Forum Dom

Opiekunka osób starszych

zochabo

zochabo

Witam,
Zastanawiam się czy praca dla opiekunek za granicą jest ciężka. Zdecydowałam sie na wyjazd do Niemiec z taką jedna agencją i to jest chyba normalne, że am obawy, w końcu to mój pierwszy taki wyjazd. Ktoś z forumowiczów pracował w taki sposób?

185126 zochabo Kobieta, 24 lata, xxxxxxxx

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~jolant

~jolant

Witam
Od kilku lat jeżdżę do Niemiec jako opiekunka osoby starszej. Na początek polecam wyjechać za pośrednictwem jakiej agencji. Taka agencja znajduje za nas osobę, którą będziemy się opiekować i organizuje cały nasz pobyt. Praca jest w pełni legalna więc odprowadzane są wszystkie składki.
Nie będę udawała, że to lekka praca. Bywają lepsze i gorsze dni. Opiekujemy się ludźmi starszymi i schorowanymi. Trzeba pilnować ich diety i zażywania leków. Być kucharką, sprzątaczką i osobą do towarzystwa. Starsi ludzi mają swoje humory i przyzwyczajenia. Słyszałam od koleżanek, że ich podopieczni traktowali je jak służące i potrafi awanturować się o wszystko. Wszystko tak naprawdę zależy od tego na kogo trafimy.

~Inezllg

~Inezllg

Praca jest dość ciężka, ale bardzo dobrze płatna, poza tym można podszkolić język. Ja wyjechałam z agencją Mycare24 i bardzo sobie chwalę. Czuję się bezpiecznie, mam ubezieczenie i ciągły kontakt z moją agencją.