Skocz do zawartości
Forum

Grzyb w łazience


Gość lenka23

Rekomendowane odpowiedzi

xSandra
najlepiej zerwac to gdzie jest grzyb np fugi czy cos i zrobic na nowo

Kiedyś też miałam podobny problem, nie pamiętam jakim specyfikiem to traktowałam, ale też coś do psikania. Pomogło, ale niestety tylko na krótki okres czasy. Więc jeśli macie możliwość, to tak jak pisze Sandra, najlepiej jest zerwać i zrobić na nowo. Ewentualnie można też przyjrzeć się wentylacji i zastanowić się nad możliwością jej poprawy.

Odnośnik do komentarza
Gość tymoniusz

Ten środek savo jest silny, ale nie pozbywa się grzyba całkowicie, bo mi powrócił po miesiącu, więc poddałam się i zamówiłam odgrzybianie w ddd usługi. Grzyb nie powrócił a łazienka wydaję się teraz higienicznie czysta.

Odnośnik do komentarza
Gość Marta80

Ze względu na zabrudzenia i grzyby warto, ściany zabezpieczyc przed taką ewentualnością. Dobrym zabezpieczeniem jest np. założenie fototapety przeznaczonej do wilgotnych pomieszczeń. Jest ona zbudowana z takich materiałów które nie pozwolą na gnicie, oraz osadzanie się grzybów.

Odnośnik do komentarza

U mnie w mieszkaniu panuje straszna wilgoć, we wszystkich pokojach mamy pochłaniacze wilgoci a w łazience to jakaś masakra. No i właśnie ostatnio pojawił się grzyb. Jestem bardzo wrażliwy na środki chemiczne, więc nie mogłem samemu się tego pozbyć. Skorzystałem z usługi ozonowania, bo słyszałem, że nie jest szkodliwe dla zdrowia i otoczenia - i faktycznie! Nie dość, że nic nie czułem to grzyb zniknął.

Odnośnik do komentarza

Grzyba jest się bardzo ciężko pozbyć, sama walczyłam z nim przez baaardzo długi czas. Próbowałam środków chemicznych, ozonowania, wietrzenia, gruntownego czyszczenia oraz przeglądu układu czy nie cieknie w ściany. Ostatecznie udało mi się pozbyć grzyba i nie wrócił, podejrzewam, że to ozonowanie, bo znajomi również z skorzystali z tej usługi.

Odnośnik do komentarza

Do całkowitego usunięcia grzyba sam preparat grzybobójczy nie wystarczy. Przez wiele lat nie mieliśmy w domu centralnego tylko tzw. ,,kozy" (od kilku lat już mamy), co doprowadziło do dużego grzyba, w każdym praktycznie pomieszczeniu w rogu ściany był grzyb. Dowiedziałam się że są specjalne farby (0,9 l- z inną pojemnością się nie spotkałam), jest dość droga jak na białą farbę jednak odkąd nią pomalowałam jest zupełnie inaczej a pleśń nie powraca. Kupi się ją w każdym sklepie z farbami. Polecam, naprawdę warto :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...