Skocz do zawartości
Forum

Testy na bezpłodność


Gość renata6k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałabym się dowiedzieć gdzie można wykonać testy na bezpłodność dla mężczyzn, jak wyglądają takie testy i ogólnie co badają.

Od trzech lat staramy się z mężem o dziecko, ale jakoś nic z tego nie wychodzi. Po takim czasie stwierdziłam, że coś jest nie tak i sama przebadałam się od stóp do głów i wychodzi na to, że ze mną wszystko jest w porządku.

Niestety, mój mąż nawet nie chce słyszeć o badaniach na bezpłodność... Uważa, że to jakaś głupota, że będziemy próbować i w końcu się uda. Ale co jeśli się nie uda? Jeśli minie tyle lat, że ja już nie będę mogła mieć dzieci? Całe życie marzyłam o prawdziwej rodzinie. Nie chcę, żeby upór męża mi to odebrał. Powiedźcie mi proszę co wiedzie o testach na bezpłodność - gdzie się je wykonuje, kto je wykonuje, jak wyglądają i jak bardzo są miarodajne. Dziękuję bardzo za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Możesz oczywiście sama się przebadać, ale to trochę bez sensu, ponieważ zwykle najpierw testom poddaje się mężczyzn. W ich przypadku zbadanie niepłodności jest o wiele łatwiejsze. Kobieta to bardziej skomplikowany mechanizm. Poza tym powinniście przejść przez to razem. Spróbuj porozmawiać z mężem na spokojnie. Powiedzieć mu o swoich obawach i potrzebach. Może po prostu boi się, że to może być jego wina, że cię zawiedzie, rozczaruje. Bezpłodność to dla facetów trudny temat. Jeśli staracie się o dziecko od trzech lat, to już najwyższy czas na badania. I nie trać wiary. Nam udało się po 5 latach!

Odnośnik do komentarza

Jeśli Twój mąż chce uniknąć żenującej masturbacji w gabinecie lekarskim podczas badania nasienia, na rynku dostępne są już domowe diagnostyczne testy przesiewowe na niepłodność mężczyzn. Umożliwiają one szybkie skontrolowanie poziomu stężenia plemników w nasieniu w domowych warunkach. Na podstawie wyniku testu można stwierdzić, czy stężenie plemników jest wyższe czy niższe od przeciętnego poziomu. Niepłodność u mężczyzny może zostać potwierdzona, jeśli dwukrotnie wykonany test wskaże stężenie plemników poniżej 20 mln/ml. Dokładność tego testu wynosi około 97%. Wyniki testu można potem pokazać lekarzowi, który ustali dalsze niezbędne postępowanie.

Spróbuj przekonać męża do wykonania tego testu. Spokojnie z nim porozmawiaj. Może po prostu nie wie, na czym takie badanie polega lub boi się, że Cię zawiedzie, jeśli okaże się, że ma problemy z płodnością. Jeśli jednak zależy Wam na dziecku, warto szczerze porozmawiać i zastanowić się nad tym, co dalej. Takie testy na bezpłodność do wykonania w domu będą na pewno dla męża o wiele bardziej komfortowe niż laboratoryjne badanie nasienia. Trzymam za Was kciuki.

Odnośnik do komentarza

Witaj. Ja miałem robiony taki test. Kilka dni przed badaniem, tj. od 3 do 7 nie można uprawiać seksu. W tym czasie powinno się też unikać stresu, jakichkolwiek używek i wysiłku fizycznego. W dniu badania mężczyzna musi być całkowicie zdrowy. nie może mieć ani gorączki, ani zatrucia pokarmowego. W klinice dostaje się specjalny pojemniczek i w pokoju, do którego mężczyzna może wejść z żoną. Potem wystarczy czekać na wyniki.

Odnośnik do komentarza

Wspólnie z mężem kupiliśmy właśnie taki domowy test, bo on powiedział, że nie będzie się masturbował u lekarza i wcale mu się nie dziwiłam, to naprawdę musi być straszne dla facetów. Do lekarza poszliśmy z wynikiem i on skierował nas na dalsze badania. Też polecam wam ten test!

Odnośnik do komentarza

Widocznie wjechałaś tutaj na jego dumę a dumę męska można latwo urazić. Problemy z poczęciem dziecka mogą wynikać nie tylko z problemów u kobiet, ale również i u mężczyzn i warto jest męża o tym uświadomić. W większości przypadków jest odwracalne.
Przyczyn niepłodności męskiej jest wiele i możecie sobie poczytać o tym na tej stronie:
https://gameta.pl/blog/nieplodnosc-meska/

Jest tutaj dokładne opracowanie.

Odnośnik do komentarza

Powiem wam, że my z mężem bardzo długo staraliśmy się o dziecko, postanowiliśmy w końcu wybrać się do Olmedical gdzie mąż miał wykonaną komputerową analizę nasienia. Tutaj badanie wykonywane jest za pomocą Systemu SCA. W ten sposób można sprawdzić ruchliwość, koncentrację i żywotność plemników.Bardzo profesjonalna obsługa od pierwszej wizyty , przy każdej kolejnej czułam ,że całemu personelowi zależy aby pacjenci czuli się tu bardzo dobrze, jestem pod wrażeniem !

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...