Skocz do zawartości
Forum

biokominki


Gość tatarak

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie jest wasze zdanie na temat biokominków?
Czy myślcie, że może to być fajny dodatek do mieszkania ?
Gdzieś czytałam, że takie kominki stają się coraz bardziej popularne, jako dodatek. a co wy o nich sądzicie??
Odnośnik do komentarza
Gość kolorowa2

Ja uważam, że to swietny pomysł - nada mieszakniu ciepła i przytulności. I jeżeli chodzi o sam rodzaj kominka to śweetne rozwiązanie ponieważ nie dośc, ze ładnie wygląda to jeszcze oddaje ciepło więc funkcjonalnie tez się przysłuży.

Odnośnik do komentarza
Ja właśnie szukam alternatywy dla tradycyjnych kominków, bo w moim przypadku nie ma szans na przystosowanie mieszkania do takiej generalnej zmiany. Te bio kominki ze strony, o której mówisz bardzo mi wpadły w oko, spory wybór mają i najważniejsze, że w funkcji zbliżone do tych klasycznych. :)
Odnośnik do komentarza

biokominki to chyba trochę niedoceniony gażdżet, może też dlatego że w Polsce mało rozpowszechniony. Nadają fajnego klimatu w mieszkaniu, żadna świeczka czy elektryczna imitacja nie zastąpi konkretnego płomienia.
Trzeba jednak uważać z wyborem bo mało wyszukana rama potrafi zepsuć wrażenia, im tańszy model tym jakość wykonania naprawdę mniejsza. Niektórzy powiedzą - przecież tani czy drogi daje taki sam ogień więc po co przepłacać... Nie do końca prawda, ogień może podobny ale jego oprawa ma kolosalne znaczenie.
Poza tym nie należy dać się nabrać na to że biokominek spali 1 litr paliwa w 5 godz... oczywiście jeśli jest regulacja to można maksymalnie przymknać palenisko ale wtedy nie ma ognia lecz malutki żar.

Odnośnik do komentarza
biokominki wyglądają bosko..to takie połączenie nowoczesności i tradycyjnego wystroju, ale wyglądają dobrze tylko w dużych pomieszczeniach, no i niestety ceny tych biokominków są powalające, także jeszcze poczekam aż może będą trochę tańsze ;)
Odnośnik do komentarza

im większa konkurencja tym szansa na niższe ceny biokominków, poza tym powstają też proste biokominki dla ludzi z mniejszym portfelem.
Oczywiście można sądzić, że jak kosztuje 400 pln to tandeta, po prostu prosta konstrukcja która niekoniecznie oznacza wadliwą konstrukcję :)

Odnośnik do komentarza
Nigdy nie interesowałam się kominkami bo mieszkam w bloku, ale kilka dni temu wpadłam na zakupy do blue city, gdzie natknęłam się na kominki z salonu biokolekcja i zakochałam się :D
Bardzo spodobały mi się też paleniska, które dodają niesamowitego klimatu.

Ach... usiąść sobie wieczorem z ukochanym przed komikiem, z lampką wina, czy jest coś bardziej romantycznego :)
Odnośnik do komentarza
Gość Biokolekcja

~myszka123
Nigdy nie interesowałam się kominkami bo mieszkam w bloku, ale kilka dni temu wpadłam na zakupy do blue city, gdzie natknęłam się na kominki z salonu biokolekcja i zakochałam się :D
Bardzo spodobały mi się też paleniska, które dodają niesamowitego klimatu.

Ach... usiąść sobie wieczorem z ukochanym przed komikiem, z lampką wina, czy jest coś bardziej romantycznego :)

Myszka123 Dziękujemy za wizytę w naszym salonie Biokolekcja.
Jeśli będziesz miała ochotę na ponowne odwiedziny zapraszamy serdecznie. Co prawda nie możemy zaoferować lampki wina ale kawa zawsze się znajdzie :)

Odnośnik do komentarza

Według mnie biokominek to dość ciekawa opcja. Jeżeli chcemy pomóc środowisku, ale cały czas zachować prawdziwy płomień, to jest to idealne rozwiązanie. Wiadomo, że nie może być do główne źródło ogrzewania, ale nadal nadaje to nam super atmosferę. Jeszcze inną opcją jest kominek elektryczny, ale to już niestety diody led, a nie płomień.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...