Forum Dom

Sposoby na mole w domu

~Aśka09

~Aśka09

Walczę z molami od roku i nadal są. Nalepki nic nie dają. Przyklejają się to fakt ale ciągle latają. Te spożywcze, przyniosłam chyba z ryżem kasza czy czymś takim. Co robić?? :(

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Daria to ja

~Daria to ja

Ja też niestety męczyłam się z molami, przyniosłam je w żarciu dla królika. Naklejałam naklejki ale co z tego. Nie są warte swojej ceny wyłapują mole fruwające ale larwy gdzieś są i ciagle się rozmnażają. Ja wynajelam firmę która przeprowadza dezynfekcję, dezynsekcje i deratyzajcie. Zapłaciłam chyba 150 zł zlali mi cały dom specyfikiem i mam spokój odpukać już od roku

~Mała__MI

~Mała__MI

Ja się męczyłam ale zwyciężyłam:) od o,5 roku nie mam żadnych moli. Ja robiłam tak:
1. Naklejki - co najmniej dwie ( jak masz małą kuchnię tak jak ja, jak dużą to więcej). Ja naklejki zmieniałam 2 razy, wisiały tyle ile jest napisane na ich opakowaniu.
2. Sprawdź wszystko, dosłownie wszystko - kasze ( nawet te w woreczku i w opakowaniu ( mi sie własnie w takim czymś zalgły), ryż, mąka, herbata, przyprawy, musli, rodzynki. Cokolwiek masz otwartego wywal. Nie patrz, że szkoda, wywal.
3. To co kupujesz od razu zamykaj w pojemnikach do przechowywania żywności.
4. Tłuczenie fizyczne, gdziekolwiek zobaczysz mola lej go. Żeby wychodziły możesz nakroplić na wacik olejek lawendowy, bo one go nie lubią.

~Lebiotka

~Lebiotka

możesz też wezwać ekpię która usunie Ci mole raz na zawsze, tylko to trochę kosztuje

Halszkaa

Halszkaa

a macie jakiś posób na pozbycie się moli ale takich z ubrań???

85290 halszkaa Kobieta, 34 lata, Hrubieszów
Krzysztof.W

Krzysztof.W

Swego czasu właściciel wynajmowanego mieszkania uprał dywan,stwierdziłem że wole panele a dywan leżał w koncie,nic nie pomogło na pozbawienie się złożonych jajeczek,jedynie śmietnik,współczuje osobom które dadzą się nabrać na cudowne specyfiki,oczywiście przyjemnie pachną...i są skuteczne w takim stadium rozwoju,co zeżrą to ich.W szafach sprawdził się raid powieszony i ciuchy całe.

88823 krzysztof-w Mężczyzna, 37 lat, Poza zasiegiem
~superb

~superb

Firmy nie ma celu wzywać, zastosować więcej zawieszek i usunąć im żarcie;)

gerde

gerde

ja wyrzuciłam wszystko z szafek , wyszorowałam , dodatkowo zawieszki bardzo się przydały, jak na razie od pol roku spokój.

93648 gerde Kobieta, 46 lat, Gdańsk
~Agaaaaaaaaaaaa

~Agaaaaaaaaaaaa

Ja na mole spozywcze polecam wymycie szafek i innych powierzchni MYDLEM MARSYLSKIM, dodatkowo nie zadzkodzi pozostawienie zagotowanego octu. A dodatkowo zamontowalam urzadzenie do gniazdka ktore odstrasza ultradzwiekami :-) powodzenia