Forum Ciąża i dziecko

Testy na bezpłodność

~renata6k

~renata6k

Witam,

Chciałabym się dowiedzieć gdzie można wykonać testy na bezpłodność dla mężczyzn, jak wyglądają takie testy i ogólnie co badają.

Od trzech lat staramy się z mężem o dziecko, ale jakoś nic z tego nie wychodzi. Po takim czasie stwierdziłam, że coś jest nie tak i sama przebadałam się od stóp do głów i wychodzi na to, że ze mną wszystko jest w porządku.

Niestety, mój mąż nawet nie chce słyszeć o badaniach na bezpłodność... Uważa, że to jakaś głupota, że będziemy próbować i w końcu się uda. Ale co jeśli się nie uda? Jeśli minie tyle lat, że ja już nie będę mogła mieć dzieci? Całe życie marzyłam o prawdziwej rodzinie. Nie chcę, żeby upór męża mi to odebrał. Powiedźcie mi proszę co wiedzie o testach na bezpłodność - gdzie się je wykonuje, kto je wykonuje, jak wyglądają i jak bardzo są miarodajne. Dziękuję bardzo za pomoc.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~sabina16

~sabina16

Możesz oczywiście sama się przebadać, ale to trochę bez sensu, ponieważ zwykle najpierw testom poddaje się mężczyzn. W ich przypadku zbadanie niepłodności jest o wiele łatwiejsze. Kobieta to bardziej skomplikowany mechanizm. Poza tym powinniście przejść przez to razem. Spróbuj porozmawiać z mężem na spokojnie. Powiedzieć mu o swoich obawach i potrzebach. Może po prostu boi się, że to może być jego wina, że cię zawiedzie, rozczaruje. Bezpłodność to dla facetów trudny temat. Jeśli staracie się o dziecko od trzech lat, to już najwyższy czas na badania. I nie trać wiary. Nam udało się po 5 latach!

~ewap

~ewap

Jeśli Twój mąż chce uniknąć żenującej masturbacji w gabinecie lekarskim podczas badania nasienia, na rynku dostępne są już domowe diagnostyczne testy przesiewowe na niepłodność mężczyzn. Umożliwiają one szybkie skontrolowanie poziomu stężenia plemników w nasieniu w domowych warunkach. Na podstawie wyniku testu można stwierdzić, czy stężenie plemników jest wyższe czy niższe od przeciętnego poziomu. Niepłodność u mężczyzny może zostać potwierdzona, jeśli dwukrotnie wykonany test wskaże stężenie plemników poniżej 20 mln/ml. Dokładność tego testu wynosi około 97%. Wyniki testu można potem pokazać lekarzowi, który ustali dalsze niezbędne postępowanie.

Spróbuj przekonać męża do wykonania tego testu. Spokojnie z nim porozmawiaj. Może po prostu nie wie, na czym takie badanie polega lub boi się, że Cię zawiedzie, jeśli okaże się, że ma problemy z płodnością. Jeśli jednak zależy Wam na dziecku, warto szczerze porozmawiać i zastanowić się nad tym, co dalej. Takie testy na bezpłodność do wykonania w domu będą na pewno dla męża o wiele bardziej komfortowe niż laboratoryjne badanie nasienia. Trzymam za Was kciuki.

~artur2x

~artur2x

Witaj. Ja miałem robiony taki test. Kilka dni przed badaniem, tj. od 3 do 7 nie można uprawiać seksu. W tym czasie powinno się też unikać stresu, jakichkolwiek używek i wysiłku fizycznego. W dniu badania mężczyzna musi być całkowicie zdrowy. nie może mieć ani gorączki, ani zatrucia pokarmowego. W klinice dostaje się specjalny pojemniczek i w pokoju, do którego mężczyzna może wejść z żoną. Potem wystarczy czekać na wyniki.

~agnieszkaf

~agnieszkaf

Wspólnie z mężem kupiliśmy właśnie taki domowy test, bo on powiedział, że nie będzie się masturbował u lekarza i wcale mu się nie dziwiłam, to naprawdę musi być straszne dla facetów. Do lekarza poszliśmy z wynikiem i on skierował nas na dalsze badania. Też polecam wam ten test!

~lotka

~lotka

Witam
Staramy sie o dziecko od 3 lat,zrobiliśmy badanie nasienia wynik okazał sie negatywny-azoospermia.
Czy komuś udało sie zajsc w ciąże mimo takiego wyniku?

~markz

~markz

Jeśli chodzi o test dla twojego partnera, to wiem, że w Warszawie w samym centrum, w przychodni Izis można zrobić badanie nasienia.
Jednak jest bardzo drogie...

~Dominikak9625

~Dominikak9625

Hej poronilam miesiac temu
Po jakim czasie moge zajsc w ciaze?
Miesiac przed poroniem moj plod oumarl a pozniej ze mnie to wszystko zeszlo
Potrzebuje pomocy ??

~Gamerks

~Gamerks

A jak namówić partnera do testów? Partner zupelnie nie chce sie przebadać.

~OPRT

~OPRT

Widocznie wjechałaś tutaj na jego dumę a dumę męska można latwo urazić. Problemy z poczęciem dziecka mogą wynikać nie tylko z problemów u kobiet, ale również i u mężczyzn i warto jest męża o tym uświadomić. W większości przypadków jest odwracalne.
Przyczyn niepłodności męskiej jest wiele i możecie sobie poczytać o tym na tej stronie:
https://gameta.pl/blog/nieplodnosc-meska/

Jest tutaj dokładne opracowanie.