Skocz do zawartości
Forum

Jaka własna działalność?


kendinen

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś pomysły na własną działalność gospodarczą? Dużo szukałam i obecnie niestety jestem bezrobotna, ale w urzędzie pracy powiedzieli mi że mogę poszukać sobie firm oferujących kursy, a urząd mi to opłaci. Zastanawiałam się nad kursami fryzjerskimi, szczególnie zwróciło moją uwagę beauty for you, gdzie mają szkolenia z przedłużania włosów. Czy myślicie, że warto skorzystać? Chyba teraz każda kobieta chce ładnie wyglądać i może miałabym szansę wreszcie mieć przyzwoite zajęcie :)

Odnośnik do komentarza

Najlepiej pójść w kierunku swoich zainteresowań - co lubisz i potrafisz robić. Trudno, żeby ktoś zakładał cukiernię i piekarnię, jak nie ma o pieczeniu bladego pojęcia i w ogóle temat go nie kręci. Nawet jeśli sam nie musi robić tego ciasta na bułki, to dobrze, żeby miał motywację i impuls do reklamowania i rozwijania interesu. A jak rozwijać biznes, jak się człowiek nie zna na branży i nie ma o niej kompletnie pojęcia? Kieruj się zatem swoimi zainteresowaniami, pasjami, uwzględniając swoje umiejętności. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

No przy piekarni to jest bardzo dużo roboty i rzeczywiście trzeba to lubić i znać się na rzeczy. Mój mąż jest piekarzem i mamy swoją piekarnię i ktoś kto nie jest porannym ptaszkiem to raczej nie podoła. A co chwilę też coś się psuje, jak na przykład nasz piec i musieliśmy kupić nową grzałkę ze strony http://sinkoplex.pl/ co też trochę czasu zajęło i piekarnia była zamknięta.

Odnośnik do komentarza

W biznesie najwazniejszy jest czas .. wiec nie mozna sobie pozwolic na skorzystanie z rozwiazania jakie bedzie go niepotrzebnie zabieralo. Mam tutaj na mysli oferty mniejszych bankow gdzie np. ich serwisy do obslugi konta sa niedopracowanego powodujac problemy. Czesto jest tez problem jesli chodzi o jakakolwiek pomoc techniczna .. przeciez nikt nie bedzie udawal sie do placowki co chwile. Aktualnie oferty wiekszych graczy wygladaja naprawde atrakcyjnie. Konto firmowe mozna juz miec za 0 zł w bankach takich jak Nest Bank ( przykladowa oferta - https://www.nestbank.pl/biznes/konta/biznest-konto.html ) co moze jedynie cieszyc nas konsumentow. Do tego jest to w pelni darmowe rozwiazanie w kwestii prowadzenia konta, robienia przelewow oraz wyplacania gotowki z wszystkich bankomatow w Polsce. Ktos zna oferte ktora moze to przebic? Bo ja sie z owa nie spotkalem.

Odnośnik do komentarza

Zgadza sie. Najwazniejsze w tym wszystkim aby znalezc branze w ktorej jest duzy popyt na dane uslugi. Z tym czesto maja problem osoby mieszkajace w mniejszych miastach. Bez znajomosci jesli chodzi o wynajem jakiegos lokum tez sie nie obejdzie bo zazwyczaj prywatne osoby spore sumy zadaja. Na poczatek polecam rozwiniecie swojej dzialalnosci w domowym zaciszu. Tak zrobila moja znajoma ktora rozpoczela swoja nowa sciezke kariery jako makijarzystka :) Wszystkiego odnosnie tego jak robic rzęsy objętościowe dowiedziala sie szperajac po rozmaitych zakamarkach internetu. Oczywiscie byl czas na praktyke ale w koncu udala sie na profesjonalne szkolenie i to byl strzal w dzisiatke. Aktualnie ma kilkanascie stalych klientek dzieki czemu na pol etatu moze sobie niezle dorobic.

