Forum Dom

Jaka własna działalność?

kendinen

kendinen

Macie jakieś pomysły na własną działalność gospodarczą? Dużo szukałam i obecnie niestety jestem bezrobotna, ale w urzędzie pracy powiedzieli mi że mogę poszukać sobie firm oferujących kursy, a urząd mi to opłaci. Zastanawiałam się nad kursami fryzjerskimi, szczególnie zwróciło moją uwagę beauty for you, gdzie mają szkolenia z przedłużania włosów. Czy myślicie, że warto skorzystać? Chyba teraz każda kobieta chce ładnie wyglądać i może miałabym szansę wreszcie mieć przyzwoite zajęcie :)

139828 kendinen Kobieta, 36 lat, kraków

Odpowiedzi znajdują się poniżej

beata orynka

beata orynka

a myslałaś o franczyzie? mam taki pomysł żeby wejść we franczyze Ecomyjni. Akurat coś dla mnie. Dają maszyny parowe na start, pomagają pozyskać dotację, kredyt. To mi się wydaje dobry pomysł na pierwszy biznes. Tu poczytaj- www.maszynyparowe.com

148880 beata-orynka Kobieta, 48 lat, łódź
Adamila021

Adamila021

Może cukernia lub piekarnia?
Jest to bardzo wdzięczmy biznes,
a jeżeli lubisz piec to będzie CI dużo radości przynosił.
Do otwarcia potrzebny jest jedynie lokal,
pracownicy i hurtownia cukiernicza

187150 adamila021 Kobieta, 25 lat, Katowice
mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Najlepiej pójść w kierunku swoich zainteresowań - co lubisz i potrafisz robić. Trudno, żeby ktoś zakładał cukiernię i piekarnię, jak nie ma o pieczeniu bladego pojęcia i w ogóle temat go nie kręci. Nawet jeśli sam nie musi robić tego ciasta na bułki, to dobrze, żeby miał motywację i impuls do reklamowania i rozwijania interesu. A jak rozwijać biznes, jak się człowiek nie zna na branży i nie ma o niej kompletnie pojęcia? Kieruj się zatem swoimi zainteresowaniami, pasjami, uwzględniając swoje umiejętności. Pozdrawiam!

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 33 lata, Lublin
aleksandrace

aleksandrace

Własna działalność to dobry pomysł, jeżeli tylko jesteśmy odpowiedzialni i gotowi wziąć na siebie większość pracy, przynajmniej na początku rozkręcania biznesu.

194857 aleksandrace Kobieta, 24 lata, Świnoujście
~Pyra

~Pyra

No przy piekarni to jest bardzo dużo roboty i rzeczywiście trzeba to lubić i znać się na rzeczy. Mój mąż jest piekarzem i mamy swoją piekarnię i ktoś kto nie jest porannym ptaszkiem to raczej nie podoła. A co chwilę też coś się psuje, jak na przykład nasz piec i musieliśmy kupić nową grzałkę ze strony http://sinkoplex.pl/ co też trochę czasu zajęło i piekarnia była zamknięta.

insel

insel

Mozliwosci prowadzenia dzialalnosci jest naprawde duzo.

210052 insel Mężczyzna, 34 lata, Gdynia
milicz

milicz

W biznesie najwazniejszy jest czas .. wiec nie mozna sobie pozwolic na skorzystanie z rozwiazania jakie bedzie go niepotrzebnie zabieralo. Mam tutaj na mysli oferty mniejszych bankow gdzie np. ich serwisy do obslugi konta sa niedopracowanego powodujac problemy. Czesto jest tez problem jesli chodzi o jakakolwiek pomoc techniczna .. przeciez nikt nie bedzie udawal sie do placowki co chwile. Aktualnie oferty wiekszych graczy wygladaja naprawde atrakcyjnie. Konto firmowe mozna juz miec za 0 zł w bankach takich jak Nest Bank ( przykladowa oferta - https://www.nestbank.pl/biznes/konta/biznest-konto.html ) co moze jedynie cieszyc nas konsumentow. Do tego jest to w pelni darmowe rozwiazanie w kwestii prowadzenia konta, robienia przelewow oraz wyplacania gotowki z wszystkich bankomatow w Polsce. Ktos zna oferte ktora moze to przebic? Bo ja sie z owa nie spotkalem.

210050 milicz Mężczyzna, 41 lat, Warszawa
kar0la

kar0la

Zgadza sie. Najwazniejsze w tym wszystkim aby znalezc branze w ktorej jest duzy popyt na dane uslugi. Z tym czesto maja problem osoby mieszkajace w mniejszych miastach. Bez znajomosci jesli chodzi o wynajem jakiegos lokum tez sie nie obejdzie bo zazwyczaj prywatne osoby spore sumy zadaja. Na poczatek polecam rozwiniecie swojej dzialalnosci w domowym zaciszu. Tak zrobila moja znajoma ktora rozpoczela swoja nowa sciezke kariery jako makijarzystka :) Wszystkiego odnosnie tego jak robic rzęsy objętościowe dowiedziala sie szperajac po rozmaitych zakamarkach internetu. Oczywiscie byl czas na praktyke ale w koncu udala sie na profesjonalne szkolenie i to byl strzal w dzisiatke. Aktualnie ma kilkanascie stalych klientek dzieki czemu na pol etatu moze sobie niezle dorobic.

210056 kar0la Kobieta, 29 lat, Gorzew
duff231

duff231

Sądzę, że to bardzo ważny pomysł. Warto jednak zadbac o ksiegowosc przed założeniem swojej działalności. Może https://business-tax.pl ? Działają oni online co zapewnia Ci wygode jeżeli chodzi o kontakt z biurem ale tez i całodobowy dostep do księgowości online ;)

209885 duff231 Mężczyzna, 21 lat, Krakow
~klaudiuszprom

~klaudiuszprom

Wlasny biznes wcale nie tak latwo prowadzic, juz wiele osob sie o tym przekonalo. Podstawa jest znalezienie jakiejs niszy w rynku i uderzenie tam gdzie jest dosc malo konkurencji. Jakies proste uslugi zawsze beda najgorszym wyborem - trzeba sie zwyczajnie w czyms wyspecjalizowac by liczyc na duze zarobki w przyszlosci. Moj znajomy dla przykladu wszedl w zlecenia z wykorzystaniem maszyn do zadan ciezkich tego typu - https://jlg.com.pl/produkty/ poniewaz w jego okolicy jest naprawde duzo projektow w realizacji z ich uzyciem. Na poczatku wypozyczal bo koszt zakupu jest dosc wysoki. W tym roku planuje wykupic je na wlasnosc ze wzgledu na niezawodnosc. Takie podejscie do tematu zaowocuje, mozecie mi wierzyc na slowo :)

pieknyolek

pieknyolek

Jeżeli już zdecydujesz się na jakąkolwiek branżę to musisz pamiętać o odpowiednimubezpieczeniu, bez którego jesteś narażony na zewnętrzne niebezpieczeństwa. Warto o tym pamiętać !

210235 pieknyolek Mężczyzna, 26 lat, Zbąszynek