Forum Dom

Stół do ogrodu

~konkretnas

~konkretnas

Chcemy kupić stół to ogrodu - czym się sugerować i na co zwrócić uwagę? Szczególnie zależy nam na jakości... Więc czym powinniśmy zwracać uwagę na jakieś konkretne drewno? Kolejna kwestia - czy stół powinien być czymś specjalnym pomalowany?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Ekspert_Bondex

~Ekspert_Bondex

Witaj !

Kinkiet jednym z lepszych materiałów na meble ogrodowe jest drewno egzotyczne. Moje propozycje to– teak lub merbau. Co prawda nie są one najtańsze, jednak wytrzymują naprawdę długie lata. Jeżeli chodzi o nasze krajowe drzewa, to warto brać pod uwagę: dąb, buk, olchę lub sosnę.

Zakupiony stół proponuję dodatkowo pomalować olejem Bondex Extreme Oil. Chroni on powierzchnię przed uszkodzeniami, słońcem oraz działaniem wody. Uzyskasz wtedy matowe wykończenie. Stosujc olej musisz się jednak liczyć z tym, że min. co dwa lata musisz stół odmalować, gdyż oleje nie są tak trwałe jak np. lakierobejce. Pamietaj też, że jeśli raz zastosujesz olej, ciężko go będzie potem przemalować innym produktem pozostawiającym powłokę typu lakierobejca.
Jeśli wolisz bardziej błyszczące wykończenie zastosuj np. lakierobejcę Bondex Satin Finish. Uzyskasz elegancką satynową powłokę, która ochroni Twój stół na długie lata (8 lat ochrony).

Pamiętaj, też że o drewno trzeba dbać. Meble ogrodowe poza sezonem powinny być schowane do suchego pomieszczenia, okryte odpowiednią płachtą, lub folią oraz odnawiane co jakiś czas. Jeżeli będziesz dbać o stół w ten sposób, to gwarantuję że posłuży Ci przez długie lata.

Pozdrawiam!
Ekspert Bondex

obywatelmarta

obywatelmarta

Ważne też jest to, jaki duży ma być stół i czy ma być rozkładany do większego rozmiaru / składany na zimę ?

202115 obywatelmarta Kobieta, 40 lat, Warszawa
~krakae

~krakae

postanowiłam zrobić sobie sama stół :), po taniości zdobyłam stare deski, obczyściłam, docięłam, dokupiłam tylko kątowniki, farbę, bejcę i wkręty, przydała się wyrzynarka i szlifierka która zrobiła super robotę. Wygładziła drewno w chwilę !i wkrętarka ryobi bez tych narzedzi na pewo wszystko by się mocno wydłużyło. W necie można znaleźć dużo poradników jak zrobić samemu stół, a taki zrbiony własnoręcznie jest nie do podrobienia.