Odnośnik do komentarza
Gość klaudiuszprom

Wlasny biznes wcale nie tak latwo prowadzic, juz wiele osob sie o tym przekonalo. Podstawa jest znalezienie jakiejs niszy w rynku i uderzenie tam gdzie jest dosc malo konkurencji. Jakies proste uslugi zawsze beda najgorszym wyborem - trzeba sie zwyczajnie w czyms wyspecjalizowac by liczyc na duze zarobki w przyszlosci. Moj znajomy dla przykladu wszedl w zlecenia z wykorzystaniem maszyn do zadan ciezkich tego typu - https://jlg.com.pl/produkty/ poniewaz w jego okolicy jest naprawde duzo projektow w realizacji z ich uzyciem. Na poczatku wypozyczal bo koszt zakupu jest dosc wysoki. W tym roku planuje wykupic je na wlasnosc ze wzgledu na niezawodnosc. Takie podejscie do tematu zaowocuje, mozecie mi wierzyc na slowo :)

Odnośnik do komentarza

Ja mam niezależne laboratorium chemiczne. To było moje marzenie od czasów studiów i teraz już pracuję na swoim. Jeśli ktoś potrzebuje aparatury laboratoryjnej to polecam A-Bio Tech, bo mają wszystko czego takie laboratorium potrzebuje, w dodatku w super cenie. Ja jeszcze co jakiś czas korzystam u nich z przewozu materiałów i nigdy się na nich nie zawiodłam.

Odnośnik do komentarza
Gość ZonaTesta

Prowadzenie własnego biznesu to może być nie lada wyzwanie dla każdego z nas. Daje to z jednej strony poczucie tego, że kontrolujemy swoje życie. Z drugiej strony to dość duże ryzyko jeśli mówimy o większych inwestycja. Na początek oczywiście jest dobrze zacząc od czegoś prostszego. Najlepszy będzie biznes, który będziemy mogli prowadzić po godzinach pracy. Dużym błędem jest rzucanie wszystkiego by skupić się jedynie na firmie w tak początkowej fazie. W ten sposób mamy dodatkowe środki na rozwijanie się. Moja znajoma dla przykładu postanowiła otworzyć kwiaciarnię online z bukietami na zamówienie. Miała wstępnie problem ze znalezieniem dostawcy materiałów, sytuację uratowała hurtownia artykułów dekoracyjnych dzięki atrakcyjnym cenom. Patrząc z perspektywy czasu to opłaciło się bo ma już stałych klientów :)

Odnośnik do komentarza

Trudno sie nie zgodzic z powyzsymi opiniami. Prowadzenie wlasnego biznesu to marzenie wielu ludzi jednak nie wielu sie udaje. Bez odpowiedniego mentoringu ze strony takiej osoby sukcesu nie ma co liczyc na szybkie rezultaty. Czeka nas jedynie wiele lat robienia prob i wyciagania wnioskow. Ewentualnie pozostaje skorzystac z jakiegos szkolenia na temat prowadzenia wlasnej dzialalnosci, a takich tez sie znajdzie sporo. Podstawa jest oczywiscie wybor odpowiedniej branzy, duza szansa na sukces jest z pewnoscia w branzy z wykorzystaniem sprzetu do zadan ciezkich typu - https://www.riwal.com/poland/pl-pl/kontakt/krakow Znam z wlasnego otoczenia pare osob radzacych sobie na prawde doskonale.

Odnośnik do komentarza
Gość Kaśkaa23

To w dużej mierze zależy też od tego, z czym czulibyście się najlepiej. Nie ma co ukrywać, że korzystając z nowoczesnych rozwiązań biznesowych, macie znacznie większe szanse na prowadzenie rentownego biznesu. Najlepiej zajrzyjcie do  https://www.cstore.pl/funkcje-i-mozliwosci/hurtownie-dropshipping i dowiedzcie się więcej na temat prowadzenie hurtowni online. To bardzo ciekawe rozwiązanie, dlatego też zwróćcie na nie uwagę!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...