Skocz do zawartości
Forum

Smart Kid Belt


rozrabiara

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo zależy od wzrostu i wagi dziecka. Niektóre dzieci są naprawdę wyrośnięte, ale za małe żeby jeździć przypięte zwykłymi pasami, także taki adapter to dobra opcja w tym wypadku. Ja mam takie zdanie. Ogólnie na plus, nie mam zastrzeżeń, wcześniej woziliśmy dzieci w fotelikach.

Odnośnik do komentarza
Gość renataornat

Mój mąż przyniósł kiedyś te pasy do domu, kupił w jakimś sklepie z zabawkami jak kupował prezent dla syna. Przekonana nie byłam, ale na próbę przypięliśmy małego kilka razy tymi pasami, adapter dobrze się sprawdza, choć nie wiem czy może zastąpić fotelik, raczej nie. Trudno się kłócić co jest lepsze, bo to całkiem dwie inne rzeczy, myślę, że adapter to dobra alternatywa dla podkładek, na których sadza się dzieci. Ale to tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Gość mariolkowababka

podkladki w zyciu bym nie uzyla bo jest bardzo niebezpieczna ale te pasy to cos innego.. ogolem mamy foteliki ale pasy na wyjscia awaryjne zdaja sie swietne. male poreczne proste w zapinaniu no i przede wszystkim bezpieczne

Odnośnik do komentarza

~gafka
~kryskakowal
~dariapolka
że telewizja poromuje takie rzeczy to aż mi się nie chce wierzyć...tylko czekać jak nie daj Boże czyjeś dziecko ulegnie poważnemu urazowi podczas wypadku tylko dlatego, ze bedzie przypięte tymi pasami....mieliśmy poważny wypadek kilka tygodni temu, młodszemu dziecku nic się stało, jechał tyłem do kierunku jazdy zapięty w concord reverso plus. Starszy w Transformer X-Bag i na szczęscie skończyło się tylko na złamaniu ręki.....także nikt mi nie powie że foteliki są złe

A jak się wozi dziecko w foteliku, to pewnie jest tak bezpiecznie, że nie ma żadnych szans, żeby podczas wypadku odniosło jakiekolwiek obrażenia...?? ostrożna jazda i ograniczone zaufanie do uczestników ruchu drogowego to podstawa. Czy fotelik czy pasy, jak prędkość jest duża, to może być kiepsko.

Nikt nie twierdzi że foteliki sa złe - dla młodszych dzieci są bezpieczne ale dla starszych już niekoniecznie. Czytałam artykuł o wynikach badań które pokazały niestety że starsze dzieci w fotelikach a to się wychylają, a to spią ze żle przechodzacym pasem, a to wysuwaja głowe- żadne zabezpieczenie boczne wówczas nie zadziała odpowiednio. do tego producenci samochodów radza uważać bo zabudowane mocni foteliki mogła stanowić niebezpieczeństwo bo nie współgrają z zabezpieczeniami auta , więc starszaki najbezpieczniej mają własnie zapięte dobrze dopasowanymi pasami

No przeciez dokladnie tak to wyglada. nigdy nie masz pewnosci, jak dziecko sie ulozy w tym foteliku jak sie wierci jak mala pchla.. sorki za wyrazenie, ale czasami to nie pojmuje co moj syn wyprawia.. u nas juz od prawie roku skb, wczesniej syn jezdzil w foteliku. Nie wiem, ja nie mam zastrzezen do uzytkowania, ale nagonke naprawde odnosze wrazenie, ze tworzy konkurencja;/

Odnośnik do komentarza
Gość monikabednarek

Tak? Nawet nie wiedziałam, że był taki problem. Dobrze, że firma reaguje na takie zaczepki. My od jakiegoś czasu przypinamy dzieciaki w ten sposób pasami samochodowymi i muszę przyznać, że to duża wygoda.

Odnośnik do komentarza
Gość Anka Kawa

Wiem, że osiemgwiazdek.blogspot.com bardzo krytykowali te adaptery, a sami to nigdy nie pokazują żadnych testów fotelików, które polecają czy promują. Można oszaleć, każdy mówi/pisze co innego i nie tylko tak jest z tymi fotelikami, ale z większością rzeczy, szczególnie dedykowanych dzieciom.

Odnośnik do komentarza
Gość ewelina870

Właśnie czytałam ostatnio gdzieś artykuł na temat, że to polscy przedsiębiorcy wprowadzili te pasy na rynek. Ciekawe sprawa w innych krajach dobrze się przyjęły, to pewnie i u nas ludzie zaczną z nich korzystać.

Odnośnik do komentarza

Korzystają, znam niejednego . Z tych co mądrze nie wierzą w hejt fotelikarzy przeciwko tym pasom. Też nie wierze bo czytam na tych blogach i fb niby speców od fotelików te bzdury co pisza i w szoku jestem że tak mozna manipulować informacjami żeby tylko konkurencji na rynek nie wpuścić

Odnośnik do komentarza
Gość ewelina8700

~escka
Korzystają, znam niejednego . Z tych co mądrze nie wierzą w hejt fotelikarzy przeciwko tym pasom. Też nie wierze bo czytam na tych blogach i fb niby speców od fotelików te bzdury co pisza i w szoku jestem że tak mozna manipulować informacjami żeby tylko konkurencji na rynek nie wpuścić

Dokładnie, każdy ma swój rozum :)

Odnośnik do komentarza
Gość sylwianax

Według mnie pasy zasługują na uwagę, są bardzo wygodne i praktyczne w użyciu. Kupiłam za namową koleżanki, ona ma trójkę dzieciaków i zdecydowała się na takie rozwiązanie, u nas też dobrze się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Gość Kośniewska

Całkiem fajne i sensowne rozwiązanie. Ma wszystkie wymagane homologacje, przeszedł testy i co najfajniejsze to firma wszystko pokazuje. Mi najbardziej podoba się to, że jest tak mobilny. Można mieć zawsze przy sobie i w każdej chwili użyć.

Odnośnik do komentarza

te pasy są ok, mamy je dla naszego starszego dziecka bo w foteliku jest mu juz poprostu nie wygodnie... poczatkowo wiadomo stresowalam sie czy to dobry pomysl bo jednak to nowosc i duzo hejtu jest na ich temat ale po zapoznaniu sie z certyfikatami i testami zderzeniowymi wiem ze sa bezpieczne

Odnośnik do komentarza

~baklazan
te pasy są ok, mamy je dla naszego starszego dziecka bo w foteliku jest mu juz poprostu nie wygodnie... poczatkowo wiadomo stresowalam sie czy to dobry pomysl bo jednak to nowosc i duzo hejtu jest na ich temat ale po zapoznaniu sie z certyfikatami i testami zderzeniowymi wiem ze sa bezpieczne

Miałam podobnie, wiadomo, że decyzja o przejściu z fotelika na takie pasy musi być świadoma i dobrze przemyślana.

Odnośnik do komentarza

Fotelik jest dobry dla dzieci do wieku 4-5 lat i wygodne, a powyżej jak się ma więcej dzieci to nawet kłopot. Moim zdaniem pasy Smart Kid Belt są bardzo fajne i alternatywą dla dzieci właśnie w takich przypadkach lub nawet gdy brakuje im nie wiele do wzrostu odpowiedniego dla pasów w samochodzie. Nie jest to droga inwestycja, a więc warto spróbować i samemu przekonać się.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...