Skocz do zawartości
Forum

Kupno mieszkanie - na co zwrócić uwagę?


Gość monika_pud

Rekomendowane odpowiedzi

Gość monika_pud

Ostatnio z narzeczonym przeglądaliśmy gotowe mieszkania w Krakowie. Po ślubie planujemy zakupić swoje własne m4 :)
Dlatego też przed tym chciałabym dopytać na co powinniśmy zwrócić uwagę decydując się na kupno mieszkania? Lepiej kupić mieszkanie tzw wtórne czy lepiej zdecydować się na nowe? jakie są wasze doświadczenia jeśli chodzi o kupno mieszkania?

Odnośnik do komentarza

A ja bym raczej kupiła z rynku wtórnego, mniejszy koszt a meblowac czy remontowac mozna juz samemu po woli. Nie wiem tez czy dysponujesz gotówką czy bedzie potrzebny kredyt ale jeśli tak to polecam z własnego doświadczenia wykupić ubezpieczenie od kredytu, jednak bierzemy kredyt na kilkanascie lat a różnie bywa. Przy kupnie mieszkania na rynku wtórnym pamietak dokładnie obejrzec każdy kąt-zajrzeć należy wszędzie nawet pod dywan bo moze się później, że własnie tam kryje sie dziura, której załatanie kosztuje tysiąc złotych-znów mój przypadek:)

Odnośnik do komentarza

Targi są coraz bardziej popularne, więc też jestem za tym, by odwiedzać takie miejsca. Poza tym mimo wszystko wybierz się do biura, by poznać zdanie eksperta indywidualnie. W sąsiednim województwie Krakowa - na Śląsku od wielu lat działa Pani Beata Pierzchała, które jest jedną z bardziej znanych osób w dziedzinie nieruchomości. Jak nie masz czasu przyjechać, to możesz zadzwonić. A nie myśleliście o mieszkaniu na Śląsku właśnie?

Odnośnik do komentarza

Ja zwracam uwagę głównie na cenę i lokalizację. Właśnie szukam mieszkania pod wynajem w Krakowie i interesują mnie głównie mieszkania w centrum. Chcę się zabezpieczyć na przyszłość a mieszkanie wydje mi się najlepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Gość Amanda wawa
Ja jak decydowalam sie na mieszkanie to bralam pod uwage lokalizacje i ogolna jakosc nieruchomosci. (widzialam wiele mieszkan, ktore nie byly wart swojej ceny...)Teraz juz remontuje, wyposazam i ostatnio tez wykupilam ubezpieczenie nieruchomosci na mury i sprzety.
Odnośnik do komentarza

Warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, z mojego doświadczenia wiem że lokalizacja jest ważna, dojazd do centrum, komunikacja również. Najważniejszy aspekt jednak to spokojne i ciche miejsce gdzie można odpoczywać od hałasu wielkomiejskiego.

Odnośnik do komentarza

Powiem Wam,ze jest to nie lada decyzja ;)
My jak kupowaliśmy z mężem mieszkanie to zwracaliśmy uwagę praktycznie na wszystko. Czy mieszkanie ma swój status prawny , czy nie ma na nim długów.
Proponuję również zorientować się w zakresie odpowiednich kredytów hipotecznych.
Jest to zobowiązanie na wiele lat tak więc warto jest dowiedzieć się o wszystko.

Odnośnik do komentarza

Opowiem ci jak było u mnie. Na początku rozglądałam się za mieszkaniami z rynku wtórnego. Lokalizacja jaka mnie interesowała to centrum Warszawy. Niestety większość mieszkań była albo w starych, wilgotnych kamienicach (co z tego że elewacja nowa...) albo w blokach z płyty urządzona w stylu "wczesny Gierek"... Jak sobie uświadomiłam ile pracy i pieniędzy trzeba będzie włożyć w wyremontowanie tego domu to zaczęłam szukać czegoś nowego. Jak znalazłam już inwestycję, która mnie zainteresowała, zadzwoniłam do developera żeby umówić się na spotkanie i zobaczyć wszystko na żywo i dogadać szczegóły. Bardzo ważna jest umowa- im więcej szczegółowych zapisów tym lepiej bo wtedy masz podstawę żeby dochodzić swoich praw konsumenckich. Ja na szczęście nie miałam żadnych problemów ani z developerem ale lepiej dmuchać na zimne... Życzę ci powodzenia w poszukiwania i wyborze bo to trudna decyzja jest ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli kupuje się mieszkanie, jest mnóstwo rzeczy, które trzeba wziąć po uwagę. Cena, lokalizacja, dojazd do centrum, odległość do sklepów/szkoły, przedszkola/przychodni etc. Wybierając mieszkanie na rynku wtórnym, trzeba sprawdzić stan księgi wieczystej, czy mieszkanie nie jest obciążone długiem, czy nie ma w spółdzielni zaległości czynszowych i innych pośliźnięć w opłatach (prąd, gaz). Warto też sprawdzić DOKŁADNIE standard mieszkania, jakie kupujemy - wiadomo, że im więcej do remontu, tym większe koszty musimy ponieść. Warto też dowiedzieć się, jak mieszkanie jest zorientowane względem stron świata.

