już od kilku lat zmywam naczynia w zmywarce. Zmywarka zużywa zdecydowanie mniej wody, a do tego wszystkiego jeszcze oszczędza nasz czas. W razie jakichkolwiek kłopotów ze zmywarką, czy jakimkolwiek urządzeniem gospodarstwa domowego polecam serwis http://www.technikan.pl/. Działa on między innymi w takich miastach, jak: Kraków, Warszawa, Wrocław itd.

197378 fitness-baba Kobieta, 41 lat, Sieradz