Skocz do zawartości
Forum

Wybór pralki


Gość soniaa

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wymienić pralkę - stara odmówiła już posłuszeństwa. Nie do koca wiem, czym się kierować wybierając nową. Zależy mi na cichej i najlepiej z bardzo dobrym płukaniem (żeby była "przyjazna" dla alergików). Doradzicie?
Odnośnik do komentarza
pewnie, że doradzimy;) Znam ten ból niestety, że w końcu moja ukochana pralka także dokonała swojego żywota;)
No, ale dzięki temu mogę ci coś więcej powiedzieć na coś na ten temat. Wiesz mnie bardzo podobają się i cenię sobie markę elektrolux albo beko, Obie firmy są dobre jakościowo i np pralka beko jest dość cicha.
Tylko jeszcze nie wiem, jaki budżet masz do wykorzystania, bo wiesz jeśli chciałabyś zaoszczędzić czas i pieniądze możesz rozważyć zakupy przez internet. Np sklep magicznaplaneta.pl jest dobrze zaopatrzony i tani;)
Odnośnik do komentarza
Mi własnie beko się skończyła... I niestety wcale cicho nie była. W sumie w ogóle jej nie lubiłam - długo prała i nigdy nie wiedziałam w jakiej temperaturze (to był model z jednym pokrętłem - masakra). Zastanawiałam się nad LG, bo znajoma ma i jest zadowolona. Chyba muszę się do niej wprosić na pranie i posłuchać czy faktycznie jest cicha... ;) Ale ma coś, co mi się bardzo podoba - odliczanie do końca prania.
Odnośnik do komentarza
Gość younglady
A zastanawiałaś się nad Boshem? Bardzo dużo ludzi chwali sobie ten sprzęt. Ja w domu mam whirpoola, na początku był cichy i wspaniały, a teraz już jest wysłużony i daje o sobie znać :D o sprzęcie bosha słyszałam dużo pozytywnych opinii, zobacz sobie np. na taki model: www.1komp.pl/produkt-13-209-726-40184,pralki_pralka_automatczyna_bosch_was_24462pl.htm w zasadzie nie wiem jaką kwotą dysponujesz więc ciężko doradzić coś konkretnego
Odnośnik do komentarza
Ja myślałam o tej: www.ceneo.pl/612647s Ma sporo fajnych funkcji np. opóźniony start prania ;) Można wszystko przygotować i nastawić pranie, żeby samo się włączyło o określonej godzinie. Szczerze mówiąc, to stara pralka nie miała takich bajerów i teraz wszystkim się zachwycam. Tylko ja myślałam o pralce parowej, a ten model taki nie jest. A może taka wystarczy...?
Odnośnik do komentarza
Nawet nie wiedziałam, że jest nowszy :P A możesz mi podpowiedzieć, czy przy takiej na 6 kg uda mi się wyprać koc? Nie będę ukrywać, że chcę wybrać właśnie LG, bo mają ciche silniki i dają na to 10 lat gwarancji. Mogę ewentualnie wydać trochę więcej, bo będzie dłużej służyć...
Odnośnik do komentarza
Pralka dla alergików? Pierwsze slysze.
Wiem, że są odkurzacze dla alergików, ale pralki?
I tak wydaje mi sie, że wszystko zalezy od płynu i proszku jaki stosujesz...
Rozejrzyj się w electro.pl, tam z pewnością znajdziesz pralkę dla ciebie odpowiednią :)
Odnośnik do komentarza
Chodziło mi o dobre płukanie - ta LG, o której myślę ma tryb płukania medycznego. Chodzi o to, że można pozbyć się alergenów (z kurzu, z sierści zwierząt). No i płucze wtedy bardzo dobrze z proszku i innych specyfików do prania.
Odnośnik do komentarza
Te nowe pralki LG są w klasie energetycznej A++ co sprawia że pobierają zdecydowanie mniej energii a dokładnie:
"Pralka parowa LG Direct Drive jako pierwsza na świecie
uzyskała klasę A++, co oznacza, że urządzenie pobiera
20% mniej energii w porównaniu do modeli w klasie A."
Odnośnik do komentarza
te pralki są bardzo fajne moim zdaniem... chodzą bardzo cicho i jeśli ktoś ceni sobie spokój to na prawdę warto :)
a odświeżanie parowe to już w ogóle rewelacja, zazdroszczę tym, co mają taką funkcję, baaaarrrdzoooo bym chciała :)
Odnośnik do komentarza

Też tak sądzę. najlepiej jest wieszac pranie na sznurkach szczególnie w taką pogode jaką mielismy ostatnio.
Nam pranie wysychało w ciągu kilku godzin na balkonie, a pralismy na normalnych obrotach.
A pralismy w tej praleczce AMICA AWCE 10DA
Nasz nowy nabytek :)

Odnośnik do komentarza
wiesz najlepiej jakbyś poszukała czegoś w ofercie Bosch. Moim zdaniem jedna z lepszych firm, która produkuje sprzęt do domu. Co prawda nie należy do najtańszych, ale jak poszukasz w ofercie sklepu magicznaplaneta.pl jest duża szansa na to, że uda ci się kupić taniej.
Odnośnik do komentarza
No tak, ja np. też nie chcę wydawać więcej pieniędzy, wolałabym znaleźć coś możliwie niedrogiego, tak do 1000 zł najlepiej. Raczej bez żadnych bajerów, zresztą nie wiem, czy można je znaleźć w tańszych pralkach, najważniejsze, żeby sprzęt był solidny.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...