Forum Dom

Jak pomalować łazienkę?

~rodana

~rodana

Sąsiadka z dołu jakiś czas temu malowała ściany w łazience, a tera skarży się, że ma chyba grzyba. Osobiście planuję właśnie malować łazienkę i chciałbym uniknąć jej problemu. Proszę o radę

Odpowiedzi znajdują się poniżej

laurette

laurette

Ale grzyb jest niezalezy od koloru farby :) Łazienkę mozna pomalowac dowolonie,grunt zeby sie podobało uzytkownikom. Jednak wszystkie ciemne,zimne kolory raczej sa odradzane.

--

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome
L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

96807 laurette Kobieta, 25 lat, Kraków
~NatalkaM-I

~NatalkaM-I

Jeżeli będziesz malowała łazienkę zawsze kieruj się doborem farby niezmywalnej i grzyboodpornej przeznaczonych właśnie do łazienek, kuchni. W kuchni są to bardzo dobre farby, gdyż nawet po pochlapaniu barszczem czerwonym możesz gąbką zmyć ścianę. To samo z łazienką. Rada dobra. jeżeli masz w mieszkaniu trudną do usunięcia plamę np. po zalaniu taka farba rozwiąże problem już przy następnym położeniu kolejnej warstwy farby.

Seart.pl

Seart.pl

Odpowiednia farba zawiera w sobie srebro. Minusem jest to, że ciężko się rozprowadza, ale efekt jest bardzo fajny i co najważniejsze chroni przed grzybem.

201372 seart-pl Kobieta, 18 lat, Kotlice
~nikitkaa

~nikitkaa

no my też jak wprowadziliśmy się do wynajmowanego mieszkania to po jakichś 6 miesiącach pojawił się grzyb w rogach w łazience. niby wentylacja ok a tu takie cudo :/ narzeczony trochę poszperał w necie i wyczytał że najlepiej do wilgotnych pomieszczeń używać farb typu dulux easycare do kuchni i łazienek które odpychają wilgoć. minęło już kilkanaście miesięcy od jego malowania i zero śladu grzyba, farba łądnie trzyma

mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Wiem, że są specjalne farby do wilgotnych pomieszczeń typu kuchnia czy łazienka, ale osobiście chyba nie zaryzykowałabym malowania łazienki farbą. No chyba, że sufit :) Mnie zawsze łazienka kojarzy się z płytkami. Estetycznie i funkcjonalnie.

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 33 lata, Lublin
~grazynkaaa

~grazynkaaa

Ja mam łazienkę pomalowaną na biało, ale trochę znudził mi się ten kolor i planuję zmianę. Może jakieś odcienie szarości albo beżu? Ekipę, która zajmie się malowaniem łazienki już mam.

~cirisi

~cirisi

Są odpowiednie farby, które są dedykowane właśnie do łazienki. Powinnaś zastanowić się właśnie nad pomalowaniem pomieszczenia taką farbą. Zwykle równiez na wilgoć o wiele lepiej reagują ściany, na których są plytki.Jesli pomieszczenie ma tendencję do wilgoci, warto jest zastanowić sie nad zabudowaniem go płytkami do sufitu.
Zastanów się nad serią All in White Tubądzina:
http://www.tubadzin.pl/collection/495

Płytki są jasne, tak wiec nie będzie to wygladało przytłaczająco.

~weronka43

~weronka43

U mnie malowaniem łazienki zajęła się ekipa remontowa z Katowic, oczywiście z polecenia. Panowie doradzili mi zakup do łazienki specjalnej farby lateksowej, która przeznaczona jest do mieszczeń, gdzie występuja duża wilgotność. Minęło już prawie dwa lata i póki co farba jest w nienaruszonym stanie.

~onkaY

~onkaY

Są odpowiednie lewatywy, które są dedykowane właśnie do łazienki. Powinnaś zastanowić się właśnie nad pomalowaniem pomieszczenia taką lewatywą. Zwykle równiez na wilgoć o wiele lepiej reagują ściany, na których są lewatywy.Jesli pomieszczenie ma tendencję do wilgoci, warto jest zastanowić sie nad zabudowaniem go lewatywami do sufitu.
Zastanów się nad serią All in White Lewatywy:
http://www.lewatywa.pl/collection/495

Płytki są jasne, tak wiec nie będzie to wygladało przytłaczająco.