Odnośnik do komentarza
Gość mrskinia0

Cześć! Ja niestety jeszcze własnych doświadczeń nie mam, bo jestem na takim samym etapie co ty... dopiero zastanawiamy się nad kupnem. Ale raczej bierzemy pod uwagę nowe. Już od dłuższego czasu przeglądamy oferty mieszkań, ale nie możemy się zdecydować. Wskazówki, które podajecie są bardzo cenne. Zweryfikujemy oferty pod względem lokalizacji i standardów

Odnośnik do komentarza

To zależy głównie od funduszy, jakie chcecie przeznaczyć na takie mieszkanie. Mieszkania od dewelopera są zazwyczaj droższe.

Co do tego, na co zwracać uwagę, to na pewno warto wziąć pod uwagę cenę, metraż, ale także okolicę w jakiej znajduje się mieszkanie. Warto pomyśleć, o takiej okolicy jak wspomniane w https://mojetychy.pl/is,mieszkanie-w-tychach---kupic-czy-wynajac,270925,810278.html Tychy, gdzie jest dużo terenów zielonych, spokojne okolice, a jednak blisko do dużych miast i nie ma problemu z dojazdem.

Odnośnik do komentarza

Przy kupnie mieszkania sprawdź jaka jest wentylacja. Ja podczas remontu zdecydowałam się na montaż rekuperatora wewnątrzściennego Hru-wall. Dzięki temu poznałam się problemu wilgoci w mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.03.2020 o 21:31, Gość anja34 napisał:

My kupiliśmy mieszkanie w tej inwestycji https://marysin4.apm-development.com.pl/ To, na co zwracaliśmy uwagę, to przede wszystkim renoma dewelopera, jego "staż" i portfolio, opinie innych klientów. Oczywiście sama inwestycja też przypadła nam do gustu :)

Właśnie ostatnio znaleźliśmy informację o tej inwestycji Apartamenty Nowy Marysin, ale mieszkanie, które nam przypadło do gustu najbardziej, jest w etapie VI :) Rozumiem, że jesteście zadowoleni z przebiegu transakcji?  :) Deweloper ma b. dobre opnie więc zakładam, że tak :) 

Odnośnik do komentarza

Osobiście szukając mieszkania zwracałam uwagę na jego metraż, w jakiej okolicy się znajduje oraz czy posiada balkon. Ważne też było doświadczenie dewelopera od którego chciałam je kupić, oraz opinie o nim. Udało mi się znaleźć solidnego dewelopera ,z bogatym doświadczeniem mianowicie: profitdevelopment.com.pl  i to od niego  kupiłam swoje wymarzone mieszkanie. 

Odnośnik do komentarza

Chyba każdy kto kupuje mieszkanie ma pewne oczekiwania. Dlatego warto skorzystać z dobrego i sprawdzonego biura nieruchomości. Na śląsku bardzo dobrą opinia cieszy się to biuro nieruchomości https://www.cn-kaczmarek.pl/

Działają na terenie powiatu pszczyńskiego, cieszyńskiego, bielskiego, rybnickiego oraz Jastrzębia-Zdroju. Ich oferta jest bardzo duża. Dbają by świadczone usługi dla klienta były na jak najwyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza

Dobrze jest na pewno zwrócić uwage na

lokalizację - szczególnie jeśli chcemy kupić mieszkanie pod wynajem, nie warto jest kupwoac tutaj mieszkania w mniejszych miejscowościach, ale lepiej jest stawiac na nieruchomości w ośrodkach studenckich oraz turystycznych, tak aby nie było potem problemu z ich wynajmem. Polecam szczególnie Lublin, ten deweloper na przyklad ma ciekawe nieruchomości w dobrych dzielnicach miasta:

http://www.luk.net.pl/nieruchomosci.html

standard mieszkania

opinie o deweloperze i jego wcześniejsze realizacje (jeśli ma to byc mieszkanie deweloperskie)

możliwośc dojazdu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...