Forum Dom

Zamawianie mebli z internetu

~dzorczq

~dzorczq

Jak w temacie - czy ma sens?
Chodzi głowie o temat oszczędności w stosunku do jakości.
Czy za niższą cenę dostanę taką samą jakość?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Wdzieczna

~Wdzieczna

Oczywiście, że tak. Koszty prowadzenia działalności przez internet są znacznie niższe niż w normalnych warunkach, więc dzięki temu niższe mogą być również ostateczne ceny mebli. Ile można zaoszczędzić? Faktycznie nawet te kilkadziesiąt procent.
~Wdzieczna

~Wdzieczna

Znam ten sklep - mają mnóstwo mebli. Najbardziej ciekawe było w nich zawsze to, że mieli szybsze dostawy niż sklepy u mnie na mieście. Ciekawi mnie to czy oni czasami tych mebli właśnie nie zamawiają ze sklepów internetowych, w których faktycznie jest taniej.
~dzorczq

~dzorczq

A jak sądzisz? Przecież to logiczne, że tak. Sprzedawca na mieście kupuje tam gdzie znajdzie najtaniej, a sklepy internetowe właśnie mają zdecydowanie najniższe ceny. Właśnie dlatego w zasadzie większość rzeczy jakie kupuję, zamawiam po prostu przez internet.
~Wdzieczna

~Wdzieczna

Wcale nie jest to dla mnie takie oczywiste. Może kupuje w sieci, a może u hurtownika. Kwestia tego jakie ma ceny do dyspozycji kupując meble masowo, bo na pewno nie są to takie stawki, jak dla pojedynczego klienta. Muszą mieć duże zniżki.
~anielica

~anielica

dzorczq napisał/a:
Jak w temacie - czy ma sens?
Chodzi głowie o temat oszczędności w stosunku do jakości.
Czy za niższą cenę dostanę taką samą jakość?

Bywa z tym różnie. Osobiście zamawiałam meble przez neta kilka razy i raz tylko dostałam coś co wyglądało znacznie inaczej niż w sieci, ale przyjęli zwrot - na szczęście.
~Karen123

~Karen123

ale nie każda firma chce przyjmować zwroty,bywają niestety takie które wymyślają wszystko żeby od nas nie odebrać wadliwego towaru,uważajcie więc,kupujcie z polecenia.
~Nika123

~Nika123

różnie to bywa z tymi firmami,trudno jednoznacznie odpowiedzieć.
~saRaK

~saRaK

Jeżeli jest to sklep internetowy oferujący meble, które możesz najpierw obejrzeć w jednej z jego siedzib, to dlaczego nie? Gorzej z meblami, które można kupić tylko i wyłącznie w internecie. Ja na szczęście nie miałam takiego problemu. Kupiłam swoje w Ikeii, ale zdecydowałam na inną firmę transportową, bo Ikea ma niesamowicie wysokie ceny dowózu towaru do domu. O tym też musisz pamiętać. Czy aby koszty przewozu nie będą na tyle wysokie, że kupno mebli stacjonarnych będzie bardziej opłacalne?

~malwina82

~malwina82

I tylko dlatego podpiełaś link do strony? :) Z tego co pamiętam to przy większych zakupach zawsze można negocjować.
~jkuna

~jkuna

Kupilem raz przez internet jakis biurko i byl taniej niz w zwykly sklep i dostawa byla szybka
~Cypitrynka

~Cypitrynka

Ma sens. Bo meble są tak samo przewożone z magazynu do sklepu jak i z jakieś sklepu / magazynu do nas jako kupujących, więc nie trzeba mieć obaw o transport itp. A zamawiając przez neta można mieć chociażby zniżki i nie trzeba się martwić, żeby samemu organizować transport do domu ;) podobają mi się meble na kelman.pl i szukam czegoś do salonu.
~antifa

~antifa

Ja wolę jednak wcześniej zobaczyć dane meble na żywo zanim je kupię. Bałabym się, że będzie z nimi coś nie tak, nie spodoba mi się tekstura, kolor, cokolwiek.
~Cypitrynka

~Cypitrynka

No tak, ale zawsze można najpierw przeglądnąć gazetkę reklamową lub strone internetową, a jeśli coś zainteresuje, to wybrać się do sklepu i to zobaczyć :) i tak naprawdę takie sklepy mają często meble od tych samych producentów, różnią się bardziej kwestią chociażby dowozu i to mi się w kelmanie podoba.
~merlin

~merlin

Podziwiam. A nigdy nie zdarzyła wam się reklamacja zamówionych online mebli?
~fusu

~fusu

Wdzieczna napisał/a:
Oczywiście, że tak. Koszty prowadzenia działalności przez internet są znacznie niższe niż w normalnych warunkach, więc dzięki temu niższe mogą być również ostateczne ceny mebli. Ile można zaoszczędzić? Faktycznie nawet te kilkadziesiąt procent.

Pewnie zauważyłyście, że w internecie jest taniej prawda? Właśnie wiąże się to z kosztami prowadzenia firmy. Nie trzeba płacić za dzierżawę sklepu, utrzymanie sprzedawców itd. Wówczas koszty gwałtownie lecą w dół. Mój ulubiony sklep meblowy, to właśnie sklep online urokdrewna Oferuje on tylko meble drewniane, na które normalnie nie byłoby mnie stać. A w tym wypadku mogę sobie pozwolić na dobrej jakości meble, a nie zwykłą sklejkę. Co do pytania wyżej, nie zdarzyło mi się reklamować, akurat ta firma jest kompetentna. Jeśli jednak coś okazałoby się nie tak, oczywiście mają obowiązek przyjąć reklamację.
~miszka

~miszka

Ja bym się bała zamówić. Jednak to dosyć drogi zakup, wolałabym na własne oczy zobaczyć jak wyglądają meble, a nie tylko na zdjęciach.
~monika_pud

~monika_pud

Zdecydowanie tak. Moim zdaniem zakup mebli przez internet jest zdecydowanie lepszy i szybszy, a dodatkowo jest taniej. Ja tak robię, remontuje właśnie własne mieszkanie, a następnie zamierzam wymienić wszystkie meble.

~ladybug

~ladybug

Ja nawet żyrandol i lampkę ostatnio zamawiałam przez net i wszystko było ok. Trochę się bałam, czy nic się nie stanie, bo to jednak szkło, ale wszystko przyszło w jednym kawałku.

~ewik

~ewik

ma :) ja tak kupiłam meble z krainy mebli drewnianych i mogę polecić :0 dobra firma, dobre meble, świetna jakość. Bez żadnego problemu cała transakkcja przebiegła :)