Skocz do zawartości
Forum

Jaka karmą karmicie swoje koty?


Gość Blackimi

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram karme suchą. Są wygodne w użyciu, bo wystarczy raz bądź dwa razy dziennie nasypać do miski ich odmierzoną porcję. Kot ma zapewniony stały dostęp do jedzenia, bez obawy, że karma zepsuje się zbyt prędko. Nie trzeba gotować, podgrzewać, rozdrabniać, itd. Czasami dla urozmaicenia daję mu puszkę :)
Wybieram równiez dobre firmy, ostatnio karmię kota karmą Royal canin.
A kupuję tutaj: https://flogard.pl/koty/karma-dla-kotow.html Z uwagi na dobre promocje jakie mają na karmy dla kotów.

Odnośnik do komentarza

Zanim kupię jakąś nową karmę dla kota, analizuję jej skład i czytam opinie kupujących. Mój chłopak mówi, że mam świra i że nasza Pestka je lepiej niż my i chyba muszę mu przyznać trochę racji. Większość dobrych karm, które kupuje zamawiam w sklepie internetowym Krakvet https://www.krakvet.pl/ który polecił mi jakiś czas temu mój weterynarz.

Odnośnik do komentarza

Swoim kotom daję wszystkiego po trochu. Podstawa to sucha karma, mają w misce całą dobę. Kupuję też saszetki - testuję różne firmy ale nie przyzwyczajam się. Wiem tylko, że mój kot nie tknie karmy z rybą. Daję też surowiznę, jakieś okrawki z mięsa, które odrzuciłam przygotowując obiad (surowe, nieprzyprawione). Kupuję podroby - przeważnie wątróbkę za którą szleją czasem serduszka (ich wadą jest to, że jeśli ich się nie pokroi stanowią najlepszą zabawkę). Moje koty lubią też śmietankę ale nie wszystkie koty dobrze ją tolerują - jeśli nie jadły wcześniej lepiej nie ryzykować. Brzmi to wszystko jakbym je przekarmiała ale są zadowolone, zdrowe, zgrabne i zadbane :) Jeśli chodzi o drapanie... u mnie wystarczyło, że się na nie syknęło (tak jak koty to robią). Jeśli jednak nie chcesz robić z siebie wariata zainwestuj w drapak. Podobno koty mają różne upodobania w tym kierunku - jedne lubią pionowe drapaki np. takie pokryte sznurkiem a inne kartonowe. Dodatkową motywacją do używania drapaków jest potraktowanie ich kocimiętką (w proszku i sprayu) można ją kupić w sklepie zoologicznym. Koleżanka próbowała sposobu na taśmę klejącą - miejsca najczęściej atakowane jak np. boki sofy (miała sofę z pokryciem ala plusz) obkleiła taśmą dwustronną, kotom się odpodobało. Potem odkleiła taśmę (wyrywając trochę włosia ale kanapa ogólnie nie ucierpiała) i już nie drapią

Odnośnik do komentarza

Nasz kociak pokochał karmę suszoną z Doliny Noteci. Zainteresowało nas to, że jest to nowość na rynku i postanowiliśmy kupić ją dla naszego kotka, a on od razu ją polubił:-)
Oczywiście smak to jedno co najbardziej przypadło do gustu naszemu kociakowi, ale ta karma ma też świetny skład i zaspokaja potrzeby żywieniowe naszego kota, bo zawiera wszystkie niezbędne witaminy i minerały.

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie mieliśmy kota, który tak bardzo lubiłby suszoną karmę, ale nasza kotka oszalała na punkcie Doliny Noteci!

Początkowo zainteresowała nas ta karma, ponieważ była nowością na rynku i chcieliśmy spróbować czegoś nowego dla naszego kotka. Na początku był trochę niezdecydowany, ale od razu ją pokochał! Oczywiście smak to jedna rzecz, która najbardziej przypadła do gustu naszemu kociakowi, ale ta karma ma również świetny skład i spełnia potrzeby żywieniowe naszego kota, ponieważ zawiera wszystkie niezbędne witaminy i minerały.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...