Forum Dom

Ciemny i intensywny kolor

~hampers

~hampers

Chcę zastosować jakiś ciemny i intensywny kolor. Jak to zrobić i gdzie, żeby pomieszczenie nie wydawało się przytłaczające?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

laurette

laurette

Wtedy pomaluj na taki kolor jedną , dwie ściany nie więcej. Zrób toz gustem bo w przeciwnym razie uzyskasz efekt własnie przytłoczenia. Wystarczy sobie wyobrazic jak moze wyglądac cały pokoj w np. mocnym intensywnym fiolecie. Zle.

--

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome
L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

96807 laurette Kobieta, 24 lata, Kraków
~Ekspert Dekoral

~Ekspert Dekoral

Żeby ciemne lub intensywne kolory nie sprawiały, że pomieszczenie stanie się przytłaczające, nie należy ich stosować na wszystkich ścianach, tylko np. na jednej lub w różnego rodzaju wnękach czy na słupach, w celu ich podkreślenia. Wyjątkiem jest korytarz, który jest pomieszczeniem przejściowym, z dużą ilością drzwi. Tutaj możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i zastosować ciemniejszy lub intensywniejszy kolor, niż w pomieszczeniach w których spędzamy dużą ilość czasu.

volunie

volunie

też myślę że jedna ściana w intensywnym kolorze wystarczy na przykład taki mocny fiolet jak lawendowa dolina z duluxa kolory świata. a resztę na łagodniejszy i dopasowany odcień i niekoniecznie fiolet, może bardziej beż? nie ma co całego pokoju malować na mocny kolor bo będzie to zbyt przytłaczające

111955 volunie Kobieta, 29 lat, wawa
~KarinaMarina

~KarinaMarina

Wydaje mi się, że rozsądnym wyjściem będzie pomalowanie ściany np. przeciwległej do ściany z oknem. Wtedy światło z zewnątrz będzie oświetlało i rozjaśniało nieco ciemna ścianę.