Forum Dom

Jak poszerzyć optycznie pokój

~halta

~halta

Mam dosyć mały pokój, ale wysoki. Co zrobić, żeby go optycznie poszerzyć?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Ekspert Dekoral

~Ekspert Dekoral

Żeby optycznie obniżyć pomieszczenie i zniwelować efekt „studni” można zastosować dwa sposoby wymalowań pomieszczenia. Pierwszym z nich jest pomalowanie sufitu na ciemniejszy odcień, niż kolor ścian w pomieszczeniu. Drugim sposobem jest zastosowanie horyzontalnych dekoracyjnych pasów na ścianach (wystarczy jeden lub dwa), które podzielą ściany poziomo, jednocześnie obniżając i poszerzając optycznie pomieszczenie.

ewunik

ewunik

A mnie się wydaje, że najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku będzie zastosowanie na ścianach tapety zamiast standardowego malowania ścian. A jeśli wybierzemy jakieś ciekawe motywy i barwy to naprawdę efekt może nas zaskoczyć a i dzieci będą na pewno zadowolone. Może pomoże strona https://innetapety.pl/fototapety-dla-dzieci gdzie wybór jest naprawdę ogromny

214876 ewunik Kobieta, 39 lat, Warszawa
beata.lisek

beata.lisek

Ważnym aspektem będą również meble. Warto wybrać modele w kolorze białym na wysoki połysk - będą odbijać więcej światła. Ja mam takie rozwiązanie w domu. Meble do salonu są na wysoki połysk z białymi frontami.

212502 beata-lisek Kobieta, 27 lat, Poznań
Franciszek55

Franciszek55

Spróbuj po prostu wszystko fajnie posprzątać. Polecam też w miarę możliwości przestawić szerokie meble takie jak szafki i łóżka w kątowe miejsca przy ścianach i zostawić jak najmniej rzeczy, które sprawiają wrażenie, że w pokoju nie ma miejsca na nic innego. Wypranie firan i naturalne światło też sprawią, że pokój będzie optycznie większy.

--

Blog zakupowy - zmyslowezakupy.org/blog

255770 franciszek55 Mężczyzna, 22 lata, Warszawa
ToMMo88

ToMMo88

Kolory ścian są najważniejsze... muszą one być w jasnych kolorach wówczas pomieszczenie wydaje się być większe...

148060 tommo88 Mężczyzna, 52 lata, Warszawa