Forum Dom

Jaki stonowany kolor?

~kakta

~kakta

Mamy w salonie meble z czekoladowym obiciem. Chcieliśmy mieć tam jakiś stonowany kolor - moja babka wymyśliła sobie biały kolor.
Dla mnie szpital... Wszystkie koleżanki jej sugerują to samo - Biały?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ka-wa

ka-wa

Ja wymyśliłam i bardzo ładnie to wygląda,malowanie sufitu i dwóch ścian na jeden pastelowy kolor,jasny,łagodny i niejaskrawy,np.biały,lekko piaskowy,itp,a dwie pozostałe na kolor inny i ciemniejszy, choć równie dobrze może być kolor pastelowy ale innej pasującej barwy.
Ładnie wygląda chyba ,najlepiej w sypialni biały+dwie ściany niebieskie ,ładnie komponuje z ciemnymi meblami.
W salonie można sufit i dwie ściany mogą być np.piaskowe ,dwie pozostałe pomarańczowe ,też pasuje do ciemnych mebli ,jak i jaśniejszych,
a jeśli miałby być biały,to ja bym sufit i dwie ściany pomalowała na biało ,a dwie ,które bardziej narażone są na zabrudzenia ,np.pomarańczowy ,w zależności od wystroju ,z tym ,że to wcale nie muszą być całe ściany,ja np.łączenie kolorów zrobiłam na linii okna i drzwi ,z tym ,że kolor ciemniejszy obejmuje u mnie mniejszą powierzchnię ścian,
bo tak mi pasowało.

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 103 lata, Toruń
~belfers

~belfers

Pomieszczenia na biało to się malowało lata temu, teraz już się tego nie robi. Raczej stosuje się nowoczesne połączenia różnych kolorów, również z tapetami. Aranżacje już nie wieją nudą. Biały to faktycznie szpital ;-)