Forum Dom

Jaki blat kuchenny?

~marta T22

~marta T22

Planuję remont kuchni. Jest dość malutka 9m2. Szukam fajnego rozwiązania na wytrzymały blat kuchenny, który będzie fajnie wyglądał przez długi czas.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~MarekKowal

~MarekKowal

Polecam jasny blat - taki fajnie prezentuje się w małej kuchni. Ja polecałbym kamień lub konglomerat kwarcytowy. Z pewnością odradzam drewno - bo jest mniej wytrzymałe.

~Panna_wiosna

~Panna_wiosna

Ja mam biały konglomerat TechniStone. Polecił mi architekt, który robił projekt. Jestem bardzo zadowolona. Nie lapie brudu, wygląda rewelacyjnie i nie trzeba go czyscić tylko przetrzeć mokrą szmatką i tyle.

~Marcin Bud

~Marcin Bud

Też odradzam drewno. Nam się wypaczyło po 2 latach w miejscu koło zlewu... teraz też sie zastanawiam nad kongloomeratem i kamieniem. W sumie konglomerat to w 90% kamień ale tańszy, a wiadomo nie chce przeplacac bo zmiana kuchni to tez duzy wydatek. A co miedzy szafki polecacie?

~Bermotka

~Bermotka

Zdecydowanie również nie polecam drewna... Miałam blat drewniany oraz blat taki wyglada ładnie jedynie na początku, potem widać w nim spore uszkodzenia oraz wgniecenia. Żałowałam, ze się na niego zdecydowałam bo kosztował mnie dużo i szybko mi się zniszczył....

Potem zamówiłam meble gotowe w tym sklepie:
https://meblearkadius.pl/produkty/meble-kuchenne/

No i byłam z nich o wiele bardziej zadowolona. Również prezentowały się bardzo ładnie, jednocześnie blat z tworzywa jest o wiele bardziej praktyczny.