Skocz do zawartości
Forum

Jak utrzymać porządek w mieszkaniu?


Gość bellz

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze borykałam sie ze sprzątaniem mojego pokoju..Dopiero przeprowadzka uświadomiła mi ile śmieci mam w swoim pokoju..
Tu mam kilka Rad jak można łatwo utrzymac schludny pokój(Dodajcie też wasze rady)
1.Raz w miesiacy zrób gruntowne sprzątanie
2.Poświęć 15minut dziennie na sprzątanie
3.2-3 razy w tygodniu odkurz/umyj podłogi
4.Raz w tygodniu powycieraj kurze


1.-Posortuj ubrania w szafie.Przez ten czas może zrobić sie niezły nieład

2.-15 minut dziennie.Tyle wystarczy by utrzymać pokój w ładzie.Poukładaj ksiązki na półkach,posortuj rzeczy na biurku,pościel łożko

3.-Jeśli masz zwierzaka rób to częściek

4.-Duzo tego jest..


Rozpocznijmy walke z brudem!!!:yes:
Odnośnik do komentarza
Gość okulinka
Ze sprzątaniem, jak z nauką - trzeba to robić regularnie, żeby mieć mniej roboty, jednak ani w przypadku porządków, ani w przypadku edukacji ludzie się do tego nie stosują :D Ja mam problem, zawsze są ważniejsze rzeczy do zrobienia, niż umycie podłogi, czy wyprasowanie sterty ciuchów, dopiero jak już mi zaczyna ten bajzel przeszkadzać, to zabieram się za porządki, tylko wtedy zajmuje mi to cały dzień ;P
Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z
"kasia_32"
Dobry odkurzacz to podstawa porządku w mieszkaniu. Dlaczego?
-oszczędza nam czas,
-faktycznie odkurza a nie tylko zasysa z przodu,a z tyłu wypuszcza piękne kłęby kurzy osiadające na meblach,
-pozbywa się nieprzyjemnych zapachów z dywanów,
-oczyszcza powietrze,
Polecam odkurzacz Rainbow, który spełnia powyższe kryteria.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Panią Kamilą - systematycznie! Nie wyobrażam sobie, abym miała porozrzucane ciuchy w szafie... może być ich tam za dużo, ale na oddzielnej kupce są spodnie, na drugiej koszulki itd. Jeżeli wszystko odkłada się na właściwe miejsce, dba o regularne sprzątanie, to porządek po prostu musi być :) Na pewno to też kwestia wychowania, jeśli mamusia całe życie sama sprzątała dom i nie goniła dzieci do pracy, to czasem ma to niestety skutki już po przeprowadzce "na swoje"

Odnośnik do komentarza

Łatwo powiedzieć ale czasami gorzej jest w praktyce, zwłaszcza jak się ma dwójkę bałaganiarzy i zwierzaki w domu. Jednak jak się chce to się da. W naszym przypadku każdy z domownikow ma swoje obowiązki i powiem Wam, że nie ma problemu z ich wykonywaniem. Dzieciaki bez żadnego przymusu sprzątają, to samo mąż i oczywiście ja. Prawdą jest to co o czym pisze @qschumm , że odpowiednie sprzęty to podstawa. Włąśnie doszłam do wniosku, że czas najwyższy kupić nowy kosz na śmieci ale z opcją segregacji, a że miałam niedawno do czynienia z https://www.superwnetrze.pl/kosze-na-smieci,k2378.html  to nie będzie problemu z zakupem.

Odnośnik do komentarza

Dbanie o higienę w hotelowej kuchni czy jakiekolwiek innej, to kluczowy elementy. Po pierwsze żadne zarazki, resztki jedzenia itd. nie powinny mieć kontaktu z żywnością, która na zostać podana gościom hotelu, ale także takie płyny, jeśli mają zostać użyte do takich celów jak dezynfekcja kuchni, koniecznie muszą spełniać odpowiednie normy, aby ich kontrakt z żywnością nie miał później negatywnych skutków dla zdrowia. Warto sprawdzić takie płyny  https://voigt.pl/dezynfekcja , ponieważ zamawiając od profesjonalnej firmy mamy pewność spełnionych norm, jeśli chodzi o takie produkty.

Odnośnik do komentarza

Ja wychodzę z założenia, że jak tylko kogoś stać, to warto zatrudnić panią/firmę sprzątającą, która 1-2 razy w tygodniu ogarnie i wysprząta cały dom. Oczywiście nie mam na myśli 40m2 mieszkania, ale jak ktoś ma dom 200m2, całymi dniami pracuje, ma dzieci a przy tym stać go na kogoś kto dom ogarnie, to czemu nie. Akmar z Olsztyna jest bardzo dobrą firmą sprzątającą.

Odnośnik do komentarza

Jedynej rzeczy, co niektórym osobom zazdroszczę, potrafienia ogarnięcia mieszkania w mig. Mam koleżankę, która tak potrafi to wszystko uporządkować, że nie zdążyłam się obejrzeć, a ona najgorszy bałagan, po spotkaniu towarzyskim i po swoich dzieciach, moment ogarnęła i nikt nie poznałby, że przed chwilą był tu taki bajzel, jakby huragan przeszedł. Z kolei ja, jak sprzątam, to najpierw narobię jeszcze większego bałaganu niż był, żeby pomału to wszystko porządkować. Bardzo bym chciała, posiadać taką umiejętność, wtedy byłoby mi łatwiej. Żeby chociaż mnie było stać na panią czy pana do pomocy, ale gdzie tam..

Na razie staram się uporządkować kuchnię, w ostatnim czasie kupiłam nowe pojemniki do przechowywania:

https://sklep.technica.pl/pojemniki-gastronomiczne-gn

Dzięki temu jedzenie nie wala mi się w plastikach ze sklepu. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...