Forum Dom

Nowa elewacja

~metkas

~metkas

Witajcie. Planujemy z narzeczonym małe zmiany i między innymi nową elewację. Słyszałam o panelach WPC (ponoć bardzo trwałe) ale jakoś nie mam zaufania do „plastików”. Co byście wybrali? Odporne WPC czy może jednak drewno?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Ekspert Bondex

~Ekspert Bondex

Witaj!
Ja bym jednak zrezygnował ze „sztucznego” rozwiązania na korzyść prawdziwego drewna na Waszej elewacji! Pamiętaj, że WPC to deski kompozytowe, które mają imitować drewno, ale nigdy nie będą miały wszystkich jego zalet np. nie będą pozwalały „oddychać” domowi, będą szybko się nagrzewać i zawsze będzie widać, że są sztuczne. ;)
Co do wyboru drewna, to drewno egzotyczne jest z natury najbardziej odporne na szkodniki i zmienne warunki atmosferyczne, ale drewno rodzimych gatunków po odpowiedniej impregnacji nie odbiega jakościowo od zagranicznych kolegów. Co do impregnacji... Nawet jeśli wybierzesz drewno egzotyczne to musisz o niej tak samo pamiętać, jak w przypadku drewna liściastego czy iglastego, gdyż nawet najtwardsze drewno po pewnym czasie ulegnie zmianom temperatur i pogody przez co stanie się miększe i mniej odporne na szkodniki czy grzyby i pleśń. Aby temu zapobiec należy zastosować Bondex Acrylic Enamel-jest to produkt który możesz nałożyć na wszelkie podłoża: drewno, metal, aluminium, twarde PCV, podłoża mineralne, powierzchnie galwanizowane. Tworzy wyjątkowo trwałą i odporną na działanie czynników atmosferycznych powłokę, a dzięki wysokiej elastyczności pracuje razem z podłożem, nie łuszczy się i nie pęka. Wysoka siła krycia zapewnia doskonały efekt już po nałożeniu pierwszej warstwy. Szybko schnie i nie kapie, ułatwiając tym samym pracę, którą dasz radę wykonać samodzielnie!

Pozdrawiam serdecznie.

~metkas

~metkas

Tak właśnie mi się wydawało ;-) Ale może ktoś jeszcze opisze swoje doświadczenia? Zakładam, że wiele z was w ostatnim czasie zajmowało się takimi tematami?