Forum Dom

Jaki materac do sypialni?

~krystynar

~krystynar

Dziewczyny planujemy z mężem zakup nowego materaca. Zależy nam na materacu dobrej jakości, który posłuży nam na lata. Gdzie można taki znaleźć? Proszę o opinię.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~younglady

~younglady

Jestem właśnie na etapie kupna nowego łóżka i materaca. O ile łóżko to najmniejszy problem, bo wybiorę sobie sama to co mi się najbardziej podoba, o tyle na materacach się w ogóle nie znam a potrzebuję coś naprawdę wygodnego.
~Joga

~Joga

Moja mama śpi na materacu kokosowym. Kiedyś ja się na nim przespałam i muszę powiedzieć, że jest bardzo twardy, ale jednocześnie wygodny. Koszt tych materaców jest większy niż piankowych i sprężynowych, ale może zainwestuj. Podobno super to działa na kręgosłup.
~Miriam

~Miriam

ja mam z ikei i jest super. a ogladalam i przymierzalam sie do tych drogich, tych na "s", nie pamietam jak ta firma się nazywa. ale zwykły ikeowski jednak wygrał. mam go 2 lata i jestem bardzo zadowolona. tylko polecam lateksowy a nie sprężynowy.
~sawyer

~sawyer

no właśnie te materace z Ikei jakoś mi nie odpowiadały...te tanie były niewygodne, te wygodne były drogie, dlatego kupiłam materac kieszeniowy Adara na meblopol.net i bardzo sobie go chwale...jest bosko wygodny, dzięki niemu przez cały dzień najchętniej nie wychodziłabym z łóżka ;)
~pati_kinia

~pati_kinia

Nie jestem do końca pewna czy materac z Ikei jest najlepszym wyborem... Chyba jednak to jest taka rzecz na którą wolę wydać więcej, ale mieć pewność, że nie będę budzić się z bólami kręgosłupa. Chociaż sama cena nie jest wyznacznikiem spokojnego snu: "Nie zawsze niska cena oznacza produkt gorszej jakości. Na komfort spania istotny wpływ ma rodzaj zastosowanych materiałow takich jak: pianka poliuretanowa, lateks czy sprężyny. Zapytajmy o certyfikaty na materiały użyte przy produkcji materaca. Materac wykonany ze złej jakości produktów odbije się na komforcie snu i jego trwałości." c.d.

~Wodzionka

~Wodzionka

Zakup materaca to chyba dość indywidualna sprawa. Ja np. nie wyobrażam sobie snu na miękkim materacu. Najlepszym rozwiązaniem będzie przejść się do sklepu i położyć na każdym, ale sugeruje unikać sieciówek - tanie są kiepskiej jakości, dobre są piekielnie drogie jak już ktoś wyżej napisał. Naprawdę w dobrych cenach i bez spadku jakości towaru można znaleźć w małych firmach które się w tym specjalizują. Poszukaj w sieci, ja kupiłam w comfortbe bo mają siedzibę tuż pod moim domem a przy tym dużo atrakcyjniejsze ceny niż Ikea, materac służy na razie rok i ma się nie źle.
~kalinas15

~kalinas15

U nas też długo się zeszło z wyborem prawidłowego materaca do spania, to jednak ważna rzecz i nie należy tutaj oszczędzać bo się szybko może zemścić, na dodatek boleśnie ;-)
~rozrywkowa_podlotka

~rozrywkowa_podlotka

U mnie znakomicie sprawdza się materac z Jysk. Widziałam nawet na okazjum.pl, że teraz jest w sporej promocji. Warto tam zajrzeć, bo naprawdę Jysk ma produkty stosunkowo nie drogie, ale jakościowo bardzo dobre.
~dzoana01

~dzoana01

W takim razie nie kupuj najtańszego ale zakup coś porządnego. Może i jest to droższe ale przynajmniej będziesz cieszyła się czymś na lata... Jak sama piszesz chcesz kupić sobie coś dobrego tak więc jestem zdania,ze nie ma co oszczędzać.

~werkyz

~werkyz

Wybór materaca nie jest wcale prosty. Przed zakupem warto się zapoznać z różnymi rodzajami materaca. Ja osobiście polecam materac piankowy.

~werawa

~werawa

Zdecydowanie polecam z hilding, my mamy spręzynowy i jest mega wygodny, pokrowiec można zdejmować i prać, nie odkształca się, jesteśmy mega zadowoleni.

LenaK

LenaK

A my mamymaterac lateksowy i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni.

--

LenaK

178440 lenak Kobieta, 28 lat, Rumia
~Jowitla

~Jowitla

Jaki materac polecacie przy silnych bólach kręgosłupa?? Zastanawiam się nad kupnem, ale nie mam bladego pojęcia co wybrać i jakie parametry powinien mieć dokładnie spełnione. Coś czytałam o hildingu, sleepmed, ale nie wiem czy będą wystarczająco dobre? Wydają się całkiem niezłe, z tym że nie mam aż tak dużej wiedzy na ten temat. Doradźcie coś...

~ewca

~ewca

Też jestem za hildingiem, a najlepiej wybierz od razu taki z linii medycznej, posłuży wam wiele lat, a do tego jeszcze lepiej wzmocni kręgosłup.