Forum Dom

Opiekunka osób starszych

zochabo

zochabo

Witam,
Zastanawiam się czy praca dla opiekunek za granicą jest ciężka. Zdecydowałam sie na wyjazd do Niemiec z taką jedna agencją i to jest chyba normalne, że am obawy, w końcu to mój pierwszy taki wyjazd. Ktoś z forumowiczów pracował w taki sposób?

185126 zochabo Kobieta, 25 lat, xxxxxxxx

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~jolant

~jolant

Witam
Od kilku lat jeżdżę do Niemiec jako opiekunka osoby starszej. Na początek polecam wyjechać za pośrednictwem jakiej agencji. Taka agencja znajduje za nas osobę, którą będziemy się opiekować i organizuje cały nasz pobyt. Praca jest w pełni legalna więc odprowadzane są wszystkie składki.
Nie będę udawała, że to lekka praca. Bywają lepsze i gorsze dni. Opiekujemy się ludźmi starszymi i schorowanymi. Trzeba pilnować ich diety i zażywania leków. Być kucharką, sprzątaczką i osobą do towarzystwa. Starsi ludzi mają swoje humory i przyzwyczajenia. Słyszałam od koleżanek, że ich podopieczni traktowali je jak służące i potrafi awanturować się o wszystko. Wszystko tak naprawdę zależy od tego na kogo trafimy.

~Inezllg

~Inezllg

Praca jest dość ciężka, ale bardzo dobrze płatna, poza tym można podszkolić język. Ja wyjechałam z agencją Mycare24 i bardzo sobie chwalę. Czuję się bezpiecznie, mam ubezieczenie i ciągły kontakt z moją agencją.

~dermin

~dermin

Jeżeli mieszkacie we Wrocławiu lub okolicach to skontaktujcie się w tej sprawie z firmą http://vitomed.com.pl/ Od nich możecie uzyskać profesjonalną domową opiekę pielęgniarską, która jest nieodpłatna w ramach kontraktu z NFZ.

Olkarr

Olkarr

Moja mama ma wiele koleżanek, które tak pracują w Niemczech. Zarobki są dużo lepsze niż w Polsce, ale z ludźmi bywa różnie... zależy na kogo trafisz. Niekiedy napracujesz się bardzo dużo, a niekiedy wystarczy, że będziesz z tymi osobami rozmawiać i gotować im obiady.

208255 olkarr Kobieta, 25 lat, Kraków
~Aneta80

~Aneta80

Jestem tego samego zdania co poprzedniczki. W życiu trzeba walczyć o swoje, a patrząc na to co się dzieje na rodzimym rynku pracy to można dostać jedynie deperesji. Wszędzie płacą jakieś grosze za podstawową prace, bez własnego mieszkania to jest właściwie życie z dnia na dzień. Już nawet nie mówie tutaj o perspektywie odłożenia jakichś pieniędzy na przyszłość. Dlatego też wiele osób podejmuje wyzwanie i szuka pracy zagranicą. Mozliwości jest naprawdę wiele, nawet wspomniana opieka nad osobami starszymi. Jeśli chodzi o zarobki to wyglądają atrakcyjnie. Zobaczyć co jest dostępne możemy na stronach typu - https://www.opiekunki24.pl/ gdzie mamy także społeczność osób pracujących w tej branży. Takie wsparcie może być nieocenione jeśli zdecydujemy się na pójście tą drogom.

~fasasla

~fasasla

Ja wiem że bym się do takiej pracy nie nadawała, bo bym wysiadła fizycznie, jak musieliśmy ię zajmować babcią to była ciężka harówka. Myślę co będzie jak rodzice już będą potrzebować pomocy, na razie są nizależni ale już jak mama była po operacji mocno osłabiona to zajmowanie się nią było sporym wyzwaniem. I tak udało ię ją trochę wzmonić dzięki witaminom geriamoc, bo tam jest dużo żeń szenia, który dodaje sił, też mamę zachęcałam do aktywności fizycznej bo jak się człowiek zasiedzi to już kaplica.

~hotkasa

~hotkasa

jeśli to ma być preparat dla seniora to dużo lepiej jednak coś kompleksowego wziąc jak wspomniany geriamoc, nie tylko żeń szeń ma ale też lecytynę, wapń, żelazo, dużo jest tam tych witamin, minerałow, a u starszych osób bardzo czesto są duże niedobory tych składników